Návštěvy bytů

Kuchyni přestěhovali na terasu a získali lepší výhled a víc úložného prostoru

Od   | 

Aby skromný prostor s výměrou 49 m2 poskytl pohodlné bydlení a zároveň nepůsobil stísněně, je kumšt. Ale dostane-li se taková práce do rukou zkušeného studia, pak výsledek splňuje všechny požadavky a má i přidanou hodnotu. V tomto případě to je nádherný výhled na město.

Na první pohled zaujmou přírodní materiály a tmavé barvy

Byt je zajímavě rozdělen tmavou konstrukcí. Jedna část slouží jako obývací pokoj a druhá jako ložnice. Díky použitým skleněným příčkám nechybí v bytě světlo a zároveň tyto příčky dodávají vzdušnost a opticky zvětšují prostor. Maličký byt rázem vypadá mnohem větší. Mezi tyto dvě místnosti navrhli architekti ještě menší místnůstku, která slouží jako šatna nebo úložný prostor.

Černá konstrukce vymezuje zóny. Zdroj: VOA ARQUITETURA

Kuchyň s překrásným výhledem

Pro kuchyň byla využita prosklená terasa, což byl výborný nápad. Vznikl tak dostatečný prostor pro příjemně zelenou linku, retro lednici a pracovní multifunkční ostrůvek, který se podle potřeby mění v jídelní stůl. Závěsné svítidlo nad ním v černé barvě dodává potřebný šmrnc. Krásný výhled z oken, kde nechybí ani zeleň, působí naprosto kouzelně.

Obývací pokoj z palet

Také v obývacím pokoji byla použita černá barva. Zejména na rámech oken a dveří na terasu. Vzniká tak velmi zajímavý kontrast. Přiznané rozvody na stropě vypadají jako bludiště. Odhalená zeď z klasických červených cihel se báječně doplňuje se zelenou barvou kuchyně. Zastaralý dojem obývacího pokoje doplňuje gauč a televizní stolek z palet a tvárnic.

Kvůli vzdušnosti a průchodnosti není konferenční stolek, což ale nikterak nevadí. V případě potřeby není problém použití dřevěnou židli z terasy.

Stěna z režného zdiva dodává osobitý charakter. Zdroj: VOA ARQUITETURA

Ložnice s kanceláří a dostatek úložných prostor

V malém bytě bylo potřeba využít opravdu každý prostor, proto i ložnice neslouží jenom na spaní, ale vešla se do ní také maličká kancelář s psaním stolem. Celé zařízení je velmi jednoduché s velmi zvláštní výmalbou, kde jsou použity světlé odstíny cihlové a zelené, které vlastně najedete po celém bytě. Postel je opět vyrobená z palet, zatím jako jednolůžko, ale je možné ji rozšířit jednoduchou přestavbou na dvoulůžko. Nechybí samozřejmě skříň na oblečení. Další úložné prostory se nachází v samostatné malé šatně, která je využívána i jako úložný prostor pro další věci. V ní je zabudovaná velká skříň až do stropu poskytující místo na oblečení, lůžkoviny a vše, co je potřeba uskladnit.

Šedá barva se prolíná celým bytem. Zdroj: VOA ARQUITETURA

Malá, ale účelná koupelna

Koupelna je sice velmi maličká, ale účelně zařízená. Nechybí nic podstatného. Zrcadlo je vybaveno zajímavým bočním osvětlením, které má opět podobu tmavé trubky s otevřenou žárovkou. Samozřejmostí je umyvadlo a jednoduchá úložná skříňka. Vešel se i sprchový kout, pračka a toaleta.

Koupelna je pojatá velmi jednoduše. Zdroj: VOA ARQUITETURA

Na první pohled se může zdát, že byt je plný nesourodých materiálů, jako je dřevo, cihla nebo beton. Také barvy nejsou tak úplně tradiční. Bytu dominuje především černá, zelená a červená. Pro mladého člověka je ale takový interiér ideální a dá se říct, že má opravdu „šmrnc“. Kombinace jednoduchých kousků spolu s luxusnějšími ukazuje, že se nemusíte bát experimentovat za žádné situace.

Fotogalerie:

Zdroj: VOA ARQUITETURA

 

Komentáře

You must be logged in to post a comment Login