Návštěvy bytů

Terasu připojili k bytu a celoročně tak využívají všechny její výhody

Od   | 

Zdařilá rekonstrukce bytu pro rodinu s jedním malým dítětem poskytla potomkovi velkorysý prostor pro kreativitu i rozvoj. Rodiče zase potěšila terasa, kterou se rozhodli přidat k bytu, čímž získali větší obytnou plochu a další možnosti pro stolování. Kromě pohodlného sezení tu totiž zřídili i menší kuchyňku. Terasa se tak záhy proměnila v nejužívanější místnost jejich nového třípokojového domova. 

Byt je poměrně jednoduše zařízený a plně vyhovuje životu mladé tříčlenné rodiny. Sestává se z ložnice rodičů, menšího dětského pokojíku a velkého obývacího prostoru, kuchyně a obytné terasy. Do obývacího prostoru se vešel i pracovní kout tak, aby mohli rodiče dobře sladit pracovní a rodinný život. Dominují přírodní materiály a zajímavé dřevěné obložení. Celý byt je nenápadně a vkusně, ale přesto důsledně, přizpůsoben pohybu batolete.
 

Nikde při zemi nenajdete nic, co by mohlo spadnout, rozbít se, podlahy jsou z odolných a dobře omyvatelných materiálů, včetně koberce, kdy se majitelé vyhnuli modernímu vysokému chlupu a zvolili raději koberec dobře udržovatelný. Chybí prahy mezi místnostmi, zásuvky nemají úchytky, což spolu s mírným protitlakem, který zásuvky tohoto typu vyvíjí proti otevření, velmi znesnadňuje batoleti jejich otevření a zkoumání. Architekti v celém interiéru vsadili na jednoduchou, zato dokonale funkční kombinaci bílé barvy a striktně teplých tónů dřeva. Byt díky tomu působí velmi mile, vzdušně a domácky zároveň.

V celém bytě chybí prahy, aby se mohlo batole snadno pohybovat

Obýváku vévodí růžové křeslo

Obývací část bytu je prostorná a velmi pohodlně vybavená. Najdeme zde jídelní stůl s pohodlnými židlemi v bílodřevěné kombinaci, s dobře omyvatelným lesklým povrchem, měkkou sedací soupravu v jemně pískovém odstínu i kovové křeslo doplněné růžovými polštáři, které je zamilovaným místem odpočinku malé obyvatelky domu. Barevný  “krok stranou” v podobě tónu pro malé princezny posiluje příjemný, lidský a útulný dojem, stejně jako drobné hračky a dětské dekorace, a jinak strohou barevnost hezky rozjasňuje. Stolek na květiny či knížku je stabilní díky rozpětí kovových nožek. Místo obývací stěny je umístěn pouze jednoduchý stylový regál s několika poličkami.  V těch vysoko umístěných našly útočiště vázičky, sklo a další dekorace, které by při zemi dlouho nevydržely. Velmi významnou roli hrají v interiéru obývacího pokoje květiny. Osvětlení je integrované v podhledu, v hlavní obývací části je lustr pouze nad jídelním stolem, koncipovaný tak, aby rovnoměrně osvítil celou jídelní plochu. V obýváku najdeme i pracovní kout s počítačem, židlí a nezbytnými úložnými regály.

Kuchyň je jednoduchá, v kombinaci šedé, bílé a medového dřeva, přesto ale díky jeho teplému tónu, pokojovým rostlinám a zajímavému pozadí, odkazujícímu na vzor kamene, nepůsobí stroze. Nad klasickým plynovým sporákem nechybí digestoř. Trouba je umístěna při zemi, což považujeme za mírnou nevýhodu jinak praktické a prostorné linky. 

V kuchyni vsadili architekti na jednoduchost.

Terasa lze uzavřít a slouží i během studenějších dnů

Pravým pokladem tohoto bytu je obydlená, zasklená terasa, poskytující komfort více než třičtvrtě roku. Najdeme zde další potřebné úložné prostory, jednoduchou kuchyňku pro přípravu drobného občerstvení, stůl pro posezení s rodinou a přáteli a veselý regál plný hraček, který zajistí dospělým klidné stolování bez nutnosti přerušit bedlivý dozor nad dítětem. V letních měsících lze terasu, vybavenou posuvnými skleněnými panely, otevřít a užít si krásných podvečerů.

Terasa je obytná po celý rok

Ložnice se nese v jednoduchém stylu

Ložnice rodičů je velmi minimalistická a za ní se objevuje vzor kamene, v rámci bytu ojedinělý, ale velmi dobře a zajímavě zapadající do přírodního ladění, které je pro obyvatele velice důležité. V kombinaci se sněhově bílým povlečením vzbuzuje šedá a hnědá barva pocit relaxace, čistoty a uklidnění.  Jemné záclony z lehkého materiálu pak tento dojem umocňují. Zajímavě jsou řešeny noční stolky, které mají podobu masivnějších polic s potřebnými zásuvkami například na dobíjení mobilního telefonu. Černá barva lampiček vnáší do místnosti zajímavý kontrastní prvek.

Ložnice se nese v jednoduchém stylu.

Kreativní pokojík

Jedním z nejzajímavějších míst v bytě je pokojíček malé princezny, a to zejména díky krásné, nepravidelné knihovně se systémem polic, která ze všeho nejvíc připomíná strom s větvemi, a opět tak umocňuje snahu architektů propojit byt s přírodou. Barevnost je stejně jako v celém bytě s dominující bílou a teplými tóny dřeva, zde však doplněnými holčičí růžovou. V pokoji nechybí velké zrcadlo na dveřích skříně, které jednak opticky zvětšuje prostor a přináší ještě více světla, a také poslouží malé parádnici k zábavě a “naparování”. Stěna u postýlky je opatřena roztomilým puntíkovaným vzorem a také nočními světýlky v takové výšce, aby je později dítě samo dokázalo obsluhovat.

Dětský pokoj je pojatý velmi kreativně.

V koupelně se barevnost oproti zbytku bytu mírně proměňuje, nenajdeme zde tolik tónů dřeva, zato začala dominovat šedivá. Vévodí ji hranaté tvary, které jsou užity na zrcadle, umyvadle i úchytkách. Příjemnou změnu pak představuje oblý vodovodní kohoutek. Neotřelý prvek a dynamiku přináší obklady s diagonálním vzorem.

Fotogalerie:

Zdroj: Estúdio BRA

Komentáře

You must be logged in to post a comment Login