Návštěvy bytů

Rekonstrukce 3+kk: Získali větší kuchyni a syn vlastní pokoj

Od   | 

Byt o velikosti 90 metrů čtverečních sice mladou rodinu zaujal, nicméně nevyhovoval svým uspořádáním. Ještě předtím, než se do něj nastěhovali, prošel rozsáhlou rekonstrukcí, při které byla přemístěna kuchyně do prostornější části a původní velký pokoj rozdělen na dva, takže syn získal vlastní teritorium. Výsledkem je moderní domov, ve kterém každý najde svůj potřebný prostor.

Po celém interiéru se prolínají světlé a zemité odstíny. Zdroj: Normless

Jakmile vstoupíme do bytu, ocitáme se rovnou v srdci domova – tedy v obývacím pokoji, na který navazuje i kuchyně s jídelnou. Po celém bytě se prolíná bílá barva, ale místy i šedá, či modrá, doplněná světlým dekorem dřeva, který světlý prostor příjemně změkčí a dodá útulnou atmosféru. Obývací pokoj zútulňuje krb, který je umně zakomponovaný do stěny společně s dřevěnou knihovnou a prostorem pro ukládání dřeva.  

Kuchyně byla přemístěna do většího prostoru. Zdroj: Normless

Nejzásadnějším momentem během rekonstrukce bylo přemístění kuchyně, která v současné podobě poskytuje hospodyňce spoustu pracovního a úložného prostoru. Situována byla ve tvaru písmene “U”, a přestože je spojena s obývací částí, je zároveň i opticky oddělena. Majitelé dali přednost matné bílé barvě jak na horních, tak dolních skříňkách. Celek podtrhuje také bílá pracovní deska. K dispozici jsou panelové úložné systémy, ve kterých je zabudována nejen trouba s mikrovlnkou, ale i lednice. Jídelna se oproti ostatním částem bytu odlišuje barevností, kterou sem vnášejí modré čalouněné židle.

Variabilní pohovka vhodná i do malého bytu

 

V blízkosti krbu najdeme pohodlnou sedací soupravu, křeslo i úložný prostor sloužící zejména jako knihovna, ale také místo pro uskladnění suchého dřeva. Nad krbem byla zavěšena televize a tak majitelka nemusela řešit žádnou obývací stěnu. Je jen na rodině, zda dá přednost sledování televize, nebo plápolajícímu ohni. 

Místo obývací stěny majitelé zvolili krb s televizí a jednoduchým policovým systémem. Zdroj: Normless

Další místností je ložnice rodičů. Ta byla stejně jako celý byt zařízena jednoduše, ale maximálně útulně. Hlavní roli zde hrají světlé barvy v kombinaci se dřevem. Přestože místnost není největší, majitelům pro běžný spánek postačí. Postel s prošívaným, koženým čelem doplňují zarámované plakáty s nápisy, ale i kulaté zrcadlo s částečným rámem ze dřeva. Klasický radiátor zakrývá dřevěná police, která rázem posloužila jako praktická odkládací plocha. 

Ložnici dominuje postel s koženým čelem. Zdroj: Normless

Během návštěvy jsme nezapomněli nahlédnout do dětského království, které obývá malé batole. Ratolest toho zatím moc nepotřebuje, a tak byl dětský pokoj zařízen jednoduše – nechybí dětská postýlka, komoda v bílé barvě a neotřelého vzhledu majitelé docílili díky nástěnné malbě v podobě modrých a šedých trojúhelníků různé velikosti. 

Jak osvětlit obývací pokoj?

 

Poslední místností v bytě je koupelna spojená s toaletou. Do té se dostaneme z obývacího pokoje: Ani tady nečekejte divoké barevné kombinace. Celá koupelna byla laděna do zemitých odstínů, a to zejména do pastelově modré a šedé v kombinaci se světlým dekorem dřeva. A protože koupelna není příliš velká, museli dát majitelé přednost sprchovému koutu, do kterého se však v klidu vejdou i dva dospělí najednou.

V koupelně najdeme jen to nejnutnější, nicméně i tak postačí. Zdroj: Normless

Zdroj: Normless

Fotogalerie:

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login