Návštěvy bytů

Vkusně pojatá rekonstrukce 2+kk: Jednoduchost, barvy i původní nábytek

Od   | 

Staré byty mají jedinečné kouzlo, které lze při zabydlení dokonale vypíchnout a zdůraznit. Jedním z takových bytů je i tento, v historické části města, který disponuje vysokými stropy. Než si ho majitelka pořídila, byla dispozice úplně jiná, než jaká je nyní. Po rekonstrukci založené na spojení prostoru se byt příjemně prosvětlil a opticky zvětšil. Navíc díky šikovným odborníkům, byl prostor zařízen vkusně, prakticky a elegantně. Dokonce i kulatá okénka zůstala. I ta přispívají k celkové, jedinečné atmosféře bytu, ve kterém se prolíná sklo, dřevo a kůže.

Úzká chodba vede do růžovo-bílé kuchyně. Zdroj: Cumulolimbo Studio

Čeho si na první pohled všimneme již od vstupu, je zachovalý historický štuk, ale i zajímavá kovová konstrukce v černé barvě, do které byla zabudována světla. Úzkou chodbou procházíme do kuchyně, která hraje méně typickými barvami, jako je lososová, sytě růžová i jemná starorůžová. Tyto barvy byly kombinovány na horních skříňkách kuchyňské linky a jejích zádech. Spodní část tvoří již čistě bílé skříňky, které barevnou jízdu příjemně kočírují. Nechybí ani dřevěné prvky, které lehce industriální nádech změkčují. Součástí kuchyňského prostoru je také část stěny s odhalenými cihlami. Jako podlahovou krytinu majitelka zvolila neutrální šedou dlažbu. 

Kam pro obklady a dlažby?

 

Na někoho by interiér mohl působit příliš prázdně, ale pokud se zadíváme podrobněji, zjistíme, že je zde vše, co majitelka pro svůj život potřebuje bez zbytečností. Zrenovovaný nábytek se tu prolíná s pastelovými barvami i originální dekorací. V obývacím pokoji si například všímáme výrazné policové stěny, která z části slouží jako knihovna. Díky ní zde nechybí dostatek úložného prostoru i místo pro oblíbená díla. Pohled každého padne také na strop, který byl v celém bytě ponechán v původním stavu se všemi nerovnostmi. Bohémský život mladé majitelky symbolizují mimo jiné jednoduše opřené obrazy o stěnu, které však dávají v celkovém pojetí smysl. Co říkáte třeba retro kovovému křeslu s koženými sedáky?

Parkety byly repasovány a původní nábytek dotváří přívětivou atmosféru. Zdroj: Cumulolimbo Studio

 

Bezpečností kování: Design i bezpečí

 

Ložnici si majitelka nechala pouze pro sebe, zato nás pustila do tajů koupelny, která patří mezi nejvýraznější části bytu. Prolíná se zde lososová barva spolu s tmavě šedým obkladem. Okamžitě si všimneme skleněného paravánu, který odděluje sprchový kout od zbytku koupelny. Část místnosti zdobí netradiční obklad v retro stylu. Za umělecké dílo zde považujeme masivní umyvadlo z kamene. Malý, přesto příjemně prosvětlený prostor, umocňuje velké kulaté zrcadlo a nechybí ani jednoduchá umyvadlová komoda opět v lososové barvě. 

I v koupelně jsou použity barvy. Tím získává prostor na originalitě. Zdroj: Cumulolimbo Studio

Zdroj: Cumulolimbo Studio

Fotogalerie:

Variabilní pohovka vhodná i do menšího bytu

 

 


You must be logged in to post a comment Login