Návštěvy bytů

Útulných 50 m2: Zařízeno k minimální údržbě a maximálnímu pohodlí

Od   | 

Byty s dispozicí 2+kk jsou ideálním startovacím bydlením, a přestože většina z nás má na začátku minimální možnost investovat právě do domova, všichni chceme bydlet pěkně. O minimální nutnosti údržby nemůže být pochyb. Přestože byt není velký, nikdo tu nechce uklízet půl dne. Přinášíme reportáž z útulného bytečku, ve kterém se všechna tato přání podařila splnit.

Už při vstupu je patrné, že majitelé se nebojí kombinovat materiály a barvy, a to i přesto, že hlavní srce bytu je propojené a nachází se tu hlavní zóna  – obývací pokoj, jídelna i kuchyňský kout. Uvítá vás výrazně barevná komoda stojící u stěny z režného zdiva. To dodává interiéru industriální nádech a o tom, že majitelé jsou hraví svědčí fakt, že stěnu doplnili tabulovou barvou. Na ní se kreativně ventilují, a tak tu každou chvíli najdeme vzkazy, pocity i naladění. Právě teď tu je vedle ozubeného kola i malé prasátko. Co si pod tím představit?

Od vstupu vás vítá výrazně barevná komoda. Zdroj: Archilab

Domovu dominuje černá barva, která se objevuje v kuchyni, ale i na detailech, jako jsou kovové konstrukce a osvětlení. Právě jemu majitelé věnovali velkou pozornost. Není tu jen jedno svítidlo, ale řada stropních světel, technické reflektory jsou kombinovány se závěsnými lampami v industriálním stylu. Nechybí svítidla v podhledu, jejichž hlavním posláním je osvětlit celou místnost. 

Kuchyně je prostorná, majitelé rádi vaří. Zdobí ji výrazný obklad na stěně. Zdroj: Archilab

Kuchyně je poměrně velká, sestává z horních a spodních skříněk, kde se nachází i mycí centrum, naproti je pak ostrůvek. Ten slouží k vaření, proto je doplněn digestoří a zároveň je jeho součástí barový pult. Takže uvařené jídlo se může hned servírovat. Jakmile přijde návštěva, pak se mohou všichni přesunout k navazujícímu jídelnímu stolu. Ten je navržen na míru prostoru, tak aby se u něj pohodlně najedlo šest strávníků. Soustředíme-li se na použité materiály, dojdeme k závěru, že jsou všechny snadno umyvatelné, tedy i jídelní židle z plastu a stolová deska opatřená sklem. Důkazem je i dlažba položená v celém bytě.

Do jednoduše zařízené ložnice se vešlo i pracovní místo. Zdroj: Archilab

Ložnice se nachází v samostatné místnosti. Lůžko je navrženo na míru prostoru a vyrobeno truhlářem. Kontinentální postel doplňuje pelest s měkkým čalouněním, které volně přechází v obložení stěny. Šedou malbu nad dřevěným obkladem je možné kombinovat s jakýmkoliv odstínem. Majitelé vybrali modrou, která je v ložnici vítána – pocitově tu totiž navozuje větší zimu, než ve skutečnosti je. Naproti posteli se vešlo i pracovní místo, šatní skříň je zakomponována v chodbě.

Absenci vany majitelé nahradili prostorným sprchovým koutem. Zdroj: Archilab

Z úsporných důvodů je toaleta spojena s koupelnou, což bezdětnému páru vyhovuje. Stejně jako absence vany, kterou vyměnili za prostorný sprchový kout. Nechybí úložná skříňka doplněná o umyvadlo postavené na desce. Hranatý tvar skvěle doplňují jednoduché černé obklady. Takto výrazná stěna v malé koupelně nevadí, to proto, že je zbytek zařízení v bílém či průsvitném provedení a významnou roli tu sehrává i okno přinášející denní světlo.

Fotogalerie:

 

Navštivte s námi půvabnou koupelnu v podkroví


You must be logged in to post a comment Login