Inspirace

Trendy interiérového designu 2021: Dejte vašemu domovu nový kabát

Od   | 

Nenechte se otrávit nastalou situací a udělejte si radost. Třeba novým vybavením domova. Rostoucí význam udržitelných materiálů až po elegantní prvky a oslavu individuality a jedinečnosti  – to vše přináší interiérové trendy 2021, které vám umožní vytvořit opravdu senzační domov.

Trendy jsou stále betonové stěrky. Zdroj: Němec

Zelené skříňky jako velký kuchyňský trend roku 2021

Podle odborníků se u kuchyňských linek objeví světlejší a hlubší odstíny barev. Každý, kdo chce mít kuchyň barevnou, měl by zvážit zelenou. Protože zelená je směsicí modré a žluté, funguje dobře jak se studenými barevnými paletami, tak s teplými a útulnějšími kuchyňskými vzory. Výborná je kombinace zelených skříněk s mramorem s šedým žilkováním v kameni.

V kuchyni jsou pro letošek trendy zelené odstíny. Zdroj: Casamoderna

Venkovský styl

Vzhledem k událostem v roce 2020 zůstane kouzlo chataření, nostalgie a potřeba pohodlí už napořád. Venkovský styl vypadá velmi jednoduše, ale není problém jej obohatit tak, aby působil moderně a přitom tradičně. Elegantní nádobí ve venkovském stylu, příbory s dřevěnou rukojetí a tradiční doplňky jsou všechno způsoby, jak získat nový vzhled s minimálními náklady.

Venkovskému stylu sluší oprýskané povrchy. Zdroj: Canstockphoto

Římské rolety i plisé jsou v kurzu

Industriální styl

Interiér připomínající průmyslovou továrnu často zahrnuje prvky jako obnažené cihlové zdivo, vysoké stropy, dřevěné a kovové prvky a neutrální barvy. V roce 2021 může být rostoucím trendem, protože lidé tráví hodně času doma. Kombinuje v sobě moderní a tradiční design a skvěle funguje pro interiéry, které slouží jako místo k životu, práci a hraní.

trendy je ponechat režné zdivo v interiéru. Zdroj: Canstockphoto

Vzdálené mořské břehy

Kdo by netoužil po palmách, moři, lehkém větříku a teplu. Pokud taktéž toužíte po tropických pobytech a interiérech inspirovaných exotickým prostředním, potřebujete vytvořit klidný a relaxační prostor, díky kterému se váš domov stane příjemným místem k žití. Tento trend zahrnuje spoustu květin a zeleně, nejlépe exotického původu, jemné barvy a tapety či obrazy s palmami, mořem a čímkoliv, co vám domů přinese trochu mořského ráje.

Modrou barvou nemůžete v koupelně nic zkazit. Rozhodně podpoří atmosféru blízkosti vody. Zdroj: Kaldewei

Tajemný vintage

Starožitné, repasované, zachráněné a retro kousky mají rozhodně ve vintage stylu své místo. Klíčem je starý vzhled spíše lehce napodobit než jej otrocky kopírovat. Důležité jsou výrazné barvy a soudržná estetika. Vintage si žádá vrstvení, takže si postupně doma nechávejte kousky, které pro vás něco znamenají a přidejte několik luxusních prvků (bohaté textilie, moderní osvětlení a jiné). Nezapomeňte, že vybavení interiéru má sice působit „staře“, ale rozhodně ne lacině. Může být patrná patina, žádoucí jsou zaoblené hrany a dostatek textilních dekorací.

Ve vintage interiéru nezapomeňte ani na takový detail, jakým je vypínač. Zdroj: Schneider electric

Proutěný a ratanový nábytek

Pokud milujete proutěný a ratanový nábytek, věřte, že letos s ním rozhodně neuděláte chybu a klidně se nechte svým zalíbením unést. Tyto přírodní materiály budou letos trendy. Dodávají do interiéru pohodu, lehkost a teplo domova. Ratan se vyrábí z palmových stonků a proutěné kousky obvykle z vrbových větviček. Oba materiály jsou lehké a hodí se dovnitř i ven.

Přírodní materiály vítězí nad syntetikou

Syntetické tkaniny (polyester, nylon a umělé hedvábí) letos nejspíš prohrají soubor s přírodními a recyklovanými textiliemi. S rostoucím povědomím o problémech životního prostředí je velmi pravděpodobné, že se bude zvyšovat zájem o udržitelnější materiály a přírodní tkaniny v domácnosti. Hlavními kandidáty je organická bavlna, recyklovaný polyester a textilie s nízkým dopadem na životní prostředí.

Přírodní materiály jsou sice náročnější na údržbu, do domova ale vnesou dokonalé kouzlo. Zdroj: Ateliér Orsei

Klasický tradicionalismus

Nadčasový trend inspirovaný 18. a 19. stoletím, který zahrnuje klasické umění, starožitnosti a díla s historií. Přináší smysl pro harmonii a pořádek do každého obytného prostoru. Rovněž upřednostňuje symetrii, kterou lze vidět na měkce polstrovaném nábytku, na zdobených světských, dvorských pruzích a klasickém damašku. Tradiční a klasické designy letos budou klíčovými trendy sezóny.

Shabby chic

Tento nadčasový trend ztělesňuje vybledlou eleganci a nerafinovaný smysl pro luxus. V interiéru se objevují prvky odkazující na nejrůznější historické a romantické styly. U nábytku se často vytváří opotřebený vzhled, připomínající rustikální styl. Oblíbené jsou květinové motivy, pastelové barvy (růžová, tyrkysová, fialová, žlutá) v kombinaci s šedou, béžovou a smetanovou.

Shabby chic je romantický…neměla by chybět růžová a květinový vzor. Zdroj: Canstockphoto

Echo chic

Eco chic je směsicí ekologicky šetrných, udržitelných, pohodlných, luxusních a moderních interiérů. Design interiéru nabízí krásné, působivé a elegantní prostředí, které spojuje úžasné řemeslné zpracování, přírodní materiály, udržitelná řešení a jedinečné detaily inspirované přírodou. Barvy a textury se vybírají v teplých tónech a zahrnují zlatou béžovou, mechově zelenou, měkkou olivovou a zemitou oranžovou. Z látek patří k oblíbencům len a samet. Echo chic se zaměřuje na ručně vyrábění a zároveň multifunkční nábytek, který má dlouhou životnost, kvalitu a jen tak ho něco nezničí.

Trendy jsou ekologické šetrné a udržitelné materiály. Zdroj: Canstockphoto

Fotogalerie:

 

Okořeňte domov originálními svítidly

 

 


You must be logged in to post a comment Login