Redakce a inzerce

Kontaktní údaje:

HomeInCube Media, s.r.o.

Radimova 36, Praha 6, 169 00

IČO: 059 07 705

DIČ: CZ 059 07 705

e-mail: info@homeincube.cz


Bc. Lenka Zahradníková, šéfredaktorka

Lenka Zahradníková, šéfredaktorka

Rozhodla jsem se opustit mně dobře známé prostředí tištěných médií, jít modernější cestou a využít média elektronická. Nabízejí mnohem víc možností. A jsou rychlá. Díky jim a mým skvělým kolegům vás můžeme informovat o zajímavé události ještě téhož dne a zároveň ihned reagovat na vaše připomínky, dotazy, postřehy… Přinášíme nejen moderně pojaté interiéry, ale i ty teplejší, stylové. A to jak celky, tak i jednotlivé místnosti a doplňky, nezapomínáme ani na řemeslnou výrobu. Kromě toho se můžete inspirovat zajímavými stavbami a ti, co mají rádi přírodu, jistě rádi nakouknou do příspěvků o zahradách. Jsem obzvlášť pyšná na naše videa, ve kterých se během 3 minut můžete přesvědčit, jak snadné je vyrobit si něco doma. Jsem duší celého projektu a věřím, že se vám bude líbit a bude vás bavit.

Vystudovala jsem vysokou školu se zaměřením na masovou komunikaci.
Úspěšně jsem dokončila studium České školy Feng Shui – Ing. arch. Otakar Chochola, Ing. arch. David Eyer.
Víc jak deset let jsem pracovala v časopise Moderní byt a přispívala do časopisů Svět kuchyní, Svět koupelen, Bydlení, Top class aj.
Připravovala jsem reportáže pro pořady Rady ptáka Loskutáka, Receptář prima nápadů.
Baví mě kynologie, jachting, cyklistika, přístrojové potápění a víkendově i lezení nebo free diving.

e-mail: lenka@homeincube.cz, tel.: +420 777 045 011

Bc. Karolína Sornas, zástupce šéfredaktora

Karolína je motorem mnoha dílčích projektů Home In Cube. Je bystrá, hýří nápady a je s ní velká legrace. Přestože přispívá do všech rubrik, její nejoblíbenější jsou videa. Tady totiž může ukázat nejen kreativní stránku, ale i to, že blondýně může slušet třeba i vrtačka.

Úspěšně jsem absolvovala UJAK se zaměřením na řízení lidských zdrojů. Mám ráda zvířata, zejména u koňů trávím hodně času. Jízda na koni je pro mě osvobozující. Preferuji zdravý životní styl, mám ráda cyklistiku, běhání, a mám-li čas, pak všechny sporty, kde můžu vybít energii.

e-mail: karolina@homeincube.cz, tel.: +420 602 654 134

Ing. Alena Topinková, ředitelka obchodu

Alenu obchod prostě baví. Ráda vymýšlí pro své klienty cesty, které povedou k jejich úspěchu. Pracuje v tom nejširším záběru, ráda se potkává se zajímavými lidmi, kteří jsou pro ní zdrojem inspirace.
 
Po úspěšném absolvování Stavební fakulty ČVUT jsem hledala práci, která mě bude bavit a naplňovat, a kde mohu zároveň uplatnit své znalosti a schopnosti. Našla jsem ideální kombinaci obchodu a filosofie, která se věnuje především kvalitnímu bydlení –  Feng Shui. V obou oblastech mohu komunikovat, hledat a nacházet cesty, pomáhat. Jsem šťastná na horách, v létě při vysokohorské turistice a v zimě na lyžích. Miluji procházky po lese se svým psem, ráda si pár dnů zalenoším u moře s pěknou knížkou v ruce, nejvíce se odreaguji, když tvořím a maluji. 
 
e-mail: alena@homeincube.cz, tel.: +420 739 430 867

 


Mgr. Markéta Musilová Ph. D., vedoucí vydání

marketa_znovu_cb

Markétu máme všichni rádi. Kromě toho, že je hezká, tak je i moc chytrá. Jejím úkolem je číst naše příspěvky, stylisticky i gramaticky je upravit a dbát na to, aby vydání bylo vyvážené a neunikla nám nějaká ta drobnůstka. Obdivujeme, že si všechno pamatuje a v přívalu informací, kterými ji každodenně zásobujeme, se orientuje.

