Návštěvy bytů

Romantická chatka postavená za dva dny

Od   | 

Tato malá chatička je smontovaná z dodávané dřevěné sestavy a hotovou ji máte za dva dny. Není určena k celoročnímu užívání, ale od jara do podzimu určitě postačí. Takže pokud máte volný pozemek a nechce se vám do složité stavby, tento domek je přesně tím, v čem můžete být šťastni.

Chatka byla vybudována na pozemku o velikosti 500 m2 na konci chatové kolonie, v obci poblíž Prahy, kde krásu blízkého okolního prostředí dotváří místní rybník.

Chatka není zateplená, pro chladnější jarní a podzimní dny je instalováno stropní elektrické infra topení. Zdroj: archiv majitelky

Skvělá slovenská firma v dílech rozebranou chatku kamionem na místo přivezla a za dva dny sestavila. Pro její osazení musela však být připravena základová betonová deska. Z dřevěných trámů a prken spojovaných tesařskými spoji, vznikl malý, ale dostatečně velký objekt pro pobývání rodiny v krásném koutku přírody.  Chatku, coby nový a surový prvek, zasazený do vlídné přírody, majitelé upravovali a dopracovávali tak, aby ladil s okolní přírodou a byl jeho harmonickou součástí. Velmi k tomu přispěl výběr a barevné sladění nízké drobné zeleně a keřů.    

Zahrádku si majitelka s láskou opečovává. Zdroj: archiv majitelky

 

Kterou stěrku vybrat do koupelny a kde ji můžete použít?

 

Jako nutné další vybavení základní sestavy dodané chatky, byla také přistavěna zděná koupelna se sprchovým koutem a WC o velikosti 4 m2.  Celková obytná plocha, tedy obývacího pokoje s pokojíčkem a kuchyňkou má pouhých 27 m2. Po žebříku pak je přístupná půdička s okénkem, která slouží jako další ložnice. Chatka byla postupně majitelkou zařizována většinou předměty s duší, které měly již svou historii a byly většinou úlovkem „bleších trhů“. S velkým citem a s výtvarným smyslem pro detail byly tyto věci renovovány, opravovány a případně jim byly  určeny nové životní funkce. Vnitřní vybavení chatky i venkovní prostředí kolem  je sladěno do harmonických barevných kombinací, kde vévodí modrá barva. Hranici pozemku směrem k rybníku a jeho hrázi tvoří skalka, jejíž uspořádání z krásných kamenů a výběr květeny svou barevností a harmonií vzbuzuje pozornost kolemjdoucích. Skalka je vysoká, ale tím také  velmi praktická. Nezarůstá téměř vůbec plevelem a  dá se o ni pečovat bez ohybání.

Zařízení uvnitř chatky je z bleších trhů. Zdroj: archiv majitelky

I sama historie skalky je zajímavá. Při budování nedalekého parkoviště pro rybáře, bagr vyhrabal množství  nádherných balvanů a naházel je, bez ladu a skladu,  na roh pozemku s chatkou. Pan bagrista však měl nevídaně velké pochopení pro vizi majitelky, jak kameny rozmístit, a tím přispěl k vybudování  malebného přírodního prvku.

Trendy jsou bezzárubňové interiérové dveře

Zdroj info: Majitelka nemovitosti a redakce

Kameny jsou navezeny z nedalekého parkoviště, kde víceméně překážely. Zdroj: archiv majitelky

 Fotogalerie:

 

Kde vám pomohu pomocí polštářků, plédů, závěsů a záclon propojit obývací pokoj s kuchyní?

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login