Návštěvy bytů

Scarlett Johansson je milovnicí nemovitostí: Jednou z nejkrásnějších je venkovský dům v Sneden’s Landing

Od   | 

Scarlett Johansson ušla dlouhou cestu ze svého domova v Greenwichi v New Yorku. Svou působivou kariéru začala v době, kdy jí bylo teprve sedm let, a postupně se hvězda mnoha talentů stala jednou z nejlépe placených hereček na světě, takže není žádným překvapením, že si za ta léta vybudovala působivé portfolio nemovitostí. Pro dnešek vám chceme představit domek zastrčený v malé vesničce Palisades.

Dům na první pohled ohromí zelení a romantickým vzhledem. Zdroj: Profimedia

Úchvatná herečka Scarlett Johansson pořídila toto okouzlující bydlení v enklávě celebrit v New Yorku za 4 miliony dolarů. Honosná rezidence v odlehlé a exkluzivní oblasti Sneden’s Landing dříve hostila návštěvníky jako je Bill Murray, Diane Sawyer či Björk. Dnes můžete jít na návštěvu i vy.

Dům, romanticky nazývaný Ivy House, protože je celý zahalený do břečťanu, je skryt před zraky nenechavců díky vzrostlým stromům. Zabírá necelý akru půdy, má čtyři ložnice, čtyři koupelny a skýtá úžasný výhled na řeku Hudson. Rezidenci navrhl v roce 1953 Eric Gugler, který se proslavil i pracemi na Bílém domě. Tento malebný dům se nachází asi hodinu od New York City a mimo jiné nabízí i tenisový kurt, bazén a maličký domek u bazénu. Okouzluje navíc balkony z tepaného železa, dokonalou zahradou, cihlovou terasou nebo romantickými pěšinkami. Dominantou je vyčnívající velký komín a spousta prosklených ploch.

 

Variabilní pohovka vhodná i do malého pokoje

 

U domu nesmí samozřejmě chybět bazén a lehátka určená k odpočinku. Po náročném natáčení přijde trocha odpočinku při plavání jistě vhod. Scarlett často hostí přátele a terasa s posezením a koupáním je ideální místo. Zvlášť, když máte tak krásný výhled do okolí a na řeku Hudson. Hned u bazénu stojí malý domek, který může sloužit také jako zimní zahrada. Je celý prosklený a nachází se v něm proutěná a dřevěná sestava sedacího nábytku. Zde se dá odpočívat se skleničkou vína v jakémkoliv počasí nebo najít chvilkový úkryt, zatímco se venku griluje a běží zábava. 

Altán slouží i jako zimní zahrada. Zdroj: Profimedia

Obývací prostor působí trochu retro dojmem. Zároveň jde o nesmírně vzdušnou a světlou místnost, kam si chcete po náročném pracovním dni jít sednout s knížkou v ruce a jen tak lenošit. Protože majitelka je milovnicí četby, nesmí chybět knihovna. Má ráda i historicky působící nábytek, a tak není divu, že vybavení obýváku tomu odpovídá. Vše spolu krásně ladí i přesto, že sedací souprava je červená a čalouněné křesílko světlé. Kusový koberec dotváří celkovou atmosféru. Každý kousek zde má své místo. 

Vysoce kvalitní materiály jsou použité po celém domě. Zdroj: Profimedia

Obytné prostory tvoří přijímací místnost s panoramatickým výhledem na řeku, dva jídelní prostory, malá pracovna s krbem a kuchyně v tradičním stylu. Se skříňkami z třešňového dřeva, středovým kuchyňským pultem a béžovými pracovními deskami působí kuchyně dokonale okouzlujícím dojmem. Vše je vyrobeno na míru z kvalitního masivního dřeva. Kuchyňský ostrůvek neslouží jen jako rozšíření pracovního prostoru. Se třemi židlemi má zároveň i funkci jídelní. Je to ideální ve chvíli, kdy si majitelé potřebují dát jen rychlé jídlo a nechce se jim do jídelny, či jeden vaří a nechce být v kuchyni sám. Nejen v kuchyni ale i v jiných částech domu hraje hlavní roli dřevo, což propůjčuje interiéru nebývale silný genius loci. 

 

Kde použít stěrku v kuchyni a kam pro ni?

 

V horním patře se nachází čtyři ložnice a čtyři koupelny. Protože celý dům působí tradičním venkovským stylem, nesmí chybět květinové zdobení. To lze ostatně vidět na jedné z ložnic zde na fotografii. V pohodlné posteli s květovanou pokrývkou a roztomilými polštáři se musí spát přímo královsky. Lůžko překvapivě není dřevěné, ale kovové. O to víc romanticky působí. Ze stejného materiálu a ve stejné barvě je i tyč na závěsy a jiné vybavení místnosti. Před prochladnutím chrání kusový koberec. Velmi příjemný je i překrásný výhled, jímž se může Scarlett kochat rovnou z prostorných balkonů, které se nachází po celém obvodu nemovitosti. 

Z této ložnice romantika jen dýchá. Zdroj: Profimedia

Malebný areál doplňuje zmíněný bazén,  perfektně udržované trávníky, tenisový kurt a altán. V blízkosti příjezdové cesty stojí garáž pro dvě auta, a ještě jedna vedle pro čtyři. Od skromného hereččina začátku v New Yorku, přes rozlehlé Los Angeles až po romantickou vesnici Palisades. Kde asi skončí Scarlett Johansson příště?

Zdroj info: Profimedia.cz, Velvetropes.com, Nypost.com, Architecturaldigest.com, Eu.lohud.com

Fotogalerie:

 

Pohovky s polohovacími mechanizmy

 

 

You must be logged in to post a comment Login