Návštěvy bytů

Sousedům trochu na truc: Řadovka s novým kabátem

Od   | 

Domeček, stojící už tři generace, nemohl konkurovat moderním stavbám. Vadily nízké stropy, stísněné prostory i oddělené místnosti. Jeho mladí majitelé se ale nenechali odradit překážkami a rozhodli se pro kompletní rekonstrukci. A to i přesto, že domek je součástí řadové zástavby, a tak si nový kabát trochu vydobyli na truc sousedům.

Majitelé si přáli maximální velké prosklené plochy. Zdroj: Estúdio BRA

Je pravdou, že rekonstrukcí se v podstatě celý vnitřek domu radikálně proměnil. Přízemí je propojené s venkovním prostorem, dům dostal patro a jako bonus báječnou střešní terasu. Všechny části se přitom promyšleně prolínají a díky velkým a všudypřítomným oknům nikde nechybí světlo a vzdušnost.

Dokonale netradiční vstup

Každého návštěvníka musí zákonitě zaujmout už jen vstup do domu, který je velmi netradiční. Nejdříve vás čekají vrata do zahrady, která nikterak nevybočují, ale celoprosklený vstup rozhodně ano. Odděluje vnitřek od malé předzahrádky s vydlážděným prostorem. Vchodem projdete do kuchyně a jídelny, dále do obývacího pokoje a venkovního prostoru, který je určený na grilování a nechybí u něj malá venkovní kuchyně.

Vzdušná kuchyně s nábytkem na míru

Kuchyň překvapí svou vzdušností i velikostí. Nachází se v ní nábytek vyrobený na míru, jídelní stůl a designově zajímavý ostrůvek na vaření z mramoru. Naproti ostrůvku se nachází ozdobná stěna, která celý prostor zjemňuje a zútulňuje. Majitele se nebojí barev a materiálů, tak jich jen v kuchyni najdete hned několik. Všechny ale k sobě ladí a nikoho neponechává na pochybách, že mají vkus a cit pro detail.

Kuchyně je doplněná ostrůvkem. Zdroj: Estúdio BRA

Obývací pokoj s průchodem ven

V obývacím pokoji láká k posezení pohodlná sedací souprava a křeslo s lenoškou. Ve stěně naproti sedací části mají majitelé umístěné různorodé dekorace. Každého ovšem určitě zaujme něco docela jiného. Je to grilovací terasa s malou venkovní kuchyní, jako stvořená pro dokonalou party. Nechybí dokonce ani samostatná toaleta. Dominantou terasy je pak vzrostlý keř Jaboticaba, který jí dodává zvláštní atmosféru a potřebný stín. A jako bonus plodí lahodné a chutné ovoce.

I malá zahrádka dovolila stromy. Zdroj: Estúdio BRA

Nestejnorodé schodiště

Schodiště do patra je velmi zajímavé, protože není úplně stejnorodé. Jeho první část tvoří leštěný železobeton a druhou masivní kovové desky. Schody vedou nejdříve do obytného patra, ve kterém se nachází dvě samostatné ložnice. Jedna pro mladý pár a druhá pro přátele. Časem z ní možná bude dětský pokoj. Ložnici majitelů dominuje ateliérové okno, odkud je krásný výhled a zároveň díky němu vypadá ložnice mnohem větší a vzdušnější.

Nevelký půdorys „vyhnal“ obytné místnosti do patra. Zdroj: Estúdio BRA

Střešní zahrádka s krásným výhledem

V ložnicích schodiště ještě nekončí, ale vede až na střešní terasu, která je doslova malým rájem. Najdete tam malý trávníček a zahrádku. Působí radost, a přitom není náročná na údržbu. Součástí terasy je sprcha, kterou se v horkých letních dnech dá osvěžit a stékající voda přitom zavlaží rovnou trávník. Z vysokého domu, který stojí opodál, je na terasu docela dobře vidět, což můžeme označit za malé mínus. Naštěstí nestojí hned vedle, což výhled dost stěžuje.

Majitelé si pořídili „zelenou střechu“, která jim nevelkých prostorách a uprostřed města dává možnost být v zeleni.  Zdroj: Estúdio BRA

Fotogalerie:

Zdroj: Estúdio BRA

 


You must be logged in to post a comment Login