Návštěvy bytů

Útulné 3+kk, ve kterém vládne dřevo a pastelové barvy

Od   | 

Když se tříčlenná rodina rozhlížela po novém bydlení, měla jasno – byt musel být moderní, s čistými liniemi a decentními barvami. Našli prosvětlené 3+kk, než ale dosáhli kýženého výsledku, chvíli to trvalo. Byt musel projít náležitou proměnou, ke které velkou měrou přispěl uznávaný architekt Sergey Makhno. Navrhl hodně dřeva a neutrální tóny rozveselil pastelovými odstíny. Výsledek působí velmi útulně, o čemž vypovídají i úsměvy spokojených majitelů.

Vcházíme po dřevěné podlaze plynule přecházející do obytného prostoru, který je vidět už z úzké vstupní chodby. Sestává z kuchyně, jídelny a prostorného sezení. Dřevo je použito i na obkladech stěn, takže už na první pohled je jasné, v jakém duchu se nese celý interiér.

Chodba obložená dřevem jasně udává styl celému interiéru

Kuchyňská linka ve tvaru písmene “U” nese elegantní a čistou linii v podobě bílé matné barvy nejen korpusu, ale i skříněk. K tomu dopomáhá také bezúchytkový systém. Část linky u zdi představuje nejen pracovní plochu a varnou desku, ale také panelový úložný prostor, do kterého byla zasazena lednice, a také vestavěná horkovzdušná trouba v bílé barvě, která se skříňkami dokonale splývá. Kromě toho byla tato část vyčleněna také pro horní skříňky v dřevěném dekoru. Spojovací a zároveň nejužší část kuchyně slouží jako mycí centrum a díky svému situování pod oknem je práce u dřezu dokonce i zábava. Poslední část kuchyňské linky slouží nejen jako pracovní prostor a plocha, která odděluje kuchyni od obývacího pokoje, ale slouží pro stolování. Doplněna je dřevěnými barovými židlemi. Jednoduchý vzhled celé sestavy projasňuje nepřehlédnutelné závěsné svítidlo, jehož svit doplňují přisazená stropní svítidla.

Obývací pokoj je od kuchyně oddělený kuchyňským ostrůvkem.

Skvělý kontrast v kuchyni představuje právě bílá barva a kombinace dřeva, které bylo použito nejen na horních skříňkách, ale také na strop, jejž navíc doplňují  dekorativní trámy. Nad kuchyňský ostrůvek byl také umístěn bílý regálový systém, poskytující úložný prostor pro nádobí a dekorace.

Obývacímu pokoji dodává neobvyklou atmosféru také výklenek s francouzskými okny, jimiž se vychází na balkon. Díky výklenku je obývací pokoj nejen prosvětlený, ale zároveň mohli majitelé do místnosti umístit prostornou sedací soupravu v pastelově zelené barvě, která interiéru dodává příjemnou eleganci. Sedací souprava sestává z několika dílů, a proto byl místo klasického konferenčního stolku zvolen menší stolek, který je možné přemisťovat podle aktuální potřeby. 

Světlý interiér dokonale doplňuje hráškově zelená sedací souprava.

Dřevěnou podlahu doplnil dekorativní koberec s geometrickými motivy. Světlou barvu a dřevěné obložení stěn příjemně obohatila betonová stěrka. Ta je použitá po celé šíři hlavní stěny proti sedací soupravě, kde je instalována pouze jednoduchá skříňka, oživená vinotékou, a nechybí televizor. V místnosti jsou použity nejrůznější typy svítidel, která vytvářejí požadovanou atmosféru. Nepřímé světlo, skryté v podhledu, oživuje několik reflektorových svítidel a nechybí stolní lampy a svíčky.

Klasickou stěnu zde zastává nízký úložný prostor.

Dětský pokoj patří malé školačce, která si rozhodně nepotrpí na sladce růžovou. Nábytek je zvolen v kombinaci bílé a mentolově zelené, nechybí dřevo a několik vkusných dekorací. Dostatečný úložný prostor v pokoji představuje zásuvková postel, i policový systém za čelem postele od podlahy až ke stropu. Malá slečna je navíc šikovná sportovkyně, a proto není divu, že v pokoji najdeme i ribstole. Příjemná atmosféra v dětském pokoji panuje také díky oknu s obloukem, ke kterému byl umístěný psací stůl.

V dětském pokoji pro malou slečnu zapomeňte na růžové odstíny.

Ložnice rodičů se pyšní velkou šatnou, která je od místnosti oddělena mléčným sklem. Místnost oživuje stříbrná tapeta příjemně doplňující ostatní bílé stěny. Postel je sama o sobě zajímavým prvkem. Dominuje jí čelo v pudrově růžové barvě, protažené po celé šíři stěny. Nechybí nízké noční stolky a osvětlení, které je sladěno s čelem a hraje významnou dekorativní roli.

Ložnici naopak doplňuje pudrově růžová barva, která je elegantní.

Zatímco celému bytu vévodí světlé barvy, v koupelně je tomu přesně naopak. Šedou dlažbu použitou na podlaze, stěně i obložení vany doplňuje petrolejově zelená mozaika. Nábytek je vyroben na míru prostoru, a proto poskytuje úložné místo přes celou šíři stěny. Doplněn je keramickým umyvadlem, nechybí elegantní baterie. Dekoraci zajišťuje v nevelké koupelně stylové osvětlení.

Koupelna se sice nese v tmavých barvách, které k současnému modernímu interiéru rozhodně patří

Fotogalerie:

Zdroj: Sergey Makhno Architects

 

Jídelní stůl – základ rodinného štěstí

Komentáře

You must be logged in to post a comment Login