Inspirace

Skvělé sestavy rozkládacího nábytku, kterými vyřešíte i ten nejmenší byt

Od   | 

Málokdo má tak velký byt, aby se v něm mohl velkoryse rozmáchnout a pořídit si nábytkové sestavy, jaké by se mu líbily. Zpravidla počítáme s každým centimetrem čtverečním, a byť vybíráme i s ohledem na estetické hledisko, zpravidla nakonec vyhraje ten kus nábytku, který je praktický.

Možná ale ani nevíte, jaké možnosti trh nabízí. Zejména sestavy rozkládacího nábytku, u kterých na první pohled není patrné, co všechno ukrývají, mohou poskytnout správné řešení. Přinášíme ukázky nejrůznějších možností, které pomohu řešit malé nebo tvarově nevyhovující místnosti. Vhod přijdou i rodinám, které se rozrůstají, ale byt zůstává stále stejně velký. 

1. Do úzkých místností

V úzké místnosti je zapotřebí rozkládat nábytek podle půdorysu. V tomto případě se lůžko sice rozkládá směrem dopředu, ale spí se na něm podélně, takže do místnosti nezabírá mnoho prostoru a může se kolem něj chodit. Všimněte si stolu, který velmi snadným pohybem můžeme proměnit v další postel. Sestava je vhodná pro bezdětný pár, u kterých tu a tam zůstane přes noc návštěva, anebo i do pokoje pro tři děti.

2. Do místnosti s čtvercovým půdorysem

Pokud neřešíte šířku místnosti, pak můžete mít sestavu, která se vyklápí směrem do prostoru a zabírá větší hloubku. Tehdy můžete pro odkládání využít celou stěnu, aniž by to opticky rušilo. Výhoda této sestavy je, že nespíte na polštářích určených k sezení, ale lůžko je skryté za panelem.

3. Do polyfunkčního prostoru

V současné době se už automaticky počítá s obývacím pokojem propojeným s kuchyní. Elegantním řešením v malé místnosti je sestava, kde je lůžko ukryté ve stěně a získáme ho sklopením panelu. Jíst budeme u stolu vestavěného ve skříňce, která zároveň slouží jako malý pracovní stolek.

4. Do bytu, kde chybí pokoj pro hosty

Přespávají u vás často návštěvy a nemáte je kam uložit? Řešením může být obývací stěna s integrovaným lůžkem. Díky skvělému návrhu panel nikterak nepřekáží a bude praktickým pomocníkem v nouzi. Sestavu můžete mít jak v běžně velkém bytě, kde chybí pokoj pro hosty, velkou práci ale samozřejmě odvede i v garsonce.

5. Do studentské pokoje

Málokterý dětský pokoj je tak velký, aby tu jeho obyvatel měl dostatečný prostor k hraní, práci a spaní. Pro tento případ jsme vybrali sestavu skrývající lůžko za pracovní deskou stolu. Výhodou je, že rozpracované věci mohou na ploše zůstat, protože ta se jen zvedne a postel se sklopí.

Fotogalerie:

Zdroj: Tumidei, Clei a archiv

You must be logged in to post a comment Login