Návštěvy bytů

Soběstačný dům v Chocni

Od   | 

Energeticky soběstačná dřevostavba v Chocni je inspirací pro každého, kdo chce žít v souladu s přírodou. Zároveň je splněným snem jejího majitele, Pavla Černého. Ten s pomocí kamarádů postavil dům, který v sobě spojuje komfort moderního životního stylu se staletími prověřenými technologiemi. Výsledkem je útulný a ekologicky šetrný domov.

K dřevostavbě pana Černého nevedou žádné trubky ani kabely. Elektřina získaná ze solárních panelů ohřívá vodu čerpanou z vrtu, která se čistí přes kořenovou čističku a vrací se zpět do oběhu. V méně slunečných dnech se topí dřevem. Majitel využil ekologické materiály i při samotné stavbě, jako izolace slouží foukaná celulóza a stěny jsou omítnuté místním jílem. Konstrukci domu navíc tvoří staré trámy z rozebraného seníku otce pana Černého.

Majitel využil ekologické materiály i při samotné stavbě, jako izolace slouží foukaná celulosa a stěny jsou omítnuté místním jílem.

Majitel využil ekologické materiály i při samotné stavbě, jako izolace slouží foukaná celulóza a stěny jsou omítnuté místním jílem.

Dřevostavba v Chocni získala v kategorii rodinných domů druhé místo v soutěži Obnovitelné desetiletí, ve které Aliance pro energetickou soběstačnost a Solární asociace ve spolupráci s odbornou porotou ocenili zajímavé projekty obnovitelných zdrojů, které vznikly v České republice za uplynulých deset let. Porota složená z akademiků, politiků a předních expertů v oblasti energetiky v rámci ocenění Obnovitelné desetiletí posuzovala desítky projektů šetrné energetiky. Nejzajímavější se objevily v kategorii Obnovitelná energie pro rodiny. „Na prvních třech místech bodovaly projekty, které nezůstaly jen u umístění solárních panelů na střeše, ale které zvyšují svou energetickou nezávislost pomocí akumulace energie ze slunce do teplé vody, baterií, nebo ji využívají pro pohon svého elektromobilu na cestě do práce. Právě takové projekty ukazují nejlepší přístupy využití místních zdrojů energie,“ shrnuje výsledky ocenění Obnovitelné desetiletí Martin Sedlák, ředitel Aliance pro energetickou soběstačnost.

V přízemí se nachází hlavní prostor, kde se schází celá rodina.

V přízemí se nachází hlavní prostor, kde se schází celá rodina.

Fotogalerie:

Souvisejíc články:

Soběstačný dům v Chocní – rozhovor

Pohádka v Nízkých Tatrách

Jak se bydlí ve skleníku?

Bydlíme v Římě. Stylově!

Komentáře

4 Comments

  1. Pingback: Když se na bydlení nespěchá|Home In Cube

  2. Pingback: Absolutní vítěz v soutěži Interiér roku 2016 už je známý|Home In Cube

  3. Pingback: Soběstačný dům v Chocni|Home In Cube — Bercana

  4. Pingback: Rekonstrukce usedlosti v Jelenském údolí|Home In Cube

ZANECHTE ODPOVĚĎ

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *