Nezařazené

Únik do slunné Brazílie

Od   | 

Na první pohled malý domek v brazilské provincii Alagoas dokonale zapadá do místní architektury. Bílá fasáda oživená výraznými barvami je v těchto zeměpisných šířkách typická. Začtěte se a uvidíte, jak architekti změnili dům k nepoznání.

Vchod hlavními dveřmi okamžitě otevírá prostor obývacího pokoje. Vězte, že barvy i styl, ve kterém je místnost zařízená, můžete očekávat v celém domě. Jde převážně o nenápadné odstíny, oživené modrou a zelenou a přírodní doplňky.

Stěnu nad pohovkou vyplňují proutěné dekorace, samotná pohovka je pro větší pohodlí vyložená přehozem a nadýchanými polštáři. Kromě klasických jednobarevných mezi nimi najdete i kousky s typickými jihoamerickými vzory.

Za rohem obývacího pokoje se kromě ložnice a koupelny nachází malý koutek s tradičními kaktusy a dekorativními vázami. Každého určitě zaujme neobvyklý závěs ze silných lan, který se k výzdobě perfektně hodí.

Na otevřený prostor volně navazuje jídelna, kde se kromě podávání brazilských specialit může každý pokochat spoustou dekorací a doplňků, které jsou ukázkou řemeslné práce místních domorodců a dokonale s celým konceptem domku ladí.

Kuchyň společně s jídelnou tvoří teplo domova, místo, kde spolu rodina tráví svůj volný čas, a jinak tomu není ani tady. Vybavení a doplňky laděné do venkovského stylu jako by tu byly odjakživa.

Mezi jídelnou a kuchyní se ukrývá stejný výklenek s kaktusy, jaký je i o pár metrů zpátky, tady však rozděluje dva malé pokoje. V případě obou výklenků nechali architekti do střechy zabudovat střešní okna, díky kterým do prostoru proniká přirozené denní světlo. Zvláště to v původní stavbě chybělo.

Pokoje nejsou závratně velké, ale z praktického hlediska naprosto dostačují. Vešla se postel, skříň i stůl. Záměrem bylo vytvořit místo pro přespání a studium, což obě místnosti splňují.

Jedna strana kuchyňské linky plní spíš funkci odkládacího pultu pro malé kuchyňské spotřebiče, ale kuchaři ji jistě rádi využijí i jako pracovní plochu. Naskýtá se odtud příjemný pohled do zeleně, takže se dá okamžitě čerpat inspirace pro vaření.

Druhá strana je „místem činu“, kde už se všechny ingredience a přísady společně připravují, aby vznikl lahodný pokrm. Všechny vůně ze sporáku bezprostředně utíkají ven na terasu, kde už se určitě hostům sbíhají sliny.

Uzavřená terasa je takovým malým rájem brazilského venkova. Dýchat čerstvý vzduch nebo pozorovat koruny stromů se dá ze židle či křesla na malém podiu nebo z houpací sítě, která dotváří místní idylku.

Poznali byste původní stavbu?


You must be logged in to post a comment Login