Inspirace

Rychlé postřehy ze Salonů nábytku 2016

Od   | 

Ještě stále probíhá mezinárodní výstava Salone del Mobile v italském Miláně a my přinášíme ochutnávku z pavilonů pod názvy Design.

Už v lednu jsme vás informovali, že letošní rok je ve znamení kombinace světle modrá a růžová. To se na výstavišti potvrdilo. K vidění bylo několik

Sedací nábytek, který vyráběli vězni. Nebylo to na něm vidět

Sedací nábytek, který vyráběli vězni. Nebylo to na něm vidět

výstavních ploch s nábytkem v těchto tónech. Interiéry působily něžně a optimisticky, což doma samozřejmě není od věci. Sedací nábytek se nese v duchu pohodlí a variabilnosti, kromě už  zmíněných barev vévodily tóny do hněda, šedé odstíny a pak kombinace jednobarevných látek s látkami se vzorem. Našli jsme dokonce firmu, která sedací nábytek vyráběla s pomocí vězňů. Kolik takové sezení vyrobené levnou pracovní silou stálo, se nám nepodařilo zjistit, nicméně sedačky to byly krásné a na úrovni. Trendem je také přidat k sezení menší konferenční stolky, kterých je více a stojí na různých místech. Tvarem se přizpůsobují tvaru sezení a rovněž mívají menší úchytku pro snadné přenášení. Deska stolku je barevně, někdy i dekorem, sladěná s čalouněním.

Současný úložný nábytek

Současný úložný nábytek

 

Úložné skříňky, komody, šifonéry…

O jejich kvalitě není třeba vůbec mluvit. Ta je na velmi vysoké úrovni. Návrháři si hrají s geometrickými tvary a podtrhují je provedením barev. Většina nábytkových skříněk je zcela jednoduchá a jediné, co je zdobí, bývá úchytka, případně nápadné barevné provedení.

S funkcí navíc…

Oproti loňským Salonům nábytku se letos doslova roztrhl pytel s multifunkčním nábytkem. Ať už to byl rozkládací stůl, ze kterého “se složila” postel, nebo třeba sedačka, ze které se stala po rozložení palanda, nebo knihovna s ukrytou manželskou postelí. Vše ostatně najdete na našem you tube kanálu – zde.

Fotogalerie:

Salone satellite

Tak jako každý rok i letos byla část pavilonu vyhrazena začínajícím designérům. Ti představují své návrhy a doufají, že si je vyhlédne některá z firem a začnou spolupracovat. Pravdou je, že kolikrát mají lepší nápady, než některé ze zavedených firem. Nás například zaujaly dětské hračky z filcu, které bylo možné sestavovat pomocí pásků a cvočků. Také kojící designérka ve svém křesle s vlčími postranicemi nás nenechala bez povšimnutí. Stejně jako její orlí svítidla nebo stolek na kuří nožce.

Fotogalerie:

Připravila: Lenka Zahradníková, Foto: autorky přímo z veletrhu Salone del Mobile

Související články:

Ohlédnutí za milánským veletrhem nábytku Salone del  Mobile 2015

25 pohodlných křesel ze Salonů nábytku 2015

Light & Building 2016 a nové trendy v osvětlení

Rozhovor s Ingo Maurerem, předním návrhářem osvětlení


You must be logged in to post a comment Login