Návštěvy bytů

Veselý byt pro mladou rodinu: Vyniká nenáročností a harmonií

Od   | 

Kompletní rekonstrukce domu určeného pro mladou rodinu měla za úkol interiér provzdušnit a prosvětlit. Byl vytvořen velký funkční zbouráním stěn chodby a sjednocením barevnosti celého interiéru, přičemž ovšem každý pokoj má svou nadstavbovou, osobitou barevnost.

Celý dům tak sjednotila například krásná dřevěná podlaha, teplé barvy, nadčasové linie, harmonický nábytek. Dětský pokoj je plný barev a přirozeného světla, obývací pokoj svou osobitostí láká k dokonalé relaxaci. Kombinace nábytku na zakázku, ozdobných prvků a designového nábytku vytváří příjemnou a veselou atmosféru.

Obývací prostor má velmi zajímavý strop, částečně realizovaný ze sádrokartonových podhledů. Důležitým prvkem jsou i krémová, silné závěsy, které zabrání sluníčku přehřát interiér, dodávají pocit intimity, soukromí a pohodlí. Nábytek vychází ze skandinávského designu, celek na nás působí mile a harmonicky. Stejně jako koberec se záměrně ošlapaným a otrhaným vzhledem. Nenápadná, ale velmi pohodlná pohovka v pískové barvě láká k oživení veselými barvami polštářů. Všechno je tu dovoleno a každý člen rodiny zde může umístit povlak své oblíbené barvy i vzoru, aniž by se jakkoliv narušila harmonie celku.

Doteky barev jsou v tomto interiéru velmi důležité. Zdroj: The Room Studio

Hravost a vhodnost pro děti

Protože jsou v domácnosti děti, interiér nezastírá hravost a líbivost i právě pro nejmladší generaci. Zejména jim tak slouží například vesele barevné a vzorované sedací „pufy“. Také kombinace teplé dřevěné podlahy a koberce doslova vybízí k dětským hrám přímo na podlaze, kterým tak velmi nesvědčí oblíbená, leč tvrdá a studená dlažba. Zelená svítidla ladí s dvířky úložné skříňky i s teplým odstínem použitého dřeva. Od kuchyně odděluje obývací prostor polopříčka, vedená do poloviny výšky stěny tak, aby byly místnosti zřetelně odděleny, ale přesto mezi nimi zůstávalo zachováno spojení.

Celý pokoj působí velmi harmonicky. Zdroj: The Room Studio

Děti zajisté baví i velký, olejovými barvami na plátně vyvedený portrét labutě. Interiér vkusně doplňují drobné doplňky, jako nevšední, veselé a hravé lampy, úložný koš, již zmíněné barevné polštáře a další. Pod televizí najdeme uzavřené úložné prostory ve formě nízké, šedobéžové skříňky.

Obýváku kraluje obraz labutě. Zdroj: The Room Studio

Kuchyň ve znamení jednoduchosti

Praktická, bez výstřelků, jednoduchá – tak by se dala pojmenovat kuchyň ve světlounce krémových barvách. Majitelé měli jasno v tom, že čistě, zářivě bílá by působila přesvětleně, tmavší barvy by se zase do vzdušného přívětivého interiéru nehodily, a tak byl tento stále velmi světlý odstín jasným kompromisem. Skříňky mají bezúchytkové provedení, spotřebiče jsou vestavěné a celou kuchyni zjemňuje položený koberec. Majitelé ani zde neustoupili od dřevěné podlahy, která v kuchyních obecně není moc používána kvůli možnosti poničení vodou. Je tedy třeba opatrnosti při údržbě – nikdy nenechat vodu na podlahu delší dobu působit.

Majitelé ponechali i v kuchyni dřevěnou podlahu. Zdroj: The Room Studio

Nudná chodba? Není třeba!

Proč by chodba musela být nudným a nezáživným místem, které pouze vede z bodu a do bodu b a jinak nemá v bytě žádnou funkci? Možností, jak tento zažitý stereotyp změnit, je mnoho, a v tomto interiéru bylo využito hned vícero z nich. Tipy: udělejte z chodby malou soukromou galerii uměleckých děl, třeba těch, která sami tvoříte. Využijte chodbu jako skladovací prostory a umístěte zde zajímavě pojaté vestavné skříně. Dejte na chodbu pohodlnou židli nebo křesílko – třeba pro kamarádku, která vás byla vyzvednout na cestu do města, nechce se jí zouvat z lodiček, ale vy ještě nejste hotova. Nebo pro návštěvu, která si potřebuje zatelefonovat, a nechce rušit zbylé účastníky v obýváku. Přece nebude potupně s telefonátem, který možná nemusí všichni slyšet, trůnit zbůhdarma na WC nebo přešlapovat v mrazu přede dveřmi.

