Návštěvy bytů

Velmi příjemný 50 m2 byt: Podívejte, jak si vypiplala domov mladá žena

Od   | 

Že nelze využít malý byt chytře a na maximum? Důkazem, že tomu tak nemusí být, je tento byt o rozloze 50 metrů čtverečních. Původní řešení nové majitelce příliš nevyhovovalo, a tak se rozhodla pro rekonstrukci. Ke spolupráci přizvala šikovné architekty. Co navrhli? Místo zbytečně velké chodby byl obytný prostor zvětšen a díky zvolenému vybavení je teď celý interiér vzdušný a opticky větší. Ostatně, pojďte se s námi podívat.

Kuchyně v bílé barvě do světlého interiéru skvěle zapadá. Zdroj: O VOA Arquitetura

První velkou změnou je maličká předsíň, která nás vede do hlavní části bytu –  tedy do obývacího pokoje spojeného s jídelnou a kuchyní. Neotřelý závan do bytu vnáší cihlová stěna opatřena bílou barvou, ke které dokonale ladí pastelově růžová sedací souprava. Hned na první pohled je jasné, že tento byt obývá mladá žena. Proto tady nechybí růžová barva, skvěle podtrhující bílou a dřevěný materiál. 

Jak textiliemi sladit domov?

Aby interiér nepůsobil stísněně, rozhodla se majitelka spolu s architekty pro čistě bílou kuchyni v matném provedení. Ta je situována do tvaru písmene “L”, přičemž nejdelší část tvoří klasická pracovní plocha se spotřebiči a ta kratší byla využita pro úložné prostory a potravinovou skříň. Na ně navazuje jídelní stůl z masivu, který byl vyroben na míru a skvěle do prostoru zapadne. Také nad stolem nezůstalo prázdné místo nazbyt. Naopak i tady najdeme otevřené i uzavřené police, které přecházejí na otevřenou sestavu pokračující do navazujícího obývacího pokoje. Zařízení tak prostor sjednocuje, ale zároveň je opticky vymezena funkčnost jednotlivých prostor. 

Jídelní stůl doplňují šedé plastové židle a mentolově zelené lampy. Zdroj: O VOA Arquitetura

Stejně jednoduše byl zařízen obývací pokoj, ze kterého lze vyjít francouzskými dveřmi na balkon. Díky tomu tu není nouze o světlo, a přestože byt nedisponuje mnoha okny, je dokonale prosvětlený a vzdušný. Otevřená police z kuchyně vede přes celý obývák a doplňuje ji pouze kratší police umístěna pod ni a jednoduchá televizní komoda v bílé barvě. Majitelka není zastáncem velkých obývacích stěn a tomuto bytu by větší obývací stěna rozhodně nepřidala na kráse. Zbytek místnosti tvoří pouze růžová sedačka spolu s příjemným krémovým kobercem a několika pokojovými rostlinami. 

Senzorová kuchyňská baterie: Pohodlí a čisté ruce

 

 

Z obývacího pokoje vedou dveře do dvou pokojů. Zdroj: O VOA Arquitetura

Bílé dveře nacházející se mezi kuchyní a obývacím pokojem vedou do malé ložnice. Velikost ložnice kompenzuje samostatná koupelna. V ložnici najdeme klasickou postel s nočními stolky a jednoduchou, nízkou komodu v hráškově zelené barvě. Na úkor ložnice byl vytvořen totiž ještě jeden pokoj, do kterého se vchází přes obývací pokoj a který slouží pro hosty. I na tento pokoj navazuje koupelna. 

Ložnice je maličká, ale majitelce vyhovuje. Zdroj: O VOA Arquitetura

Zdroj: O VOA Arquitetura

Fotogalerie:

 

 

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login