Inspirace

Tři interiérové proměny aneb co zmůžou šikovné ruce, představivost a peníze

Od   | 

I dnes se zaměříme na další tři finalisty v soutěži Rekonstrukce roku. Zaujme vás byt vytvořený z jednoho pokoje, rekonstrukce 100 let starého domu nebo proměna podkroví – to vše ryze českými firmami i s českým vybavením.

1. Z velkého pokoje nový byt 

Paní Hanka žije ve velkém dvoupatrovém bytě sama. A protože chtěla pomoct dceři a jejímu přítelovi, rozhodla se jim poskytne horní patro, které tvořila jen jedna velká místnost. Majitelé si pokoj přetvořili na dvě místnosti. 

Z dřívější místnosti majitelé vytvořili koupelnu s toaletou, která zde chyběla, v moderní béžové barvě s decentními ornamenty na obkladech. Ze zbylého prostoru vykouzlili kuchyň s jídelnou, obývací pokoj a ložnici. Kuchyně se nese v tmavě zelené khaki barvě s dřevěnou pracovní deskou, obývací pokoj je laděn do světlých tónů, které místnosti dodávají vzdušnost, stejně tak jako ložnice. V celém bytě je položena dřevěná podlaha v šedé barvě. 

2. Rekonstrukce 100 let starého domu 

Majitelé se rozhodli zrekonstruovat sto let starý dům tak, aby původní historii alespoň trochu udrželi. Rekonstrukce probíhala svépomocí a je vidět, že se majitelé hodně nadřeli. Výsledek vás opravdu překvapí!

Celkový byt je zařízený v Provence stylu. Kuchyni majitelé vybrali v bílé barvě, s kovovými úchytkami a dřevěnou pracovní deskou. Bílý jídelní stůl byl ozdobený typickým venkovským kostkovaným ubrusem, naproti kterému stojí historická kamna. Největším překvapením této proměny je koupelna s cihlovým obložením, ze které vyloženě dýchá venkovský styl. Zvoleny byly klasické červené cihly v kombinaci s jednoduchým nábytkem. Původní styl zde podtrhuje umyvadlo připevněné ke skříňce se závěsem. Ložnici majitelé vyšperkovali malovanou šatní skříní, která nádherně vystihuje atmosféru celého domu.

3. Rekonstrukce půdních prostor 

Mladý pár si pořídil půdní prostory, které byly zcela nevybaveny. Postupně však podkroví začali vybavovat, a vznikl tak dokonalý prostor. Majitelé celý byt vyladili do bílé a černé barvy, doplněné dubovým dřevem. Byt tak vypadá moderně, útulně a čistě. Navíc si majitelé zakládali na tom, aby rekonstrukce byla provedena pouze českými firmami včetně českého nábytku.

Kuchyně je laděna do čistě bílé, matné barvy s výjimkou pracovní desky a prostoru za pracovní deskou, které nesou černou barvu. Kuchyně se pyšní barovým pultem, který je doplněný dvěma dřevěnými židlemi. Obývací pokoj je taktéž laděný do bílé barvy, přičemž dvě stěny jsou obloženy bílými cihličkami, které na zdi vypadají nadčasově. Do obývacího pokoje byla zvolena modrá sedací souprava a dřevěná podlaha v dubovém dekoru. V koupelně byla použita dlažba s geometrickými vzory v černé, šedé a bílé barvě, přičemž obložení zdí je v tmavě šedé barvě. Do koupelny byl umístěn sprchový kout, toaleta s umyvadlem a několik skříněk. Celkově je z bytu znát, že zde bydlí mladý pár plný energie.

Komentáře

You must be logged in to post a comment Login