Inspirace

Proměna interiérů aneb jak moc je důležitá rekonstrukce

Od   | 

Málokdy je patrný tak markantní rozdíl, jako když máme možnost se podívat, jak byt vypadal před rekonstrukcí a jak po ní. Přinášíme tři podařené realizace, které se dokonce probojovaly až do finále soutěže o nejlepší rekonstrukci. Co jim říkáte?

1. Inspirace Skandinávií

Rekonstrukce byla provedena ve skandinávském a industriálním stylu, místy až trochu s prvky Provence. Finalistka ve Skandinávii několik let žila, a proto si chtěla kousek Skandinávie zařídit i u sebe doma. Rekonstrukce se týkala podlah, kuchyně a koupelny včetně toalety.

Oprýskanou starou koupelnu se podařilo změnit na bílou, s bílým cihlovým obložením a s obložením v dřevěném dekoru. Podlaha je vytvořena bílo-modrou dlažbou ve skandinávském stylu. Stará dřevěná kuchyně s černou pracovní deskou byla vyměněna za bílou kuchyni s dřevěnou pracovní deskou a mezi horní a spodní skříňky byly použity modro-bílé obklady.

Rekonstrukce

 

2. Rekonstrukce po čtyřiceti letech

Při další rekonstrukci se opravoval byt, na který se více jak 40 let absolutně nesáhlo. Rekonstrukci začali majitelé sami a až poté přišla na řadu firma.  Majitelé milují venkovský styl, a tak  trochu venkova nechali vdýchnout i do bytu. 

Dětský pokoj, chodba, kuchyně i ložnice je tedy ve venkovském stylu, kterému vévodí zejména dřevo. Dětský pokoj je v modrobílé barvě na stěnách, s modrými doplňky a dřevěnou plovoucí podlahou. Ložnice je velmi vzdušná, s dřevěnou postelí a světlými doplňky. Kuchyně se pyšní bílou barvou s dřevěnou pracovní deskou a dřevěným jídelním stolem.

3. I za proměnou koupelny je mnoho práce

V tomto případě prošla rekonstrukcí pouze koupelna, i tak tu bylo hodně práce. Po určení nové dispozice byly vybudovány nové rozvody vody a elektřiny. Majitelé si dopřáli dostatek úložného prostoru a na skříňku použili dvě umyvadla, která jsou při používání praktičtější. Přestože je vana zakomponována do roku, řadí se tento typ van mezi asymetrické, a tudíž odpadá problém s čištěním rohu. Do vany se zároveň vejde méně vody,než do běžného rohového modelu, přičemž poskytuje stejný komfort.  Černobílé obklady jsou zkombinovány s šedou výmalbou a nábytkem z tmavého dřeva. 

 

 

Komentáře

You must be logged in to post a comment Login