Architektura a design

Tendr na výstavbu a rekonstrukci operačních sálů v IKEM vyhrálo sdružení firem VW WACHAL a BLOCK

Od   | 

Pražský Institut Klinické a Experimentální Medicíny (IKEM) čeká rekonstrukce a stavba nových operačních sálů a přidružených laboratoří.

Ondřej Wachal, zástupce generálního ředitele ve stavební firmě VW WACHAL

Ondřej Wachal, zástupce generálního ředitele ve stavební firmě VW WACHAL

Od 1. července zde začnou stavět firmy VW WACHAL a BLOCK, které vyhrály vypsanou veřejnou zakázku v hodnotě téměř 62 milionů korun. Rekonstrukce a nové prostory by měly být hotové do tří měsíců, následně bude probíhat tři měsíce zkušební provoz. Vypsaný tendr zahrnoval výstavbu nových kompletních operačních sálů, včetně technického a laboratorního zázemí. Dále bude vybudována nová laboratoř Langerhansových ostrůvků a laboratoře buněčné léčby kritické končetinové ischemie u syndromu diabetické nohy.

Zakázku nakonec získalo sdružení firem VW WACHAL a BLOCK. Česká stavební firma VW WACHAL v minulosti participovala například na rekonstrukci objektů ČVUT, postavila známou surf arénu v pražských Letňanech a centrum forenzní medicíny pro Ústřední vojenskou nemocnici v Praze. „Jsme velmi rádi, že se nám podařilo uspět v tendru pro IKEM, který patří k předním zdravotnickým zařízením nejen v České republice. Věřím, že i díky naší práci budou lékaři moci pokračovat v péči o pacienty na té nejvyšší úrovni,“ řekl Ondřej Wachal, zástupce generálního ředitele ve stavební firmě VW WACHAL.

Nové prostory a rekonstrukce by měly být hotové do tří měsíců od začátku stavebních prací, další tři měsíce bude probíhat zkušební provoz. Realizace bude probíhat za plného provozu ostatních oddělení, nenaruší tak potřeby pacientů ani lékařů.

Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM) je největší superspecializované klinické a vědeckovýzkumné pracoviště v České republice. Už více než 40 let se zaměřuje na léčbu kardiovaskulárních chorob, transplantace orgánů, diabetologii a léčbu poruch metabolismu se spádovostí celé České republiky. IKEM tvoří 4 odborná centra, 8 klinik a 15 odborných pracovišť, základen a laboratoří. Z celkového počtu 1600 pracovníků je více než 300 lékařů a 600 všeobecných sester. Celkem je k dispozici 315 lůžek, z nichž 115 se nachází na jednotkách intenzivní péče.


You must be logged in to post a comment Login