Návštěvy bytů

Vzdušný prostor, kulečník i sauna: Podívejte se s námi, jak může vypadat moderní domov uprostřed starého sadu

Od   | 

Novostavba s úchvatnou zahradou, do které byl dovezen starý olivovník z olivového háje, svědčí o náklonosti majitelů k přímořské krajině. Zároveň také toužili po tom, aby měl dům spojení s původním venkovním prostorem. Zahrada však není jediné místo, které je úchvatné. Vstupte do domu a sami uvidíte.

Vstup do domu poskytuje úžasný vhled do hlavní části domu. Zdroj: Tina Rugelj

Po vstupu do domu vás vítá prostorná předsíň, kde čeká pohodlná čalouněná lavice s bohatým vzorem a skrytými přídavnými zásuvkami. Malý výklenek slouží k odložení klíčů a jako místečko pro drobné dekorace. Chodbou vede dlouhá šatní skříň s nepřehlédnutelnými úchyty. Když půjdete podél ní, minete pokoj pro hosty a dostanete se rovnou do centrální místnosti, která je dostatečně velká, a tak se do ní vešla kuchyně, jídelna i obývací pokoj.

Novostavba má hned několik pater. Zdroj: Tina Rugelj

Masivní dřevěné schodiště vnáší do interiéru určitou strukturu. Jeho promyšlené detaily jsou výsledkem spolupráce architekta, truhláře, sklenáře, podlaháře a malíře. Schodiště vede přes tři podlaží domu a propojuje různé prostory, a to od domácího wellnessu ve spodním patře, přes společenské místnosti až po otevřený obývací prostor a ložnice v horním patře. Centrální části dominuje velký masivní stůl s židlemi s modrým čalouněním. Nad stolem jsou závěsná svítidla v moderním vzhledu, která doplňují komplexní vzhled místnosti. Dovnitř dopadá množství denního světla díky velkému oknu, jež zahaluje záclona kvůli většímu soukromí. V rohu zaujímá místo pohodlná sedací souprava, ze které se majitelé rádi koukají na oblíbený film. Nechybí pohodlné křeslo v modré barvě a obraz na stěně ve stejných odstínech. 

Od kuchyňského ostrůvku je krásný výhled na celý obývací prostor. Zdroj: Tina Rugelj

V celém domě byly použity kvalitní dřevěné podlahy ve světlém dekoru. Zdroj: Tina Rugelj

Dlouhý a široký kuchyňský ostrůvek obložený deskami z keramiky je umístěný uprostřed místnosti. Umožňuje pohodlné vaření a pohodový kontakt s návštěvami. Plynulost celého prostoru zajišťuje skleněná stěna za ostrůvkem. Za posuvnými dveřmi se ukrývá obslužná část kuchyně a větší spíš. Rafinovaný obraz centrálního prostoru se skládá z dílků v bílých a šedých tónech. Když se na ně podíváte v různých úhlech a s různým světlem, všimnete si odlišných struktur a dynamiky v místnosti. Skříňky kuchyňské linky jsou vystavěny na míru a vedou až ke stropu. Světlé barvy působí příjemným a vzdušným dojmem. Bodová světla nad linkou poskytují vhodné osvětlení. Na kuchyňském ostrůvku lze nejen vařit, ale je zde umístěno i mycí centrum a nechybí dostatek pracovního prostoru.  

Jak správně osvětlit obývací pokoj?

 

Jídelní stůl má moderní a trochu atypické nohy. Židle s měkkým polstrováním se k němu skvěle hodí. Navíc dopřejí každému dokonalé pohodlí a jsou snadno udržovatelné. Všimnout si můžete váz s kyticemi různých lučních květin a květin ze zahrádky, které dodávají místnosti romantickou atmosféru. Nechte se vtáhnout do čistých linií domu, dřevěného masivního provedení schodiště a světlých vzdušných barev. Efektní jsou nástěnné hodiny, které skvěle zapadají do celého konceptu.

Masivní levitující schodiště je dominantou celého domu. Zdroj: Tina Rugelj

Koupelna je nadčasová a vysoce elegantní. Velkoformátové dlaždice s mramorovým motivem působí elegantně. Mimo to se dobře udržují. Opět zde můžete vidět nábytek na míru v kombinaci dřevěného dekoru a bílé barvy. Vrchní skříňky jsou se zrcadlem, které v koupelně nesmí chybět. Ve velké rodině je takřka nezbytné mít rovnou dvě umyvadla, aby nedocházelo ke zbytečným tlačenicím. Toaleta je umístěna samostatně hned vedle koupelny. Vybavená je v podobném stylu a za použití stejných obkladů. 

Moderní a vzdušná koupelna s velkoformátovými dlaždicemi působí luxusně a je ideální pro velkou rodinu. Zdroj: Tina Rugelj

Dětský pokoj v modré a bílé barvě je propracovaný do detailu a zároveň uzpůsobený na míru svému malému obyvateli. Masivní nábytek vyrobený na míru nabízí dostatek prostoru pro umístění oblečení i hraček. Malý milovník dinosaurů má v tomto duchu i povlečení. Dřevění dinosauři mají také svou funkci a slouží jako zábrana na postýlku. Pokojík, stejně jako všechny ostatní ložnice, má svou terasu s krásným výhledem do okolí a na zahradu. V patře je také prostorná koupelna a toaleta. 

Dětský pokoj jednoznačně ukazuje, jakou zálibu má jeho malý obyvatel. Zdroj: Tina Rugelj

Kdo se může pochlubit, že má doma vlastní wellness? Majitelé tohoto domu ano. Malá sauna tu zkrátka musela být. Je ideální k odpočinku a relaxaci po náročném dni. Mimo příjemné sauny umístěné ve spodním patře se zde nachází také kulečníkový stůl pro případ, že se v domě koná party nebo se sejde širší rodina.

Kdo by si nepřál mít doma malé wellness. Zdroj: Tina Rugelj

Zdroj: Tina Rugelj

Fotogalerie:

 

Líbí se vám velkoformátová dlažba? Kam pro ni?

 

 


You must be logged in to post a comment Login