Návštěvy bytů

Útulný dům s nádechem středomořského stylu: Tady vládne klid a pohoda

Od   | 

Když mladá rodina konečně našla svůj vytoužený byt, nebyla z vnitřního zařízení rozhodně nadšená, a proto se rozhodla pro kompletní a rozsáhlou rekonstrukci. Původně dům působil chladně, a to i přestože je na velmi pěkném místě, ze kterého jde rozhodně vytěžit více. S pomocí šikovných architektů dostal novou dispozici, která více vyhovovala životnímu rytmu mladé rodiny. Novou podobu samozřejmě získal také interiér, a protože se majitelé zhlédli ve středomořském stylu, nebylo nic snazšího, než ho zakomponovat do jejich nového domova.

Světlé barvy doplňují modré akcenty. Zdroj: The Room Studio

Dům je maximálně prosvětlený a čiší z něj čirá radost a pohoda. U milovníků moře nesmí chybět decentní středomořské prvky, který evokují pocit léta a dobré nálady, a to během celého roku. Prostor je zařízený jednoduše, elegantně a veselé barvy jsou zakomponovány opravdu decentně. Jako první zaujme obývací pokoj, který je srdcem domova a je nepřímo spojený s jídelnou a kuchyní. Dostatek denního světla sem proniká skrze velká okna, kterými lze vstoupit na malou terasu. V celém prostoru se prolínají neutrální barvy v podobě krémové a bílé barvy, doplněné o blankytně modrou. Ta je zakomponována na originálním obraze s červenými rybami, nebo na dekorativním koberci pod stolkem z masivního dřeva. 

Ratanový nábytek i masivní kousky působí jednoduše a přitom elegantně. Zdroj: The Room Studio

Modrou barvu najdeme v doplňcích po celém domě a zjemňují ji nejen světlé barvy, ale i vhodně zvolené materiály. Kuchyni od obývacího pokoje opticky odděluje část linky, ale i jídelní stůl z masivu, doplněný ratanovými židlemi tmavě modré, tlumené barvy. Za zmínku stojí také designová svítidla, kterých si lze všimnout hned nad pracovní deskou kuchyně i přímo nad jídelním stolem. 

 

Jak správně vybrat baterie do koupelny

 

Kuchyňská linka není velká, ale díky tvaru do písmene „U“ poskytne dostatek prostoru pro přípravu pokrmů. Kuchyňské skříňky jsou v čistě bílé barvě v lesklém provedení a příjemně je rozbíjí světlá mramorová deska. Část kuchyně nejblíže k jídelnímu stolu slouží nejen jako pracovní prostor, ale zároveň jako malý bar, kde najdeme ratanové barové židle v přírodní barvě. Za opravdový skvost považujeme červenou lednici, která je však umístěna ve vedlejší místnosti, kde najdeme i další, o něco menší jídelní stůl.

Hlavní prostor oživuje blankytně modrý obraz s červenými rybkami. Zdroj: The Room Studio

V domě se nacházejí i dětské pokoje pro dvě menší děti. Nerozkládá se na velkém prostoru, ale dětem bohatě stačí. V rámci šetření místa byly pro děti vyrobené na míru atypické palandy. Jeho součástí jsou dvě vestavěné skříně na oblečení a jeden pracovní stůl, o který se děti v současné době dělí. Všechen nábytek byl zvolen v bílé barvě a kontrast zde najdeme v dřevěné podlaze. 

Jak správně osvětlit obraz?

Za zmínku stojí také ložnice rodičů, která je sice vybavena stroze, nicméně na první pohled zaujme modrá malba na stěně za čelem postele, znázorňující moře plné ryb. Ostatní vybavení ložnice představuje klasická dvoulůžková postel, masivní komoda a proutěný odkládací stolek. 

Ložnici zdobí výrazná tapeta. Zdroj: The Room Studio

Terasu nenajdeme v přízemí, ale v prvním patře a vchází se na ni přímo z obývacího pokoje. Majitelé zde rádi tráví volný čas nejen s rodinou, ale i s přáteli při skleničce vína. Surové cihlové stěny dokonale ladí se světlými, příjemnými křesílky i pohovkou. Milovníci houpání zde najdou také bílou zavěšenou houpačku či houpací síť, kam se uvelebí rády nejen děti. Kromě posezení u dvou malých stolků terasa disponuje také běžným jídelním stolem. 

Terasa je uzpůsobena pro pohodlný pobyt. Zdroj: The Room Studio

Zdroj: The Room Studio

Fotogalerie:

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login