Ložnice

Tři možnosti spaní v malém bytě

Od   | 

Při pořízení malého bytu musíme vymyslet kde budeme spát. Našli jsme tři možnosti a věříme, že minimálně jedna z nich se vám bude líbit a použijete ji ve svém bytě.

Rozkládací pohovka

Pokud se rozhodneme pro rozkládací pohovku, chtělo by to vybrat model od renomované firmy. Z levných pohovek vás totiž akorát budou bolet záda. V dnešní době výrobci počítají s tím, rozkládací pohovky se nepoužívají pouze pro návštěvy na jednu noc, ale jako trvalé místo na spaní. Proto jsou vybaveny samostatnými matracemi určenými ke spaní, které jsou umně integrované dovnitř a sedí se na samostatných sedácích. Právě toto konstrukční řešení je příčinou vyšší pořizovací ceny.

Na první pohled se dá, že se jedná o klasický gauč. Večer se ale rázem změní v dvoulůžkovou postel.

Praktický bude sedací nábytek, který snadným pohybem změníte na lůžko. Zdroj: Inpro design

Spaní na pódiu

Vyvýšený prostor je skvělým řešením, pokud byt disponuje vysokými stropy. Na vyvýšeném pódiu, nebo ještě lépe pod stropem, můžete vymyslet spoustu nápadů na spaní, a udělat si tak originální spací koutek. Pokud postel budete chtít umístit pod strop, postačí pouze matrace. Důležité je ale počítat s tím, že se na posteli potřebujete posadit, tudíž nedávejte postel těsně pod strop. Vhodné je, aby byla matrace umístěna alespoň 80-100 od stropu, I tak ale počítejte s těžkým vzduchem, který zejména astmatikům nebude vyhovovat. Důležité je tedy hodně větrat. Co se týče vyvýšeného pódia, hodí se téměř všude. Místo pod postelí pak můžete proměnit v úložný prostor pro menší věci, případně využít i jako šatnu.

Spaní ve výšce není úplně pro každého, na to rozhodně pamatujte.

Prostor pod pódiem proměňte v úložný.

Sklopná postel není vidět

Skvělým řešením při nedostatku místa jsou sklopné postele. Jediný háček je v tom, že musíte mít dostatek prostoru pro vyklopení postele. V dnešní době se vyrábějí sklopné postele, které když ráno složíte, vypadají jako součást nábytku, obývací stěny, nebo jako samostatná šatní skříň. Výhodou těchto postelí je také to, že je můžete sklopit včetně prostěradla a peřin. Umístit je tedy můžete jak do obývacího pokoje na trvalé spaní, nebo jen pro návštěvy, ale také do dětského pokoje, díky nimž přes den vznikne velký prostor dětem pro hraní.

Spací kout

Pokud máme v malém bytě místo, kde může být postel stále schovaná a nemusíte nic vyklápět, ani vytahovat, vhodné je udělat z obývacího pokoje kout na spaní. Postel stačí oddělit knihovnou, skříňkami, nebo závěsy. Uděláte si tedy malou ložnici přímo v obývacím pokoji. Skvělou výhodou spacího koutu je i to, že se vyspíte na kvalitní, standardně velké posteli. Jakmile spací kout oddělíte, pamatujte na dostatečné osvětlení, vhod přijde i odclonění od zbytku interiéru, a to paravánem nebo závěsem.

Skvěle řešený spací koutek oddělený závěsem.

V tomto případě je lůžko za skleněnou stěnou.

Fotogalerie:

Zdroj: Casamoderna, Natuzzi Italia, Flou, Pinterest, Pixabay a archiv


You must be logged in to post a comment Login