V chodbě najdeme zářivě barevné obrazy. Zdroj: The Room Studio

Malá pracovna je sice až moc otevřená do ostatních prostor a neposkytuje tak tolik potřebný klid na práci, ale zase šikovně využívá prostor, který by jinak neměl příliš mnoho využití. Policový díl s uzavřenými i otevřenými úložnými prostory nabízí dost místa pro šanony, odborné knihy i nezbytné dekorace pro zlepšení nálady a pracovní morálky. Stůl je jednoduchý, a pokud je třeba s někým probrat pracovní problém, poslouží druhá židlička naproti.

Pracovní kout s modrými detaily podporujícími chuť k práci. Zdroj: The Room Studio

Červená kuchyňka pro malé kulinářské mistry

Dětský pokojíček pro dvě princezny, starší a mladší, je barevný, milý a krásný. Skládá se ze dvou místností, kdy dívky v jedné z nich spí a v druhé si hrají a pracují. Až v budoucnu nebudou chtít prostory sdílet, není nic jednoduššího, než každé z nich přidělit pokoj jeden. V „pracovním“ pokoji byl využitelný prostor kolem radiátoru šikovně přepažen deskou, aby vznikl plnohodnotný pracovní stůl pro starší ze dvou sester. Mladší má zatím své „pracovní“ království uprostřed pokoje, kde může ke stolečku usadit i své kamarády a něco jim uvařit v roztomilé dětské dřevěné kuchyňce.

Kruhový kobereček a trojúhelníková girlanda vnáší do prostoru zajímavou hru tvarů. Zdroj: The Room Studio

Na spaní dívek je vymezen pokoj druhý, oddělený širokými posuvnými dveřmi. Dívky mají dost prostoru na to, aby nemusely spát na palandě, nýbrž na dvou plnohodnotných postelích umístěných při stěně do řady za sebou. Za povšimnutí v pokojích stojí zajímavé zdobné detaily u stropů, které byly zachovány a dodávají interiéru nádech minulosti.

Obě místnosti jsou spojeny širokými dveřmi. Zdroj: The Room Studio

Dívky mají hezký výhled z okna do zeleně. Je zde připraven pro budoucí oddělení pokojů i druhý plnohodnotný pracovní stůl. Dívky zde také mají velkou šatní skříň. Starší z dívek má u svého lůžka zajímavý, designově provedený noční stolek. Dekorace je oproti tomu přizpůsobena spíše mladší dívce a jejich soužití tak učí obě mladé dámy toleranci a vstřícnosti.

Z barev vládne růžová, modrá a mátová. Zdroj: The Room Studio

V přírodních barvách

Ložnice rodičů je zařízena v přírodních barvách, s množstvím textilních doplňků a důrazem na absenci jakékoliv elektroniky či jiných rušivých vlivů, které by jakkoliv mohly narušovat spánek a odpočinek. Z okna je výhled na balkon a do zeleně. V čele postele, za hlavou, je v malé knihovně dostatek prostoru pro právě rozečtené nebo mimořádně oblíbené knihy. Velká vestavná šatní skříň na míru je protažena takřka až do stropu a zajišťuje dostatek úložného prostoru. Béžové stěny si mohli majitelé snadno dovolit vzhledem k velké světlosti interiéru a působí velmi uklidňujícím dojmem.

V ložnici najdeme spoustu textilií. Zdroj: The Room Studio

Koupelna v luxusní hnědé

Koupelna svou tmavostí poněkud vybočuje z celkového kontextu bytu, ale o to zajímavěji, překvapivěji a luxusněji na nás dýchne. Tvary jsou velmi jednoduché, hranaté. Vzhledem k absenci okna je koupelna precizně nastíněna kulovým skleněným svítidlem, bodovkami i podhledovými světly, ukrytými za skříňkou. Ani zde nenalezneme dlažbu, nýbrž stejnou podlahu jako v celém zbytku bytu.

Koupelna se nese v zemitých tónech. Zdroj: The Room Studio

 

Fotogalerie:

 

 

 

 

You must be logged in to post a comment Login