Návštěvy bytů

Útulných 65 metrů čtverečních ve stylu Provence

Od   | 

Panelákové byty zpravidla neoplývají velkým šarmem, a tak je tedy jen na majitelích jak holé, bílé stěny zútulní. A protože sídliště působí neosobně a stroze, stále častěji se přiklání ke stylu připomínajícímu venkov. Nejinak tomu bylo i v tomto případě, kdy majitelé zvolili oblíbený styl Provence.

Hned od vstupních dveří je patrné, že byt je zařízen s vkusem a citem pro detail. Vstupujeme do nevelké předsíně, kterou opticky zvětšuje zrcadlo a které zároveň slouží pro kontrolu zevnějšku při odchodu. Hnědé stěny vytvářejí příjemnou domáckou atmosféru podpořenou doplňky ze dřeva. Světlá dřevěná podlaha se prolíná do navazující místnosti. Ta je srdcem šedesáti pěti metrů čtverečních velkého bytu. 

Velkým oknem sem vchází dostatek denního světla, i tak je ale základem zařízení bílá barva doplněná pastelově zeleným odstínem. Zařízeny jsou tu hned dvě zóny, a to kuchyň s jídelnou a menší sedací souprava, ze níž je vidět nejen z okna ven, ale také na televizor. Uspořádání by nebylo zas až tak netypické, kdyby na tento hlavní prostor nenavazoval další obývací pokoj.

Součástí kuchyně je i menší sezení s televizí

Ten je zařízen v modrých odstínech a doplněn nepřehlédnutelnou dřevěnou knihovnou navrženou na míru prostoru. Místnosti dominuje pohodlná sedací souprava oživená několika černo-bílými fotografiemi upozorňujícími na sebe nejen samotné tématikou, ale i grafickým uspořádáním. Další zařízení je ryze účelné, nechybí pohodlné křeslo a úložný nábytek včetně vestavěné skříně.

Na kuchyni navazuje obývací pokoj, který je navržený v modrých tónech

Úzkou chodbou, na kterou navazuje koupelna se vchází do ložnice a ani tady nechybějí barvy. Vévodí jí pastelově růžový odstín, který v kombinaci s bílým nábytkem vytváří velmi jemnou – ženkou atmosféru. Ostatně k té přispívá i charakter zařízení, který se nese ve stylu provoněné Provence a vytváří z obyčejného panelákového bytu útulný prostor překypující domáckou atmosférou.

Ložnici vévodí pastelový růžový odstín

Koupelna má pouhé 2 x 2 metry, a je proto zařízená účelně. Vanu, která zároveň slouží i pro sprchování, doplňuje umyvadlo s prostornými odkládacími plochami na obou stranách mycího prostoru. Spodní modrou skříňku doplňují obklady s dekorem patchwork ve shodném odstínu.

Do nevelké koupelny se vešla pračka a prostor nad ní je proměněn v úložný. Nechybí barevný akcent v podobě obkladů s patchwork vzorem

Fotogalerie:

 

Vybrali jsme sedačky do nevelkého bytu

Komentáře

You must be logged in to post a comment Login