Návštěvy bytů

Tři skvělé rekonstrukce, které přinesly majitelům úplně nový domov. Která se vám líbí nejvíc?

Od   | 

Muž prostor vytváří, žena proměňuje… A to platí i v následujících reportážích, ve kterých přinášíme tři nevšední rekonstrukce. Zajímavé jsou nejen výsledkem, ale i tím, že uvidíte stav těsně před započetím prací. Je fajn si uvědomit, že to zkrátka jde, když se chce…

1. Rekonstrukce: Z komunistického bytu moderní hnízdo lásky

Pan Josef se svou manželkou a malým miminkem čekali dlouhou dobu na stavební povolení k rekonstrukci starého bytu. Celková proměna zahrnovala změnu dispozice bytu na 3+kk přesunutím kuchyně a obývacího pokoje do nově vzniklé místnosti u balkonu, vytvořením dětského pokoje v bývalém obývacím pokoji a ložnice v dřívější kuchyni. 

Už ve vstupní hale je jasné, že zde bydlí mladí lidé, kteří milují přírodní dekor a styl. Tmavá, dřevěná podlaha na zemi spolu s interiérovými dveřmi v kombinaci s čistě bílými zdmi vypadá skvěle. Stačilo umístit několik dekoračních předmětů v hnědé, krémové a bílé barvě a útulná předsíň byla na světě! Malá ložnice pro manžele skvěle postačí a díky jedné stěně, natřené béžovou barvou, se místnost naprosto změnila. K ostatním bílým zdem a tmavé podlaze stačila vybrat bílá manželská postel s nočními stolky a moderní designové světlo. Dětský pokojíček pro malou holčičku se nese taktéž v přírodním, až Provence stylu, kde se prolíná bílá barva spolu s hnědou a béžovou.

Kuchyni, která je propojena dle trendů s jídelním prostorem, majitelé vybrali kompletně v Provence stylu v matné, šedé barvě s dekoračními obklady za pracovní plochou. Tmavá dřevěná podlaha spolu s jídelním stolem a bílými židlemi k sobě náramně ladí. Koupelna je sice malá, ale o to více útulná. Krémová dlažba která přechází v obklady na zdi je trendem posledních dob a vypadá nadčasově. Místnost stačilo vybavit sprchovým koutem, toaletou a bílou skříňkou na které je posazeno umyvadlo. Obývací pokoj se nese taktéž v čistě bílých tónech zdí, na nichž jsou umístěny rodinné fotografie. Tak jako v celém bytě, byla i zde položena tmavá, dřevěná podlaha. Do obývacího pokoje manželé zvolili světle tyrkysovou sedačku a bílý nábytek. Po dlouhém čekání se tak rodina mohla nastěhovat do nového, povedeného bydlení.

2. Rekonstrukce: Obklady jako hlavní dominanta 

Majitelé zakoupili byt, který bylo třeba zrekonstruovat. Kuchyň ladili do tradičního stylu, kde se prolíná dubové dřevo, bambus a dekor betonu. Dominantním prvkem tohoto bytu se staly  obklady s trendy dekorem patchwork, které nepřehlédne nikdo. Prostornou kuchyni ve tvaru písmene L majitelé vybrali ve světlém, dubovém dřevě. Pracovní deska spolu s kuchyní tvoří skvělý kontrast, protože byla zvolena v šedé barvě, která připomíná beton. Podlaha je pokryta světlou keramickou dlažbou a stěny kuchyně nesou bílou barvu. Celou místnost podtrhují rozdílné, vzorované kachle, které si mnozí spojují s retro stylem. Kuchyň stačilo dovybavit pouze stříbrnými spotřebiči a dostatkem osvětlení. Vzorované retro kachle byly kromě kuchyně umístěny i jako obklady na stěnu na toaletě. Ostatní stěny si vystačily s klasicky bílými kachličkami.

Obývací pokoj, spojený s jídelnou, tvoří celkem zajímavou kombinaci díky tmavě zeleným zdem a bílému nábytku. Sedací pohovka, nábytek a část stěny za televizí nesou bílou barvu. Klasické retro křeslo umístěné u televize je potaženo tmavě zelenou, semišovou látkou. Nenápadně oddělený jídelní kout se pyšní bílým jídelním stolem včetně židlí a stěnu vedle stolu zdobí tapeta se vzory listů. Přestože se v místnosti vyskytuje dost tmavých barev a prvků, díky bílým doplňkům a křišťálovému svítidlu je místnost skvěle prosvětlená a opravdu útulná. Do ložnice, vymalované krémovou barvou, byla umístěna bílá postel i nábytek v podobě dvou komod. Pokoj stačilo doplnit tmavě zelenými doplňky a stylovou dekorací včetně závěsů. 

3. Rekonstrukce: Pod taktovkou muže

Rekonstrukci kuchyně spojené s jídelním prostorem si majitelé v domě přáli již dlouho. Nakonec se téměř vše dělo pod taktovou manžela a výsledek? Rozhodně stojí za to. Rekonstrukce probíhala celé léto díky předpokládaným problémům. Musely se zazdít jedny dveře, aby mohl vzniknout požadovaný tvar kuchyně, a navíc se musel vyřešit nový odvod z digestoře do komína. 

Dřívější dřevěnou kuchyni majitelé vyměnili za bílou matnou, spolu s bílou pracovní deskou. Z kuchyně na pohled vyzařuje čistota, a to také díky bezúchytkovému systému. Stěna za pracovní deskou byla zvolena v tmavě šedé barvě. Pracovní prostor kuchyňské linky je do tvaru L a zbytek nevyužitého prostoru byl zaplněn úložnými prostory pro suroviny, včetně ledničky a mikrovlnné trouby spolu s troubou, umístěnými v jednom panelu pod sebou. Moderní digestoř v bílé barvě do kuchyně dokonale zapadá a nenarušuje čistý, jednotný vzhled.

Nutno podotknout že původní světle šedá plovoucí podlaha zůstala zachována a tak alespoň nějaké peníze majitelé ušetřili. Ze zachovalého vybavení můžeme poukázat i na původní dřevěný jídelní stůl, který stačilo doplnit stylový jídelními křesílky s kožešinovým přehozem. Zásuvková komoda v bílé barvě vedle jídelního stolu zůstala taktéž původní. Prostor majitelé oživili rostlinami a bylinkami nezbytné k vaření a výsledkem je moderní a krásná kuchyně, ve které je radost vařit!

Komentáře

You must be logged in to post a comment Login