Návštěvy bytů

Romantická chatička zařizovaná s láskou a citem pro detail

Od   | 

Na pozemku u konce chatové osady, poblíž místního rybníčku si nechala rodina před osmi lety postavit malou montovanou dřevěnou chatu. A pak dostavovali, zdili, pokrývali, omítali, dláždili, natírali, dělali terénní úpravy, ryli, sázeli…

Kuchyňka je zvlášť, schovaná za závěsem

A když byly prostory uvnitř chaty už stěnami vymezené, ujala se majitelka řešení interiérů. Po bazarech a “bleších trzích” vyhledávala předměty s historií a duší, a které k ní něčím promlouvaly. Renovovala je, natírala, upravovala a připravovala pro další využití. Ladila je do modrobílé kombinace. Drobný nábytek a ostatní zařízení obytného prostoru tedy koberečky, rámečky, lampičky, polštářky, potahy a další užitkové věci jsou takto upravené.  Stejně tak nábytek do kuchyně, který již zažil provoz v městském bytě. Pouze sedací souprava je novodobá.

Modrobílá-kombinace je vidět v celém interiéru

Jediným novým prvkem je rozkládací sedací souprava

Stejně tak bylo kultivováno okolí a venkovní prostředí kolem chaty. S velkým citem pro harmonii byla vysazena zeleň, keříčky, květinové plochy a doplněna užitkovými předměty  a sedacím nábytkem, v převážně modrém barevném ladění.

Chatka byla postavena během dvou dnů

Po konstrukční stránce je dřevěná montovaná chata osazena na betonovou desku. Jako systém dřevěných prvků, byla dovezena na místo, smontována a osazena výrobcem za 2 dny. Celková užitná plocha chatky je 27 m2. Na tento maličký rozměr se vešel obývací pokoj, kuchyňka o rozměrech 2 x 2 m a stejně velký pokojík. Odtud je po žebříku přístupný malý podkrovní spací prostor s oknem.  Obývací pokoj před vrtochy počasí chrání pohodlná obytná terasa. 

Majitelům se podařilo velkým nasazením, hledáním řešení  i  vlastní invencí vybudovat příjemné vstřícné prostředí pro letní bydlení. Z chatky i celého prostředí kolem vyzařuje velká snaha o vzájemné sladění věcí, předmětů a okolní přírody. Výsledkem je laskavé harmonické místo pro pobývání.

Okolní příroda je nádherná i v zimě

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login