Vystudovala jsem Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy a získala titul magistr na oborech anglistika-amerikanistika a bohemistika. Mám doktorský titul na oboru angloamerická literární studia, specializace současný britský román a postkoloniální studia. Pracuji mimo jiné také jako odborný asistent na katedře jazyků FD ČVUT, překladatelka a tlumočnice a literární publicistka.

Baví mě cyklistika, horolezectví i vysokohorská turistika, ráda cestuji.

e-mail: maggie@homeincube.cz

Jana Christian, odbornice v oblasti koupelen a wellness

Spolupracuje s významným italským designérem Francescem Catalanem. Čtyři roky sbírala zkušenosti v Itálii. Devatenáct let kontinuálně sleduje trendy na veletrzích Cersaie v Bologni, ISH ve Frankfurtu nad Mohanem nebo Cevisama ve španělské Valencii. Spolupracuje s prestižní italskou keramičkou Atlas Concorde, která spoluurčuje materiálové i barevné trendy pro evropské koupelny. Řadu let externě přispívala do několika časopisů o bytové kultuře.

Mám vášeň pro: boty Christian Louboutin, bílé víno, italské jídlo a motocykly. Ideálně strávený víkend je pro mne na dvou kolech, jen se spacákem a spaním pod širákem.

e-mail: jana@homeincube.cz

Mgr. Izabela Hánová, redaktorka

Po studiu sociologie na FFUK a čtyřleté praxi v oddělení klientského servisu jsem se našla v online marketingu a psaní. A protože jsem chtěla být závislá jen sama na sobě, rozhodla jsem se jít tímto směrem na volné noze. Starám se o sociální sítě klientů z různých oborů, vytvářím online reklamní kampaně, tvořím weby. K bydlení a interiérům mám blízko už od malička, proto mě psaní článků na toto téma chytlo na první dobrou a je pro mě příjemným zpestřením už tak pestré pracovní náplně. Ráda obdivuji designové kousky, obrazy, sochy, performance. Ve volných chvílích občas něco vytvořím sama.

A co mě nejvíc nabíjí? Cestování, hory, lesy, dobrá hudba, dobré pivo/víno/limo, dobří kamarádi.

e-mail: iza@homeincube.cz

Tereza Koukolová, obrazová redaktorka

Po studiu oboru komunikace a multimédia na SPŠ ST Panské přešla k trochu odlišnému směru a momentálně dokončuje bakalářské studium na VŠE v oboru Matematické metody v ekonomii. Nicméně její vztah k multimédiím se neztratil a stále se snaží v tomto oboru zdokonalovat. Je kreativní a ráda vymýšlí koncepty videí a díky střední škole to umí i s kamerou/foťákem a ani grafika jí není cizí.

e-mail: tereza@homeincube.cz

Bc. Magdaléna Chalupová, redaktorka

Chalupová_Magdaléna_225x300_CB

Magda posílila náš tým po roce působení Home In Cube na trhu. Zvládá úplně všechno, takže jsme jí nemuseli zaučovat a rovnou začala tvořit. Jde jí to pěkně od ruky, takže vítr v našich plachtách sílí… Designu v jeho různých podobách se zabývám již od dětství. Od oděvního návrhářství, výtvarných počinů různými technikami, přes architekturu, fotografii a film až po klasické estetické teorie zabývající se krásnem všech jeho podobách. Nakonec jsem vystudovala grafickou školu, a i když mým hlavním oborem bylo fotografování, na dlouhá léta jsem propadla počítačové grafice a jejímu propagačnímu využití. Osamocené vysedávání za počítačem se vždy časem trochu přejí, takže nakonec jsem se k fotografii vrátila a nyní organizuji a lektoruji fotografické kurzy u společnosti NICOM. Předávat druhým svoje zkušenosti a být průvodcem v jejich rozvoji mě prostě baví. Proto se i v mých článcích můžete těšit na spoustu rad a inspirace.

e-mail: magdalena@homeincube.cz

Ing. arch. Jan Zahradník

Jan Zahradnik_12_2014_

Na Honzovy příspěvky se vždycky těšíme. Přináší totiž zajímavé a neotřelé stavby z celého světa a pokaždé nás pobaví historkami, které zažívá při cestování za uměním a architekturou. Jsme rádi, že si najde čas a že se o zážitky, alespoň ty architektonické, podělí i s vámi.

