Inspirace

Trendy v bydlení 2016

Od   | 

S novým rokem přišly do našich domovů i nové trendy. My samozřejmě víme, že některé trendy se líbí, na některé si musíme zvykat a jiné zkrátka nepřijmeme. Naštěstí trendů je pro rok 2016 celá řada, a tak si v nabídce možností vybere úplně každý.

Kov se může objevovat třeba jen na podnoží

Kov se může objevovat třeba jen na podnoží

 

Trend č. 1 Zlato a ostatní kovy

Tento kov symbolizující luxus a bohatství by v letošním roce neměl chybět v žádném interiéru. Rozumějme tedy prvek v odstínu zlata, případně jiného kovu, např. mosazi, mědi, ale i stříbra, cínu. Patří sem i jejich úpravy, jako například kartáčování, leštění, mat, broušení ad. Použít je můžete na menších kusech, jako na odkládacím stolku, stojací lampě nebo lustru a menších doplňcích (tác, soška). Kovové však mohou být i části nábytku, např. podnoží nebo područka, případně určitý detail. Každým větším i menším kusem vneseme do interiéru  zcela nový styl a jejich prostřednictvím docílíme luxusní a elegantní atmosféry.

Podle designérů jsou kovové prvky v moderním interiéru velkým přínosem, protože ho rozjasňují, oživují a otevírají. Jen je nutné je používat střídmě a s rozmyslem. Fungují totiž trochu jako zrcadlo, tedy by jich v místnosti nemělo být mnoho a také by měly být užity v místě, kde nebudou výrazně ovlivňovat mysl. Metalické samozřejmě mohou být i nátěrové barvy, které neodrážejí obraz, což by se v určitých případech mohlo hodit. Nic nezkazíte, použijete-li je k ozdobení některé zdi, případně barvou natřete nábytek nebo zvolíte tapety či látky s kovovým nádechem.

Trend č. 2 Barvy

Židle natřená v odstínu rose quartz a boty v odstínu serenity

Židle natřená v trendy Pantone odstínu rose quartz a boty v trenty Pantone odstínu serenity

V roce 2016 můžete svému obývacímu pokoji vdechnout až dramatický nádech. A to zvláště barvami. Černé, šedé a jiné tmavé barvy jsou ti praví protagonisté pro vytvoření takovéto atmosféry vyjadřující náladu či postoj. Pro ty, kterým tento tajemný vzhled nevyhovuje, máme řešení podle pantone. Ten poprvé zavádí trendově dva odstíny, a to  rose quartz a serenity. Zatímco první z nich, odstín růžové, je jemný tón vyjadřující soucit a nabuzující pocit vyrovnanosti, serenity je odstín bledě modré barvy a evokuje vzdušnost, stav beztíže a modré nebe vyvolávající pocit oddechu a relaxace i v bouřlivých časech. Obě barvy jsou velmi příjemné jak samostatně, tak v kombinaci. Je jen na vás, jak je svém domově použijete.

Trend č. 3 Všehochuť

Zlato a jeho odstíny rozhodně patří do interiéru 2016

Zlato a jeho odstíny rozhodně patří do interiéru 2016

Letos můžete kombinovat všechno se vším. Což je velká výhoda. Ponechte oblíbené kusy a doplňte je moderními, nebo naopak kouskem z bazaru. Nebojte se kombinovat různé styly. I jeden kus nábytku v sobě může obsahovat nejrůznější etnika a kombinaci barev. V současném interiéru používáme všeho hodně, tedy více stolků, menších a na různých místech, také se osvědčuje použít různé typy židlí u jednoho jídelního stolu. Velký boom zaznamenalo používání lavic. Prvek, který přišel do našich domovů z venkovských stavení, se zabydlel i v našich moderních domovech. Samozřejmě v současných tvarech i provedení. Jednoduché linie a pohodlné polstrování. Praktické delší sedátko jistě využijeme v kterémkoliv obývacím pokoji. Velký posun zaznamenává i vzhled ložnice. Pryč s uniformností. Použijte různé typy nočních stolků a i odlišné noční lampy. V kombinaci s různými texturami na závěsech, čalounění pelesti, povlečení i koberci získáte skutečně originální intimní místnost s pocitem většího prostoru.

Trend č. 4 Květiny

Chceme-li mluvit o trendech, pak květinové vzory jsou tím, co tu vždy bylo, je a bude. Zatímco některé upadají v zapomnění, jiné jsou stále v oblibě. I v roce 2016 rozhodně nic nezkazíte květinovým motivem. Dokonce se někteří designéři shodují, že to bude jeden z nejmódnějších vzorů letošního roku. Váš obývací pokoj tak může být poset květinami a rozhodně tím nic nezkazíte. Existuje mnoho způsobů jak je do svého domova dostat, ať už na tapetách, textiliích, nebo jen jako dekor na doplňcích.

Trend č. 5 Textury

Luxusní čalouněné kousky a pohodlné měkoučké doplňky budou jedním z detailů, kterým bude v průběhu příštího roku zapotřebí věnovat pozornost. Budou jedním z prvků, které přinesou v bytové dekoraci nový styl. Satén nebo samet jsou jen některé z látek, které vám pomohou zlepšit celkový dojem. Kombinujte tkaniny a nebojte se používat různé textury. Jako koberec použijte kravskou kůži nebo kožešinu.

Fotogalerie:

Připravila: Lenka Zahradníková, Foto: Pantone, Room decor ideas, Seda

1 Komentář

  1. Pingback: Dispozice bytu a jeho zóny - HomeInCube

You must be logged in to post a comment Login