Zahrada

Souseda poznáte podle plotu

Od   | 

Napadlo vás někdy, že byste mohli lépe odhalit některé charakterové vlastnosti vašeho souseda podle jeho plotu?  Nejdříve pozorně čtěte, a pak nahlédněte z okna.

Dřevěný plot – Eko-sluníčko

Dřevěný plot z kulatiny, z fošen nebo klasický plaňkový plot. Tento soused rád dřevo. Soused Eko-sluníčko se na vás usměje každé ráno a (možná až příliš) nahlas pozdraví. Na jeho zahradě to vypadá, jako by vypukla vzpoura v lesní školce. Je to ale dobromyslný soused, který zavolá hasiče, když se z vašeho komína začne podivně doutnat.

Jednoduchý pletivový plot – Šetřílekploty_laťkový plot

Majitele pozemku ze všech stran obehnaným pletivovým plotem poznáte na první pohled. Je to šetřílek. Co by investoval do oplocení, když může klidně žít i bez něj? Jen kdyby ho tak neštvaly sousedovy děti, co neustále házejí nějaké míče na cizí zahradu. Ani bambusový koberec ho před zvědavými pohledy procházejících neuchrání.

Živý plot – Volnomyšlenkář

Volně průchozí přírodní živý plot jako by symbolizoval volný pohyb myšlenek a názorů dalšího typu souseda. Volnomyšlenkář se zcela vzdá pevných hranic mezi pozemky, nevadí mu totiž ani psi, ani děti. Spíše se jedná o hranice symbolické, kdyby náhodou sousedy přeci jenom pohoršovalo opalování ve stylu nudapláže na vlastní zahrádce. Volnomyšlenkářský soused nechá svůj plot „pučet“ neomezeně. Možná, že i zapomene, že je potřeba se o živý plot pravidelně starat a zastříhávat ho.

Kovaný plot firmy Lamark.

Kovaný plot firmy Lamark.

Kovaný plot – Chytrá hlavička

Kovaný plot vypadá navenek velmi elegantně, tak jako obyvatelé domu, které střeží. Majitelé kovaného plotu si uměli dobře spočítat, že se investice do dobře vypadajícího plotu, o který se několik příštích desítek let nemusí starat, vyplatí. „Kované ploty jsou nadčasové. Využijete je k moderním i historickým budovám. A protože jsou bezúdržbové, nemusíte na tento plot několik generací vůbec sáhnout,“ říká Milan Kučera ze společnosti Lamark.

ploty_zděný plotKamenný nebo cihlový plot – Puntičkář

Puntičkářského souseda poznáte podle dokonale vyskládaného plotu. Cihla navazuje na cihlu, kámen přesně na další kámen. Puntičkář si totiž dá velmi záležet na tom, aby se jednotlivé linie a odstíny plotu shodovaly es vzhledem zbylého pozemku. Pro tento nepříliš levný druh oplocení se rozhodne opravdu jen ten, komu na vzhledu plotu velmi záleží. Cihlový plot má tu výhodu, že nepropustí žádného vetřelce. Ale bohužel ani světlo.

Betonový plot – Bojácný

Bojácný soused se stará velmi úzkostlivě o svůj majetek, o své děti a o svůj osud. Betonový plot, jako by ho měl před všemi nástrahami světa ochránit. Vysoká betonová konstrukce sice může pomoci při snižování hluku, ale v poklidné ulici malé vesnice může působit trochu nepatřičně. Betonová hradba nepomáhá ani vegetaci, která je schovaná v jejím stínu.

 


You must be logged in to post a comment Login