Inspirace

Stůl s betonovou stěrkou

Od   | 

“Od nápadu ke skutečnosti”. Motto, které uvádí firma MALDECOR. “Neobvyklé zakázky, věci na míru, individuální potřeby, výzvy, přání zákazníků, to vše nás posouvá dál a my rosteme,” říká Michal Kupec, majitel firmy, která uvedla na trh materiál MALDECOR BETON.

Byli jsme osloveni a spolupracovali na projektu stolu, který je ukázkou realizovaného nápadu. Zadání klienta bylo vytvořit originální jednací stůl na míru. Návrhu se ujaly designérky Mariana Hendrychová a Barbora Sacher z interiérového studia reFORMA.

Vznikl návrh stolu v neobvyklé délce 420 cm s nádherným vějířovitým tvarem, který plně odpovídal požadavkům klienta. Konstrukce stolu zaručila, že se stůl ani po čase nezačne prohýbat a materiály, které byly použity, budou stabilní a splní i nejpřísnější požadavky.

Byla zvolena nadčasová kombinace masivního dřeva, skla, betonové stěrky a následně sestaven tým lidí, kteří spolupracovali při celé výrobě stolu. To se vyplatilo – byly doladěny detaily a přechody jednotlivých materiálů tak, aby výsledkem bylo perfektní dílo. Největší výzvou bylo vložení podsvíceného skleněného loga do betonové stěrky, která musela být perfektně spojena se dřevem a zároveň musela umožnit aplikaci skleněného svítícího nápisu.

2B2B8266

Tento požadavek MALDECOR BETON splnil. Cementová stěrka s použitou finální povrchovou úpravou navíc zajistila plnou omyvatelnost a vysokou odolnost vůči mechanickému opotřebení. Aplikace stěrky v tenké vrstvě umožnila vytvořit dokonalé detaily a zároveň nedošlo s použitím tenkovrstvého materiálu k zatížení konstrukce stolu. Stůl vyniká monolitickým dojmem betonové konstrukce s perfektním a odborným zpracováním. Finálně vyrobený stůl je ukázkou skvělé práce, vhodně zvolených materiálů a precizního přístupu.

Byť se projekt zprvu zdál velmi obtížný, výsledkem je unikátní jednací stůl, na který má klient právo být patřičně hrdý.

2B2B8303

Více informací najdete na stránkách MALDECOR BETONBez názvu - 1

Související články:

10 důvodů, proč si domů pořídit betonovou stěrku

Betonová stěrka a její další podoby

Proč si domů pořídit betonovou stěrku?


You must be logged in to post a comment Login