Rady a tipy

Správná organizace předsíně: Udělejte dobrý dojem v pěti jednoduchých krocích

Od   | 

Říká se, že první dojem se počítá. Pokud si to myslíte také, je pro vás jistě celkem logické, že z tohoto pohledu bude vstup do domu s předsíní jednou z nejdůležitějších místností v interiéru. Přesto ji mnozí zanedbávají a organizaci příliš neřeší. Jak se vyvarovat nejčastějších chyb?

Vyšperkovaná předsíň se nemusí řadit k nejlépe vyzdobeným pokojům v domě, spíš by měla na první pohled zaujmout svou vyvážeností a zároveň prakticky fungovat. Existuje hodně chyb v tomto ohledu a je dost pravděpodobné, že některých jste se dopustili i vy. Pokud chcete své návštěvy ohromit hned mezi dveřmi, vyhněte se jim a my vám řekneme jak.

Světlá podlaha je pasé

Tmavá podlaha skryje lecjakou nečistotu. Zdroj: Ikea

Možná jste si vyhlídli krásnou světlounkou podlahu. Než si ji s radostí objednáte a necháte položit, myslete na to, že podlaha v chodbě je místem, kde chodíte v botách a ty nejsou vždy úplně čisté. Děti tam různě pobíhají, než se vám je podaří zout, a pejsci tam taktéž zanechávají různorodé stopy. Když tohle všechno zvážíte, možná vám vzorované dlaždice nebo podlahy z tmavého dřeva nepřijdou tak špatné. Špína na nich není tak viditelná, snadno je lze vytřít, vysát a zamést. Nezapomeňte přidat pár rohožek na špinavé boty.

Kam odkládáte boty, kabáty a různé drobnosti?

Organizované a uložené boty všech členů rodiny vypadají v praktickém botníku velmi dobře. Zdroj: Canstockphoto

Nejen, že špatně organizované boty nevypadají vůbec dobře, ale mohou představovat i určité riziko. Snadno o ně totiž zakopnete. Zajistěte, že máte dostatek úložného prostoru pro všechny členy domácnosti a nějakou tu návštěvu. Potřebujete prostorné botníky, přidejte lavice k sezení, které ještě více pobízí k tomu, že boty zůstanou na správném místě. Na kabáty a bundy pořiďte věšáky či šatní skříň, kam je pokaždé pověsíte a zase vyzvednete při odchodu. Skříňka je vhodná i na jiné věci. Mohou to být nejrůznější drobnosti, které nemáte kam dát, rukavice, čepice apod.

Poznejte správnou kvalitu LED

Ani v malém prostoru se nemusíte bát barev

Barvy do předsíní rozhodně patří a právě modrá je letošní barvou roku. Zdroj: Ikea

Malá chodba nemusí být nutně nudná a stroze bílá, abyste docílili jasnější a větší místnosti. Nebojte se experimentovat s barvou, zejména v prostoru, ve kterém chybí světlo. Spolehlivě pomohou jasné barvy, jako je žlutá, která vytváří příjemný a zářivý prostor. Pokud jsou pro vás jasně žluté barvy příliš, můžete použít jen několik odvážných doplňků, jako jsou háčky, obrázky nebo polstrování na lavici.

Dbejte na správné osvětlení

Do malé předsíně nebo úzké chodby vyberte svítidla, která nebudou překážet.  Zdroj: Aulix lighting

Proměňte temnou a špinavou chodbu pečlivě vybraným osvětlením. Vhodná nástěnná světla mohou zvýraznit krásný strop a závěsné osvětlení může být opravdu efektivní, když chcete místnost zvětšit. Mělo by jich být ale víc, protože jen jedno má přesně opačný účinek, ponechává příliš mnoho stínů. Více závěsných svítidel rozvěste po celé délce místnosti. Takové řešení přitáhne pohled do prostoru a působí mnohem tepleji a příjemněji.

Nepoužívejte špatně udržovatelné barvy a tapety

Zvolte omyvatelné stěny, buď vhodnou barvu, nebo obložení. Zdroj: Home Style

V předsíni, kde je obvykle velmi vysoký provoz a koncentrace lidí, je vhodné investovat do kvalitní a omyvatelné nebo otíratelné barvy. Pak už vás konečně přestane tolik rozčilovat, když se na zdi objeví blátivé cákance nebo otisky prstů vašich dětí. V dobrém stavu udržíte stěny také pomocí dřevěného obložení, omyvatelných tapet či dlaždiček. Obložení volte podle stáří a historie celého vašeho vybavení.

Zejména v malé předsíni je vhodné využít každý prostor. Třeba i v soklu. Zdroj: Blum

Fotogalerie:

Podívejte se na předsíňové sestavy v reálu

 

 


You must be logged in to post a comment Login