Návštěvy bytů

V malé garsonce má díky loftové posteli i obývák

Od   | 

Využití omezeného prostoru v bytě na maximum s sebou často nese zapojení fantazie a určité dávky kreativity. Ne vždycky to je ale tak složité, jak se na první pohled může zdát. Nahlédněte s námi do této garsonky, ve které si majitel díky vysokému stropu užívá příjemného komfortu.

Za vstupní chodbou se otevírá světlý prostor, ve kterém každého na první pohled upoutá loftová postel zavěšená do stropu. Díky bílému odstínu, který přirozeně navazuje na barvu stěn, nenarušuje tato originálně řešená ložnice optiku celé místnosti, takže ji nezmenšuje ani neztmavuje. Stejně tak žebřík, po kterém se majitel šplhá do peřin, navozuje svým čistým a jednoduchým designem pocit otevřenosti.

Podlaha ve světlém, přírodním odstínu pozvolna navazuje na světlé stěny, takže si architekt mohl dovolit několik barevných experimentů u samotného vybavení. Zrak každého návštěvníka nejvíce přitáhne černá sedačka a tmavý koberec v obývacím pokoji, který se do bytu díky posteli „ve vzduchu“ elegantně vešel. Malý konferenční stolek ve stejném barevném provedení, jako je podlaha, stylově do celého konceptu zapadá.

Mentolově tyrkysové provedení předních ploch kuchyně celý prostor osobitě oživuje a opticky z ní vytváří jakousi samostatnou místnost. Samotné skříňky jsou orámované v tmavě hnědém masívním korpusu. Doplňky ve stejné barvě jsou už jen patřičnou třešničkou na dortu. Bílý jídelní stůl pak dělá celkově příjemný, čistý a svěží dojem, který je v takto malých bytech víc než nutný.

I když v bytech podobných rozměrů není většinou pro velké předměty místa nazbyt, designer tady nezahálel a využil vysokého stropu nejen pro postel, ale i pro velkou stojací lampu s velkým stínidlem, kterou si majitel může natočit tam, kam zrovna potřebuje. Kromě náhrady stropního lustru nad stolem mu tak při dlouhých večerech dělá příjemné osvětlení jak při čtení knih nebo časopisů, tak celkově v celém prostoru.

Zdroj: Hary Adiwinata

Komentáře

You must be logged in to post a comment Login