Návštěvy bytů

Vydařená rekonstrukce malého bytu ve skandinávském stylu

Od   | 

Světlý, jemný, decentní. I tak by se dal popsat tento severský byt, který se svou dispozicí 1+1 vytváří útulný domov jednomu mladému páru. Nahlédněte do něj společně s námi a nechejte se unést příjemnou atmosférou, která z něj vyzařuje na každém kroku.

Už první pohled do předsíně napoví, že se jedná o rekonstruovaný byt. Kvalitní parkety, které si tu majitelé přáli zanechat, a vysoké stropy dodávají celému místu punc starých časů. Stěny tu jsou vymalované tmavě šedou barvou a elegantně tak kontrastují bílému nábytku i dveřním zárubním.  

Po pravé straně vstupní chodby narazíte na skromnou, ale velmi důležitou místnost. Malá šatna je totiž jediným úložným prostorem, kam si majitelé můžou uložit oblečení a další nezbytnosti. Klasickou šatní skříň v tomto bytě nenajdete.

Šatna je zároveň důkazem, že k životu nepotřebujeme hromady košil, halenek, svetrů nebo bot, a když se chce, dokážeme si vystačit i s málem. K uložení věcí postačil jednoduchý švédský nábytek a doplňky. Vysoké stropy tu plní nepostradatelnou funkci, která rozšiřuje možnosti úložného prostoru téměř až ke stropu.

Za předsíní se rozprostírá poměrně velký obývací pokoj, kde už šedivé stěny nenajdete. Aby se tu majitelům příjemně bydlelo, rozhodli se pro decentnější oživení bílých stěn tapetou s jemným květovaným vzorem. Velká šedá rozkládací sedačka ve tvaru L, bílá kožešina, decentní obrázky v černých rámečcích nebo nápadná, oblouková lampa, kterou určitě nepřehlédne žádná návštěva, jsou charakteristickými prvky skandinávského stylu.

Konferenční stolek, vyrobený z jednoho kusu plastu, byste možná jedním okem přehlédli, ale je to designový kousek, který sem nevtíravě zapadá. Nechybí tu ani živé květiny a klasický televizní nábytek s malou stolní lampičkou, se kterou za dlouhých zimních večerů není o romantickou atmosféru nouze.

Součástí obývacího pokoje je i nenápadná, ale o to kouzelnější ložnice, která se schovává za zadní stěnou šatny. Nebýt výrazného uměleckého díla nad postelí a originální žebříkové knihovny, která zároveň odděluje obývák od prostoru pro spaní, postel s bílými, nadýchanými peřinami by málem pozornosti návštěvníků unikla.

Bílá kuchyňská linka, která sice na někoho může působit chladným dojmem, poskytuje majitelům komfortní místo pro vaření. O barevný kontrast se tu stará tmavě šedá podlaha s černými spotřebiči doplněnými černou pracovní deskou. 

U kulatého jídelního stolu se pár může pohodlně oddávat severské i jižanské gastronomii, ale nemusí se ostýchat pozvat na večeři přátele, protože se k němu bez problémů usadí i čtyři osoby. I tady zdobí stěnu tapeta, která díky svým zřetelným linkám celou kuchyň opticky prodlužuje.

Naproti šatně narazíte na dveře, kterými můžete vklouznout relaxovat do horké sprchy, kde její kout a celá podlaha barevně navazují na koncept celého bytu. Vzhledem k jeho malé rozloze je součástí koupelny i WC. Proto zvolili majitelé jako obklad světlý nábytek a podlouhlé dlaždice, se kterými se místnost zdá hned větší.

Zdroj: Freshome, Alvhem

Komentáře

You must be logged in to post a comment Login