Vystudoval jsem Fakultu Architektury ČVUT, obory architektura, interiéry a pozemní stavby, urbanismus. Po té jsem sbíral zkušenosti v ateliérech AI Design (prof. ing. arch. Evy Jiřičné a ing.arch. Petra Vágnera), ADR (ing.arch. Petra Koláře a ing.arch. Aleše Lapky), Grido Praha (ing.arch. Petera Gromského) a nakonec jsem založil atelier vlastní pod názvem Atelier 3. V současné době se zabývám převážně projektováním architektury pozemních staveb a urbanismu. Čas trávím i mým velmi oblíbeným focením, nedávno třeba pro Galerii Jaroslava Fragnera. Ostatně zde jsem prováděl i mnoho instalací výstav.

Baví mě architektura ze všech úhlů pohledu, mám rád dobré filmy, knihy o architektuře a dobrou hudbu.

e-mail: jan@homeincube.cz

Bea Fleissigová, redaktorka

bea_cb

Bea jse skvělá, vnímavá a velmi zábavná dáma. Působila v řadě redakcí orientovaných na architekturu a zařizování interiérů. Mimo jiné byla u zrodu oživeného Bydlení a v zakládajících redakcích Moderního bytu, Světa kuchyní a Světa koupelen. Přispívá i do různých časopisů life-style charakteru. V současné době je spolumajitelkou obchodu orientovaného na ručně vyráběné a malované obklady a umyvadla, různé interiérové doplňky i ručně vyřezávaný nábytek, které jsou dováženy přímo z Mexika. Na „mexické kreace“, které se tolik liší od umírněného středoevropského vkusu, se vždycky těšíme, protože náš magazín velmi oživují. Kromě toho ukazují lidem milujícím nekonvenční bydlení, že takzvaný „etnický design“ – bytovou kulturu jiných zemí – lze velmi zajímavě včlenit do současného moderního interiéru v našich zemích.

Absolvovala jsem fakultu žurnalistiky UK a v tisku nejrozmanitějšího charakteru pracuji už nebezpečně dlouho. Mám ráda zvířata, zejména koně, kočky a psy, při jakékoli léčbě dávám přednost čínské medicíně a ve všem všudy usiluji o návrat k přírodě. Mým koníčkem je přetvářet staré na nové.

e-mail: bea@homeincube.cz
www.lagartija.cz

Ing. Alena Topinková, konzultantka feng shui

ing. Alena Topinková

Alenka je naše sluníčko. Stále usměvavá a v dobré náladě. Přestože je technik, tíhne k vědám, jejichž potenciál vychází z přírody a umění našich předků. Znalosti ovšem umí skvěle prolnout, a proto na jejím stole vznikají domy, ve kterých je praktická stránka spojená s alternativními metodami vycházejícími z východních filozofií založených na rovnováze. Její interiéry jsou vyvážené a právě proto se v nich majitelé cítí tak dobře. Alenka nás ve svých textech provádí interiérem ze zcela jiného úhlu pohledu. Stojí za to, se nad jejími myšlenkami i radami zamyslet.

Ráda si hraji s prostorem, s barvami a dekoracemi. Pomáhám lidem zkvalitnit bydlení, hledám, kde se zobrazují jejich životní problémy v prostoru. Pomocí jejich astrotypů dokážu rozkrýt potenciál a upozornit je na slabá místa, dát jim pochopit některé vztahy v rodině nebo na pracovišti. Hodnotím a vybírám vhodné parcely pro bydlení, pro klienty navrhuji nové domy s využitím všech zásad a principů Feng Shui.

Znalosti jsem načerpala v:

ČVUT, Stavební fakulta
Česká škola Feng Shui – Ing. arch Otakar Chochola, Ing. David Eyer
Škola Cesta bílého jeřába (čínská kosmologie, čínské učení Ham Yu) – Eva Joachimová
Evropská škola Feng Shui (Letící hvězda) – Roger Green
Intuitivní Feng Shui – Ing. Jiří Šmikmátor
Interiérový design – Intermezzo, Jana Hradecká
a také v mnoha knihách…

e-mail: alena@homeincube.cz, tel.: +420 739 430 867, www.fengshui-zmenaklepsimu.cz

Markéta Helcelová, redaktorka

Markéta je zarputilý detektiv. Její doménou je rubrika, která se zabývá doplňky do bytu. Hledá nezbytné maličkosti na určité téma a v daném stylu a ještě k tomu dodá rovnou cenu včetně e-shopu, kde je možné daný produkt koupit. Její nápady pobaví, inspirují a ušetří hodně času. Protože vybírá skutečně jen ty nejpovedenější kousky, podezíráme ji, že než věcičku nabídne vám, sama si ji pořídí domů, aby zjistila, zda skutečně stojí za to.

