Návštěvy bytů

Dvoupokoják ve stylu art deco, ve kterém na vás dýchne teplo domova

Od   | 

Sofistikovaný prostor, ze kterého na vás dýchne teplo domova, plně vyjadřuje osobnost majitele a chytře ukazuje, jak dobře lze skloubit moderní způsob bydlení s tradičními materiály. Hlavním vodítkem celé realizace bylo komplexní využití přírodních materiálů, tlak na pohodlí spojené s čistou elegancí a zároveň praktické uspořádání celého bytu. 

Obraz s modrými listy by jinde působil rušivě a příliš křiklavě. Do stylu tohoto obývacího pokoje ale perfektně zapadá. Zdroj: Archilab

V bytě je na první pohled patrná inspirace stylem art deco, který se vyznačuje jednoduchými liniemi, křiklavou barevností i jednoduchými barvami s vysokým leskem. Designéři se soustředili na kombinaci různých možností tak, aby byl výsledek jednoduchý a jednotný. Velký důraz je kladen zejména na použití příjemných a nevtíravých barev, především neutrálních. Rozhodně však nejsou nudné, protože o to zajímavější jsou použité dekorativní prvky a vybavení bytu. Velkým plusem je dostatek denního světla díky velkým zaskleným plochám a slušná podlahová plocha, která umožňuje větší variabilitu při zařizování. 

Závěsná světla se skleněnými stínítky dokonale zapadnou do vzhledu interiéru. Zdroj: Archilab

Dominantou obývacího pokoje je dozajista pohodlná sedací souprava vybavená mnoha dekorativními polštáři v odstínech modré a béžové. Příjemně kontrastují s výrazným obrazem na stěně, který zaujme každého návštěvníka ihned při vstupu do místnosti. Byl to úmysl architektů a při pohledu na fotografie nám jistě dáte za pravdu, že se jim rozhodně povedl. Sedačka je celočalouněná v neutrálních barvách a je umístěna přímo proti stěně s velkoformátovou televizí. Na skříňce pod televizí můžete vidět květiny v modrých květináčích ve stejném odstínu barvy, jako má deka, a polštáře na sedačce. Součástí obývacího prostoru je jídelní část s kulatým rozložitelným stolem a pohodlnými polstrovanými židlemi. 

Kuchyň poskytuje dostatek úložných prostorů, příjemný uživatelský komfort a moderní vychytávky. Zdroj: Archilab

Nad jídelním stolem visí moderní světla v retro stylu. Kombinace starého a nového působí velmi příjemně. Na osvětlení je kladen velký důraz v celém bytě a zejména v obývací místnosti je to více než patrné. Celou jednu stěnu zabírá okno, kudy dovnitř proudí mnoho denního světla, a výhled z oken patří k těm, které berou dech. Celý prostor  působí díky oknům vzdušněji a je radost v něm pobývat. Večerní osvětlení zajišťují bodová světla, kterých je všude dostatek. Vedle jídelního koutu jsou umístěna ještě dvě křesílka se stolečkem lákající k příjemnému posezení po příjemném obědě. Výraznou částí je zde krytina na stěně ve 3D formátu. Je využita velice chytře tak, aby nepůsobila rušivě nebo nepatřičně, ale naopak velmi vkusně. 

V kurzu jsou římské rolety i plisé

Kuchyňský kout se vyznačuje jemnými a hladkými liniemi. Kombinace tmavé a světlé barvy na kuchyňské lince vyvolává příjemný a domácký pocit. Architekti se rozhodli následovat současný moderní trend a nechali vyrobit kuchyňské skříňky až do stropu. Tím zajistili dostatek úložných prostorů na veškeré vybavení. Styl art deco se nezapře ani zde. Dominantou je dozajista trouba s dvířky ve vysokém lesku kombinovaná s plynovou deskou a prosklená skříň s policemi. Možnost personalizace každého detailu přispěla k tomu, že prostor získal identitu, která byla záměrem celého konceptu. 

Pohodlná postel láká k odpočinku. Ani zde nechybí dostatek dekorativních polštářů. Jinak je ale ložnice zařízena spíše decentně bez zbytečných zásahů. Zdroj: Archilab

Ložnice s prostorným manželským lůžkem se opět vyznačuje neutrálními barvami, aby nic nerušilo zasloužený odpočinek a spánek obyvatel bytu. Opět si můžete všimnout množství lampiček a bodových světel. Oba majitelé jsou vášniví čtenáři a večerní čtení je jejich oblíbený rituál. K tomu je samozřejmě zapotřebí dostatečné osvětlení. Zajímavě je vyřešený předěl mezi spací částí a částí určenou k obývání. Architekti vyřešili oddělení těchto prostorů tak, že využili čalouněné čelo postele, které vede od stěny ke stěně a tvoří tak pomyslnou příčku. V ložnici, stejně jako v obývacím pokoji, nechybí klimatizace v případě horkých dnů a police z masivního dřeva určené k uložení milovaných knih. 

Dopřejte si stylová svítidla

Přírodní materiály, přímé linie a jednoduché barvy jsou součástí také koupelny. Prostorná koupelnová skříňka kombinovaná s otevřenými policemi nabízí dostatek místa nejen na různé kosmetické a jiné pomůcky, ale také na pár dekorací. Prostory byly navrženy tak, aby poskytovaly obyvatelům příjemné bydlení, stabilitu a chuť se každý den vracet domů. Scházení se s rodinou a přáteli u jednoho stolu, užívání si dobrých časů, zdobení domu a profesionální realizace jsou činnosti, které přinášejí pohodlí, pohodu, smyslové a vizuální potěšení v každém ohledu. A to nejen v koupelně, ale v celém tomto bytě. 

Zdroj: Archilab

Fotogalerie:

 

Jak dopadla rekonstrukce 30 let staré koupelny?

 

 


You must be logged in to post a comment Login