Návštěvy bytů

Skandinávský design a důraz na detaily? V tomto bytě budete chtít bydlet i vy

Od   | 

O tom, jak oblíbené jsou ještě stále otevřené prostory, vás může přesvědčit byt, na který se spolu dnes podíváme. Vlastní jej mladý pár milující skandinávský design. Byt o rozloze 150 metrů čtverečních je doplněn o menší dvorek, kde si mohou majitelé užívat posezení se svými nejbližšími.

K bytu patří k menší zahrada

Byt byl zařízen ve skandinávském stylu. Ten je znám pro svoji jednoduchost, praktičnost, ale i neotřelou eleganci. Poté, co vstoupíte dovnitř, se dostanete do otevřeného konceptu kuchyně, jídelny a obývacího pokoje s menší zahradou.

Na chodbě je prostorná vestavná skříň. Zdroj: Normless Architecture Studio

Původní byt byl rozšířen

Architekti se při rekonstrukci rozhodli rozšířit původní byt – a to odstraněním přední stěny a jejím nahrazením 6 metrů širokým oknem, které poskytuje příjemný výhled do menší zahrady. A co víc, stará se o dostatečný přísun přirozeného denního světla do interiéru. 

V bytu najdete tři ložnice

Z otevřeného společenského prostoru se můžete vydat do prvního soukromého pokoje, který slouží primárně jako pracovna (pokoj pro hosty). Následuje koupelna v chodbě, dětský pokoj. A v neposlední řadě o ložnice majitelů, kde mají svoji vlastní koupelnu.

Kterou chladničku pro dlouho čerstvé potraviny?

Krb se nestará jen o teplo, ale i pohodovou atmosféru

Nejen o teplo, ale i o příjemnou atmosféru se stará v obývacím pokoji krb – stěna vedle něj byla rozšířena tak, aby zbylo místo na vytvoření polic, ale i místa na sezení. Stěny byly pokryty dekorativní stěrkou, která je v příjemném kontrastu s jinak světlým nábytkem a bílou výmalbou. Osvětlení, které visí kousek od televize, má industriální nádech.

Dekor betonové stěrky se opakuje i v ložnici. Zdroj: Normless Architecture Studio

Některé kusy nábytku byly navrženy na míru

Konferenční stolky geometrických tvarů byly navrženy na míru – ručně vyrobené kovové rámy černé barvy byly doplněny o dlaždice bílé a šedé barvy sloužící jako deska stolu. Nechybí ani pohodlná pohovka plná dekorativních polštářků. Jen si to představte. V zimě si zde zapálíte dřevo v krbu, uvaříte si svůj oblíbený čaj a zachumláte se zde pod deku s oddychovou knížkou.

Krb se postará o příjemnou a pohodovou atmosféru. Zdroj: Normless Architecture Studio

Jídelnu od kuchyně odděluje okno

Jídelna s kuchyní jsou vizuálně propojené díky černě orámovanému oknu, které je zasazeno do stěny oddělující tyto dva prostory. Díky tomu prostor působí uceleně a elegantně.

Stojací svítidla jsou trendy

V široké chodbě byl nalezen prostor pro vytvoření pracovního koutu spolu s podlouhlou knihovnou a vestavnou skříní.

Z jídelny je vidět do kuchyně skrz okno s kovovým rámem. Zdroj: Normless Architecture Studio

Koupelna pro hosty působí velmi příjemně

Koupelnu pro hosty zdobí obklady v bílé, šedé a zelené barvě. Nechybí ani dřevěný nábytek. Hlavní ložnice navazuje na zbytek bytu – stejně jako v kuchyni, i zde byla použita stěrka, která prostoru dodává na uceleném dojmu. Za postelí o velikosti King size je z každé strany zavěšeno jedno svítidlo vyrobené na míru.

Ložnice se nese v duchu zbytku bytu

Posuvné dveře vedou z ložnice přímo do soukromé koupelny, kde najdete ručně vyráběné cementové umyvadlo. Když se podíváme na detaily opakující se v celém bytu, nemůžeme nezmínit bílé stěny, dřevěné podlahy, ale také pastelové doplňky. A to třeba ve formě konferenčních stolků, jídelních židlí, ale i detailů na nábytku.

Z ložnice se můžete vydat přímo do koupelny. Zdroj: Normless Architecture Studio

Dětské království pro malou princeznu

Pokud je v tomto bytu něco kouzelného, je to dozajista dětský pokoj. Ten zdobí kompozice růžových, bílých a dřevěných polic ve tvaru domečku. Pokrývají celou pravou stěnu dětského pokoje, zatímco další dvě stěny zdobí ruční malba, která pomohla vytvořit hravý vzhled – ideální pro malého obyvatele tohoto prostoru.

V tomto dětském pokoji je spousta úložných prostor. Zdroj: Normless Architecture Studio

Zdroj: Normless Architecture Studio

Fotogalerie:

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login