Ložnice

Rychlá proměna ložnice aneb když chcete změnu, stačí udělat pár drobností

Od   | 

Rádi byste proměnili vzhled ložnice, ale momentálně na to nemáte dostatečně velký rozpočet? Nevadí. Nemusíte utrácet spoustu peněz, a přesto může vaše soukromá zóna vypadat úplně jinak. Změňte pár drobností a máte vyhráno.

Zdroj: Home Style

Změňte osvětlení

Atmosféru a vzhled ložnice proměníte jednoduše výměnou osvětlení. Dopřejte si konečně tu stylovou lampu, co se vám tak dlouho líbí, vyměňte lampičky na nočních stolcích, pořiďte více menších světel namísto jednoho centrálního. Využijte svůdného světla svíček, které vykouzlí dokonale podmanivou náladu. Nic nedbejte na klišé a pravidel, dopřejte si u každého nočního stolku jinou lampu, a pokud to vývody dovolí, můžete světla spustit ze stropu. Nezapomeňte, že do ložnice patří světlo s nízkým podílem modrého spektra. Jak ho poznáte? Barva zdroje světla má do 3 500 kelvinů (označeno výrobcem).

Kdo říká, že lampy musí být stejné?

Využijte čelo postele

Čelo postele má mnoho využití. Zkuste z něj udělat zajímavý úložný prostor, kam jednoduše umístíte oblíbené knihy, tablet, nabíječku….Vše, co potřebujete mít po ruce. Je-li to možné, čelo postele klidně můžete úplně vyměnit za jiné, případně ho s pomocí šikovného truhláře doplnit o police, zásuvky či další úložné prvky. Vhod přijdou háčky, oka nebo třeba i kapsáře.

Nejen čelo postele, ale i celá stěna za postelí může být užitečná. Zdroj: IKEA

Květiny do ložnice patří

Květiny a květinové vzory dodávají ten správný romantický vzhled. Řezané ve váze, v dekorativních květináčích nebo třeba tapeta či draperie s květinovým motivem oživí celý prostor. A které do ložnice patří? Aloe vera i tchynin jazyk jsou známé tím, že vypouštějí do ovzduší kyslík a výborně filtrují vzduch. Rozhodně nic nezkazíte ani rýmovníkem, který uvolňuje do ovzduší antiseptické silice účinně bojující proti virům a bakteriím.

Tchynin jazyk zastane hned několik funkcí – dodá místnosti šmrnc a přidá kyslík

Změna doplňků i povlečení je samozřejmostí

Když chcete změnit rychle vzhled ložnice, začněte u doplňků a povlečení. Staré šikovně prodejte, darujte nebo uschovejte a pořiďte nové. Díky malým změnám – ovčí kůži na zemi, chlupatému přehozu, zajímavým rámečkům, fotografiím nebo nočním stolkům docílíte zajímavé proměny. Povlečení samozřejmě změní celý ráz místnosti. Jím můžete vnést do místnosti víc barvy či určitou náladu. Nezapomeňte ho doplnit polštářky a plédem. To vše sladěno v jeden celek vytvoří útulnou atmosféru. Nezapomeňte změnit i závěsy, případně je vyměňte za rolety či jiné stínicí prvky.

Postel opatřená nebesy bude velmi příjemným zpestřením. Zdroj: Ikea

Novou barvu, nebo tapetu?

Velké změny docílíte i novou výmalbou. Můžete zkusit ložnici oživit jemnými přírodními tóny. Pro nádech luxusu a čistoty volte smetanovou nebo barvu bílé kávy. Jestliže máte potíže se spánkem, použijte modrou. Podle průzkumů napomáhá k pokojnému a hlubokému spánku. Zelená zase uklidňuje a spojuje člověka s přírodou. U tapet se nebojte nápaditého vzoru, který ale současně musí ladit s celkovým vzhledem místnosti. Aby se tapeta stala skutečně dominantním prvkem, dejte ji na hlavní stěnu, kterou vidíte jako první po vstupu do ložnice.

Kombinujte-li barvy, pak se držte barevného spektra. Zdroj: Ikea

Změňte uspořádání

Dovoluje vám vaše prostorové řešení proměnit uspořádání místnosti? Super, tak směle do toho. Posuňte postel na jiné místo, do prostoru pořiďte kusový koberec, přesuňte skříň, komodu, stoleček. Rozumným uspořádáním nábytku možná najednou objevíte volné místo, které vám dříve chybělo. Nezapomeňte ale, že z lůžka vždy musíte vidět na dveře, jinak se nebudete cítit bezpečně a nebude se vám dobře usínat ani spát.

Z postele vždy musíte vidět na dveře. Zdroj: Casamoderna

Fotogalerie:

 

Víte, jaký je rozdíl mezi klasickou a kontinentální postelí?


You must be logged in to post a comment Login