Pracovala jsem 7 let v časopise Moderní byt a dále přispívala do časopisů Svět kuchyní, Svět koupelen a Bydlení. Baví mě navrhovat interiéry, což s nadšením uplatňuji nejen ve svém bytě, ale i v širokém okruhu mých přátel a rodiny. K mým zálibám patří také móda a pokud mi to čas dovolí, sama si ráda nějaký model spíchnu či upletu. Miluji hory. Na chození jsem sice trochu líná, ale po zimní sezóně odkládám lyže až když skutečně není na čem jezdit.

e-mail: marketa@homeincube.cz

RNDr. Renáta Vatrasová, redaktorka

cb_renata_vatrasova

Novou posilou naší redakce je milá, sympatická a samozřejmě i přírodovědně zdatná Renáta. I ona o květinách ví úplně všechno. A to doslova i do písmene. Nejen, že do časopisu přispívá slovně, ale zároveň zahrady zakládá, zkrášluje a dává dohromady. Necháte-li si od ní poradit, pak ten váš kus země rozhodně nebude ležet ladem.
 
Vystudovala jsem Přírodovědeckou fakultu Univerzity Karlovy. Mám ráda všechny obory přírodních věd, nejvíce miluji kytky. Ačkoliv mě živí hlavně geologie a chytání radonu, ráda pomáhám lidem zvládnout jejich zahrady. Držím se přitom hesla – neperte se s přírodou, přizpůsobte se.
Bydlím na venkově, mám psa, kočky a koně. Ráda cestuji, jezdím na koni, lyžích a kole. Většinu času se samozřejmě rýpu v zahradě. 

Věra Bruknerová, redaktorka

vera_cb

Věra ví o rostlinách úplně všechno. Tedy podle našeho soudu. Nevíme  jak dokáže vzkřísit i tu nejžalostněji vypadající květinu, kterou jí občas přineseme z našich domovů, ale víme, že to umí a dělá to s láskou. A víme, že v naší redakci se květinám daří jen a jen díky ní.

Zahrádka je můj život. A i když jsem celý život pracovala ve zcela jiném oboru, rostliny jsou pro mě vším. Přestože mám jen maličkou zahrádku, od jara do podzimu se zelená a každou chvilku je na ní co sklízet. Mojí chloubou jsou orchideje. Mám jich skutečně mnoho, jejich květy mi dělají radost celý rok.

e-mail: vera@homeincube.cz

Iveta Kopicová, fotografka

Iveta Kopicová

Iveta je naše dvorní fotografka. Dodává fotografie krásných bytů, domů i zahrad a my si její práce vysoce ceníme. Není totiž jednoduché jezdit po celém světě s těžkými kufry plnými světel, stativů, objektivů… Naposledy si dokonce na letišti mysleli, že převáží bombu. S Ivetou se rozhodně nikdy nikdo nenudí…

Fotím už od školy a stále mě to baví. Poslední dobou se zabývám i jinými činnostmi, třeba tiskem fotografií na kov. Ostatně více se dozvíte v rubrice moderní řemeslná výroba na stránkách Home in cube.

www.kopicova.cz

Martin Sláma, kamera

Po studiu oboru komunikace a multimédia na SPŠ ST Panské se vrhl rovnou do zaměstnání a získal místo asistenta vedoucího vydání na TV Prima. Mimo jiné jsem od dětství navštěvoval kurzy fotografování a následně i střihu v ZUŠ Řevnice, díky tomu jsem získal i několik ocenění v různých soutěžích. Kromě práce v televizi se tedy věnuji natáčení a následné celkové postprodukci videí od reklamních videí, přes společenské akce, až po kreativní videa točená pro radost.

e-mail: martin@homeincube.cz

Ing. Václav Zahradník, fakturační oddělení

 e-mail: vaclav@homeincube.cz, tel.: +420 777 711 545

Ing. Patrik Mališ, on-line marketing

 e-mail: patrik@homeincube.cz