Zahrada

Úklid podzimní zahrady

Od   | 

Podzim začíná dnes 22. září přesně v 16:21 hodin. Na zahradě už nebudeme trávit tolik času relaxací, ale spíše úklidem a přípravou zeleně na nadcházející zimu. Našli jsme pár drobností, které vám práci usnadní a urychlí.

Oblečení firmy Engelbert Strauss vhodné pro práci na zahradě je střihem slušivé a barevně sladěné.

Oblečení firmy Engelbert Strauss vhodné pro práci na zahradě je střihem slušivé a barevně sladěné.

Pro samotnou práci na zahradě je zapotřebí také kvalitní oblečení, které neprofoukne, ale bude odvádět pot a bude elastické, abychom v něm mohli pohodlně pracovat. Do deštivého období se bezpochyby hodí oblečení nepromokavé. Právě takové jsme objevili u firmy Engelbert Strauss, která nabízí kolekci pánského, dámského i dětské oblečení, vhodného nejen na zahradu, ale i pro další aktivity venku.

Nábytek, kam s ním?

Přestože jste si pořídili venkovní nábytek z materiálů, kterým déšť a zima nevadí, doporučuje se ho přeci jen schovat. Jenže kam, když nemáme přístřešek nebo zahradní domek? Na trhu můžete pořídit přehozy rozměrem a tvarem přizpůsobené tak, abyste jimi mohli zakrýt stůl se šesti židlemi. Podobné přehozy existují i na gril a další zahradní doplňky. Nejčastěji bývají tyto přehozy z pevného igelitu, mohou být i ze speciálních nepromokavých a pevných tkanin.

Plastový kryt na zahradní nábytek oceníme, nemáme-li k dispozici zahradní domek ani přístřešek.

Plastový kryt na zahradní nábytek oceníme, nemáme-li k dispozici zahradní domek ani přístřešek.

Zase to listí…

Co nás konkrétně čeká každý měsíc na zahradě, se dozvíte v našem kalendáři, kde ale nepřipomínáme takovou maličkost, jako je sběr listí. K tomu kromě osvědčených hrábí pomohou fukary a vysavače listí. Nemají-li sběrnou nádobu, našli jsme pro vás krásný textilní kontejner, jehož objem i tvar usnadňují tuto podzimní neoblíbenou činnost. 

Tvarem přizpůsobený box na shrabování listí.

Tvarem přizpůsobený box na shrabování listí.

Kokosová deska na přikrytí zeminy v květináči zamezí prochladnutí kořenů a má i dekorativní účel.

Kokosová deska na přikrytí zeminy v květináči zamezí prochladnutí kořenů a má i dekorativní účel.

 

Postarejte se o květiny

Některým květinám mráz nevadí, jiné je potřeba zakrýt. Pořiďte si na zimu textilní tkaninu, kterou květiny a keře obalte. Týká se to zvláště těch, které mají nasazená poupata, která musíme před zimou chránit, aby neomrzla. Na květiny v květináčích si můžeme pořídit speciální stan, který je ochrání, anebo stačí, když zeminu v květináči přikryjete buď chvojím, nebo dekorativní deskou z kokosu.

Jak správně schovat dřevo?

Dřevem vystaveným dešti nezatopíte. Mějte ho proto uskladněné pod přístřeškem, nebo ho zakryjte pevnou nepromokavou fólií. I tak by vám neměl chybět speciální měřič zbytkové vlhkosti ve dřevu.

 

Text: Karolína Sornas, Foto: Engelbert Strauss, Tchibo

Související články:

Nepotřebují kabel!

Venkovní osvětlení

Proutí v hlavní roli

Šest rad jak ochránit zahradu před zimou


You must be logged in to post a comment Login