Návštěvy bytů

Startovací byt 2+1 pracujícího studenta: Nechybí praktičnost ani útulnost

Od   | 

Studentská léta s sebou nesou i spoustu zodpovědnosti a starostí. Příkladem je tento mladík, který se chtěl během studentských let osamostatnit a vyměnit malý pokoj na koleji za vlastní bydlení. V centru města si pořídil malý 2+1 byt, který však musel projít rekonstrukcí s omezeným rozpočtem. Výsledkem je i tak prosvětlený, útulný domov, který poslouží jako plnohodnotné bydlení v budoucnu i pro dva lidi. 

Klasickou vstupní místnost nahradil věšák a zrcadlo. Zdroj: Room Design Buro

Při vstupu do bytu se rovnou ocitáme v obývacími pokoji, původní předsíň totiž byla přidána k obytnému prostoru, který tak byl zvětšen. Najdeme zde jednoduchý visací věšák na ramínka, vestavěnou komodu pro obuv a dekorativní zrcadlo pro rychlou kontrolu před odchodem. 

Barevný koberec dodal obýváku příjemnou barevnost. Zdroj: Room Design Buro

Obývací pokoj je zařízen jednoduše, ale zároveň z něj dýchá pocit útulnosti. Bílou barvu na zdech a stropech doplňuje příjemná vinylová podlaha v dekoru dřeva, která se prolíná celým bytem. Pro večerní lenošení skvěle poslouží kožená sedačka v černé barvě, ke které majitel pořídil i designové křeslo s kožešinkou na kovové konstrukci. Sedačka je situována pod prostorným oknem, díky jehož velikosti v místnosti nechybí denní světlo. Klasickou obývací stěnu s ohledem na dispozici zaujala nízká komoda podél stěny, která slouží jako prostor pro televizi, dekoraci i jako malá knihovna. Součástí obývacího pokoje jsou také vzrostlé pokojové rostliny, barevný koberec i opřené obrazy, které se postarají o neotřelou dekoraci.

Jak správně osvětlit pracovní místo?

 

Kuchyně je sice opravdu maličká, ale pro běžné vaření mladého muže nebo páru bohatě postačí. Najdeme zde potřebné spotřebiče zabudované do bílého panelového systému, který je kombinován se skříňkami v petrolejové barvě. Ty jsou situovány do jedné řady a aby sestava nepůsobila robustně, nejsou tu horní skříňky. Úložný prostor tak zastávají pouze dolní komody a panelový systém. 

Petrolejová kuchyně ladí s bílou barvou a pro běžné vaření bohatě postačí. Zdroj: Room Design Buro

Druhá část bytu patří ložnici, která je od srdce bytu oddělená posuvnými dřevěnými dveřmi. Jednoduše zařízený prostor opět vypovídá o tom, že byt obývá mladý muž, který nemá přílišnou touhu domov vybavovat nejrůznějšími doplňky. Přesto zde kovové dvoulůžko doplňují zajímavé noční stolky. Pro relaxaci slouží látkové křesílko v hnědé barvě, které majitel při studiu využívá opravdu hojně. Šmrnc sem vnáší nepřehlédnutelná designová svítidla.

Zajímavostí ložnice jsou noční stolky i designová svítidla. Zdroj: Room Design Buro

Poslední místností bytu je malá koupelna spojená s toaletou. Laděna je do bílo-šedé barvy, přičemž bílou barvu zaujímá obklad s dlažbou a šedá barva byla aplikována na část stěn u stropu a také na samotný strop. V rámci ušetření tu majitel nechal původní vybavení, a protože upřednostňuje sprchování, pořídil si k vaně vhodnou baterii. Umyvadlo nebylo usazeno klasicky na komodu, ale bylo vsazeno do jednoduché přizdívky, která však z důvodu omezeného prostoru překrývá i kousek prostoru ve vaně. 

Kam pro tapety?

Zdroj: Room Design Buro

Fotogalerie:

 

Kam pro sprchový kout? No přeci do Ravaku!

 

 

You must be logged in to post a comment Login