Návštěvy bytů

Vzdušné 2+kk v přírodních tónech: „Chtěli jsme nadčasový interiér, a to se povedlo“

Od   | 

Jednou z nejvyhledávanějších dispozic pro bezdětné páry je 2+kk. Důvod je patrný. Majitelé mají prostorné srdce bytu a pokoj, kde najdou soukromí. V tomto případě je součástí také balkon, který v letních měsících rozšiřuje obytnou plochu a zároveň propojuje interiér s exteriérem. Co víc si přát?

Zrcadla na stěně odrážejí interiér čímž ho opticky zvětšují. Zdroj: Sylwia Kowalczyk-Gajdaóze.

Minimalistický design interiéru je řešen pomocí přírodních tónů. Světlé dubové dřevo společně s černou, šedou a bílou barvou představuje oku lahodící bytové řešení. Živost interiéru doplňují modré akcenty – pohovka, koberec a obrazy. Přestože byt není velký, je v něm vše důležité pro plnohodnotné a spokojené bydlení. 

Jak doladit už okoukané záclony, závěsy nebo polštářky?

Dispozice je velmi jednoduchá. Předsíň je takřka součástí hlavního polyfunkčního prostoru, lavice a nástěnný věšák odděluje polopříčka, za kterou už je přímo kuchyně. Skříňky kuchyňské linky včetně jídelního stolu jsou vyrobené ze světlého dubového dřeva. Kontrastem ke světlému odstínu dřeva jsou černé a šedé detaily – pracovní kuchyňská deska a úchytky, dále šedá dlažba, u které je třeba vyzdvihnout její praktičnost. V kuchyni je zřetelným pomocníkem, jelikož veškerou nečistotu z nich lze snadno uklidit. Navíc díky lehkému dekoru nebude vidět kdejaký drobek či smítko. 

Kontrastním prvkem k dubovému dřevu jsou černé detaily. Zdroj: Sylwia Kowalczyk-Gajda

Jídelní stůl propojený s přístavbou barového ostrůvku vytváří plnohodnotné místo pro rodinná či přátelská setkání. Kuchyň disponuje vestavnými spotřebiči, které jsou umístěné ve výšce očí. Tato dispozice se aktuálně využívá ve většině kuchyní pro svou praktičnost. Dominantou kuchyně je bezpochyby výrazný černý obklad. Minimalistickému vzhledu přispívá výběr drátěného lustru, který podporuje vzdušnost a otevřenost prostoru.

I ložnice je zařízena v jednoduchém stylu. Zdroj: Sylwia Kowalczyk-Gajda

V ložnici bylo zapotřebí se popasovat s menším prostorem. Bytový architekt tedy zvolil u vestavěné skříně bílé provedení dveří s šedými a dřevěnými detaily. I  v této místnosti byly tóny přírodních barev doplněny o modré detaily, které dodávají interiéru živost a hravost. Postel vyniká svou konstrukcí ze světlého dubového dřeva s masivním průčelím. 

V kurzu jsou lampy z přírodních materiálů

 

Koupelna byla řešena sofistikovaně a v jednoduchém stylu celého bytu. Obklad z béžových a šedých dlaždic spolu nečekaně vytváří barevnou harmonii. I tady lpěli majitelé na dostatku úložného prostoru. Praktická skříňka ze světlého dřeva je umístěna v horní části, a tak pocitově neubírá na prostoru koupelny. Pod ní se vešla závěsná toaleta a dokonce i pračka. Černá toaletní skříňka vyniká v kontrastu s jasně bílým a hlubokým umyvadlem. Designová zrcadla představují dominantu celé koupelny. Jejich tvar připomínající vodní kapky do oázy očisty a relaxace jednoznačně patří.

Pruhy z mléčného skla poskytují soukromí, ale zároveň i dostatek denního světla. Zdroj: Sylwia Kowalczyk-Gajda

Součástí  bytu je také prostorný balkon. Zábradlí je řešené tak, aby poskytovalo maximální bezpečí pro děti i domácí mazlíčky, avšak neubíralo svitu denního světla. Skleněné stěny mezi bílými sloupky doplněné o pruhy zabarvené do mléčného skla poskytují soukromí, ale i sluneční svit. Barevné tóny jsou opět sladěny s celým interiérem. Černá křesla s drátěným designem a síťované lucerny se drží v minimalistickém duchu. Tento balkon je ideálním odpočinkovým místem v letním období. 

Zdroj: Sylwia Kowalczyk-Gajda, Foto: Wojciech Treder

Fotogalerie:

 

Bílé dveře domovu sluší

 

 


You must be logged in to post a comment Login