Návštěvy bytů

Rekonstrukce bytu, ve které nepodlehli jen trendům: Módní šedé tóny rozjasnili barvičkami

Od   | 

Interiér nově zakoupeného bytu bylo nutno upravit pro potřeby mladé rodiny s dětmi. Dispozičně vcelku vyhovoval, „oblékli“ ho však do moderního hávu. 

Kuchyně je velmi střídmě barevná. Foto: Oded Smadar

Bylo potřeba pracovní zázemí pro rodiče, zejména pro maminku, která je vysoce uznávanou specialistkou v technickém oboru a práci musí skloubit s péčí o dvě malé děti. Nakonec se kvůli pracovně vystěhovala prádelna, nově umístěná na servisním balkoně: nutné spotřebiče jako pračka a sušička dostaly plastové „budky“ a spolu s koši na prádlo a čisticími prostředky se přestěhovaly do skrytého rohu. Z bývalé prádelny vznikl malý, skromný, ale soukromý, klidný a tichý prostor, vzdálený od pokojíků dětí. Okno, původně směřované na skluzavku na prádlo, bylo zakryté růžovou záclonkou. Do prostoru přibyl stolek na míru a potřebné osvětlení. 

Elegantní a nadčasová svítidla

Terasa na hraní i posezení 

Velkou proměnou prošla i obytná terasa. Podlaha byla změněna na tmavší odstín, aby vynikl veselý nestejně barevný nábytek vybraný pro posezení, včetně například lavice ve veselé žluté barvě. Kolem vznikla pestrá květináčová „zahrada“ v osmém patře, celá orientovaná na jihozápad, s přidaným osvětlením, aby se na ní dobře sedělo i když se setmí. Dost prostoru na hraní zbývá i pro děti, včetně toho, že na léto je plánován menší nafukovací bazén. 

Terasa v osmém patře láká k posezení. Foto: Oded Smada

Pokojíky pro chlapce a dívku se černé nebojí 

Dětský pokoj pro malou dívku byl navržen v pestré paletě od růžové, černé až po bílou. Černý regál na drobnosti působí, ač celý z kovu, velmi jemně. Pokoj pro „staršího bráchu“ byl navržen s motivem hvězd a pruhů s barevnou paletou, která se pohybuje mezi tyrkysovou, černou, bílou a šedou. Z ložnice rodičů doslova sálá pohodlí a elegance. Vešel se i toaletní stolek pro maminku. 

Dívku má své království v pestrých barvách. Foto: Oded Smadar

Pro život i v karanténě 

Ve všech místnostech hrají důležitou roli svítidla, doplňky a jedinečná díla, který umocňují dojem prvotřídního designu celého bytu. Celý interiér je vyveden v barevné střídmosti základu (např. kuchyň a na ni navazující podlouhlý jídelní stůl jsou celé v šedé)  s barevnými dotyky v podobě doplňků. Cílem bylo vytvořit pohodlný život v bytě pro všechny jeho členy i v náročných dobách opakujících se karantén. 

Ložnice rodičů těží ze své velikosti. Foto: Oded Smadar

Zdroj: Nurit Geffen Foto: Oded Smadar

Fotogalerie:

Jaký vybrat sprchový žlab?

 

 


You must be logged in to post a comment Login