Návštěvy bytů

Veliký byt jako jednopokojový? Proč ne?

Od   | 

Spojování místností je jednoznačným trendem, ale všeho moc škodí, řeklo by se. Kdo má prostor a není svázán podlahovou plochou o výměře garsoniéry, většinou si oddělí od zbytku bytu alespoň ložnici. Výjimka však potvrzuje pravidlo. Tento byt nedostatkem místa netrpí, přece však ložnice není od zbytku oddělena pevnou zdí.

Kuchyně s jídelním stolem rozděluje byt na dvě části – společenskou a soukromou. Zdroj: Crippa & Assis Arquitetura.

V „dlouhé části“ písmena L, do jehož tvaru je obytná část bytu upořádána, najdeme obývací část interiéru. Je zde pohodlná sedací souprava, přirozeně oddělující „chodbu“ od samotného „obývacího pokoje“, který je navíc vyznačen příjemným kobercem béžové barvy a přírodního vzhledu. Ze sedací soupravy se nabízí pohled buď na televizní obrazovku, nebo do lihového krbu. Zajímavým prvkem jsou vzory, útvary a struktury, které činí zeď členitou, rozhodně ne nudnou, a zajímavým způsobem opticky oddělují navazující kuchyň. Netypická je také černá televizní obrazovka na velmi tmavé zdi, ale výsledek rozhodně v kontextu světlého bytu nepůsobí nikterak ponuře.

Multifunkční pódium je určené pro relaxaci, květiny tu vytvářejí skvělé zákoutí. Zdroj: Crippa & Assis Arquitetura.

 

Jak oživit už okoukané polštářky, závěsy a další textilní dekorace?

 

Důraz na praktičnost

Kuchyňská linka na míru nedisponuje množstvím úložného prostoru, zato je však minimalisticky krásná. Za povšimnutí rozhodně stojí digestoř, tvarově doplňující vršek kuchyně, přírodní vzor na pozadí kuchyně i nápadité osvětlení. Velký jídelní stůl počítá s velkou společností, která se může usadit na tvarově jednoduchých, elegantních židlích. Stůl a židle jsou tmavé, je proto třeba kontrastu. Ten poskytnou například jemné záclony dlouhé až na zem, které celek potřebným způsobem zjemňují.

 

 

Místo pro denní „natáhnutí se“

Soukromější část bytu najdeme „za rohem“. Netypickou a zajímavou částí interiéru je část s multifukčním „pódiem“. Vybaveno žíněnkou a obloženo pokojovými rostlinami slouží k relaxaci, čtení, chvíli narovnání, spočinutí a soustředění uprostřed rušného pracovního dne, k jehož strávení slouží hned vedle pracovní kout s oblým stolem a pracovní židlí. Najdeme zde také minimalisticky pojaté úložné prostory – malou šatní skříň a drobnější otevřenou polici na nezbytnosti, dekorace a suvenýry.

Ani koupelna není schována za pevnou příčkou. Najdete ji za dřevěnou stěnou. Zdroj: Crippa & Assis Arquitetura.

Tak trochu nadstandardní 1+kk

Na tuto multifukční část bytu navazuje ložnice, která je ohraničena pouze opticky, vyvýšením a kompletním obložením světlým dřevem. Je opět pojata minimalisticky a vybavena pouze postelí, miniaturními designovými nočními stolky a pokojovými rostlinami. Vlevo se našlo místo na saunu a za ozdobně děrovanou přepážkou se pak nachází příslušenství bytu, opět v maximálně designovém, minimalistickém, praktickém a otevřeném provedení. Byt je tak s nadsázkou jednou velkou garsoniérou –  bytem 1+kk. Dali byste si říci?

Zdroj: Crippa & Assis Arquitetura

Fotogalerie:

 


You must be logged in to post a comment Login