Návštěvy bytů

Z rozpačitého dědictví úchvatné moderní bydlení

Od   | 

S domy to někdy může být jako se starým sekretářem po babičce. Je sám o sobě krásný, pamatujeme si, že v pravé horní zásuvce mívala babička marcipán, ale vlastně se nám nehodí, nejde k nám a našemu životnímu stylu. Jen málokdo najde odvahu vytvořit stylový mix a postavit si ho doprostřed obýváku. Manželé, kteří zdědili dům, kde jeden z nich vyrůstal, zprvu také nevěděli, co s ním. Byl moc starý, moc malý a nárokům na moderní bydlení nevyhovoval. Nakonec se pustili do přístavby a nelitují.

A bonus? Zepředu vypadá dům pořád stejně maličký, útulný a stejný, jako si ho s nostalgií pamatuje jeho někdejší obyvatel. Původní dům je ze dřeva, v typickém stylu, bílý a s ozdobnými prvky včetně členitých okenních tabulí. Původní styl není nijak narušen. Kdo dům obejde, dočká se velkého překvapení. Pohledům zepředu skryta je celá velká moderní přístavba.

Pracovna pro vášnivou čtenářku

Ale pojďme se nejdřív podívat do interiéru. Vstup do domu je stylový a zachovává celkový koncept, který se odráží v šedých zdech i bílých zárubních, stejně jako typických a stylově čistých schodech a zábradlích. Z haly u vchodu lze projít do krásné pracovny. Majitelka domu je vášnivou čtenářkou, a proto pracovně dominuje nádherná knihovna.

Díky přístavbě si majitelé mohli dovolit velkorysý vstup. Zdroj: Hugh Jefferson Randolph Architects

Vtipně využitý přístěnek pod schody

Že se šikmé místo pod schody dá využít jen na komoru nebo na pokoj Harryho Pottera jako nenáviděného synovce v prvním dílu filmové série? Ale kdepak, tady vznikla plnohodnotná, vtipně řešená toaleta, kde vám zkosený strop nebude vůbec nijak překážet. Šedá tapeta s motivem cihel krásně zapadá do celkového stylu domu. Místnost zdobí a opticky zvětšuje umyvadlo s podsvíceným rámem. Mrkněte do naší galerie.

Čím jednodušeji, tím lépe

Kuchyně nakonec byla zvolena jednoduchá, bílá, do tvaru písmene U, s velkými úložnými prostory. Nesmí chybět barový pult s pohodlnými židlemi a pracovní ostrůvek, který přidává na pracovní ploše. Barevnost místnosti je velmi uměřená a na světlém podkladě tak dokonale vyniknou krásné tóny dřeva na schodech a dalších úložných prostorech.

Hlavní prostor je díky dalším metrům čtverečním prostorný a zároveň má dvě výškové úrovně. Zdroj: Hugh Jefferson Randolph Architects

 není na stejné úrovni, protože se celý nachází v moderní přístavbě domu. Díky tomuto výškovému rozdílu dům zůstává stylově čistý, zřetelně rozdělený na dvě části. Majitelé se v této části nemohli nabažit přirozeného denního světla, a tak zvolili velkou prosklenou stěnu vedoucí do krásné, udržované zahrady. Ozdobou obývacího pokoje je krásný stůl z dřevěného masivu, který dává obýváku nádech luxusního venkovského sídla, jednoduše, vkusně, ale velmi účelně a příjemně zařízeného. Sedací souprava v krémové barvě je velmi pohodlná. Klasickou obývací stěnu zde nehledejte, jen by opticky poničila kýženou vzdušnost a nezastavěnost interiéru. Místo ní slouží mramorová police pod televizí, která se táhne po obvodu pokoje.

Možnost vyjít rovnou do zahrady je k nezaplacení. Zdroj: Hugh Jefferson Randolph Architects

Se stylovou kožešinkou

Vzdušnou a příjemnou ložnici, která rovněž oplývá nádherným výhledem do zahrady, najdete rovněž v přístavbě, a tady zařízenou v duchu této nové, moderní budovy jednoduše, v jemných barvách, s důrazem na přírodní materiály. Dojem dokonalé relaxace dotváří kožešina a umělecké prvky a také velmi pohodlné křeslo na čtení. Krásná podlaha dodává do interiéru pocitové teplo a pohodlí.

Manželé vidí z postele rovnou do přírody. Zdroj: Hugh Jefferson Randolph Architects

Koupelnu z tohoto domu by bez přehánění chtěl mít doma každý. Především jí nechybí prostor, což je v ostrém kontrastu s koupelnami, na které jsme zvyklí. Jednoduché ostré pravoúhlé linie a LED osvětlení dotváří dokonalou atmosféru odpočinku a relaxace. Vyzdvižení si zaslouží překrásná dřevěná podlaha.

Fotogalerie:

 

Hledáte světla do svého domova?

 


Komentáře

You must be logged in to post a comment Login