Návštěvy bytů

Útulných 35 m² pro vlka (ne)samotáře

Od   | 

Zdá se vám, že bydlet v bytě o velikosti třicet pět metrů čtvereční je nereálné? I takto malý byt lze zařídit útulně a jednoduše, zejména pokud v něm bydlí vytížený student, který má na péči o domácnost opravdu minimum času. 

Jednoduše vybavený byt je postaven zejména na kontrastu světlých a tmavých barev, jednoduchého a nenáročného nábytku a celkově tak, aby při vstupu do bytu každý poznal, že se nejedná o byt rodiny s dětmi, nýbrž mladého studenta, který má energie na rozdávání. V bytě najdeme bílé zdi, jimž dominuje dřevěný nábytek a ostatní příslušenství v zelené, šedé a béžové barvě. Díky bílým zdem a celkově dostačujícímu přirozenému světlu stačilo byt vybavit jen několika svítidly. 

Malá sedačka a několik kusů nábytku do malého pokoje skvěle postačí.

Již při vstupu do obývacího pokoje je každému jasné, že tu bydlí student. Jednoduše zařízený obývací pokoj s bílými zdmi, kterým dominuje malá pohovka v šedé barvě, s několika barevnými polštáři. Pro večerní samostudium, nebo posazení s přáteli skvěle postačí. Aby bílá barva na zdech nepůsobila tolik sterilně, byla jedna stěna vybavena pěti odlišnými obrazy, které vystihují bezstarostný život. Díky velkým oknům a dostatečnému dennímu světu je obývací pokoj vybaven jedním lustrem. Do malého obývacího pokoje už jen stačilo pořídit malý odkládací stolek a několik sedátek pro větší návštěvu.  Zbylo místo i pro jídelní stůl, který může posloužit také jako pracovna. A aby byt vypadal útulněji, do obývacího pokoje byly pořízeny i dvě malé dřevěné skříňky s vitrínami a samozřejmě i trochu zeleně.

Jídelní stůl v kuchyni skvěle poslouží i jako studijní koutek nebo pracovna. Bílé zdi v kombinaci s dřevěným nábytkem a zeleným světlem nejsou rušivé.

Kuchyně byla přizpůsobena jak velikosti bytu, tak i účelnosti, jelikož student v kuchyni moc času nestráví. Bílé obložení zdí v kontrastu s černou kuchyňskou linkou vypadá moderně a opravdu skvěle. Rohová kuchyň navíc skvěle poslouží při vaření, protože je vše na “dosah” ruky. Kuchyně je vybavena jedním světlem, otevřenými policemi a nádobím. Působí industriálním dojmem, což přesně odpovídá majitelově nátuře. 

Kuchyně v industriálním stylu se skvěle hodí do malého studentského bytu.

Takto malá kuchyně skvěle postačí pro každodenní vaření.

Ložnice se nese taktéž ve studentském duchu, ale díky velkému oknu, bílým zdem a černo-bílému vybavení je ložnice vzdušná, prosvětlená a vypadá čistě. Protože je místnost malá, jedná se opravdu o místo pouze na spaní, nebo pro studování. Ložnice je vybavena dvěma lampičkami, tmavým přehozem přes postel a dvěma obrazy, které se k tomuto stylu skvěle hodí. Na parapet byly umístěny rostliny, které místnosti vdechnou jiný rozměr. 

Malá místnost je ideální volbou pro ložnici, ve které netrávíme přes den tolik času

Fotogalerie:

Komentáře

You must be logged in to post a comment Login