Návštěvy bytů

Razantní rekonstrukce v decentním stylu potěší každé srdce

Od   | 

Mezi další realizace ze soutěže „Rekonstrukce roku“ zařazujeme i tuto velmi povedenou proměnu. Majitelé se rozhodli pro razantní rekonstrukci celého patra rodinného domku o velikosti zhruba 90 metrů čtverečních. Zatímco obytná plocha zůstala, díky nové dispozici vznikl byt 2+kk poskytující pohodlné bydlení mladému páru. 

Majitelé od rekonstrukce očekávali především plně funkční byt s příslušenstvím. Původně se v patře využívala jen kuchyně s jídelnou, rekonstrukcí ale přibyly další místnosti. Vznikl tu obývací pokoj a dokonce i koupelna, kterou majitelé vybudovali na úkor jednoho z větších  pokojů. Ruku v ruce jde s touto rekonstrukcí i nábytek, který majitelé pořídili komplet nový. 

Jídelna propojená s kuchyní se pyšní projasněnými barvami. Díky dostatečnému množství oken a zároveň volbě světlých tónů působí výsledek útulně. Zdi byly ponechány v čistě bílé barvě, která skvěle kontrastuje se světlou podlahou v dřevěném dekoru. Vedle vchodu byla umístěna originální oprýskaná knihovna, která u bílé zdi vyniká. Jídelní stůl v tmavším dřevě doplněný židlemi s bílým čalouněním zaručí tu správnou rodinnou atmosféru. Za zmínku stojí i prostorný příborník mezi jídelnou a kuchyní, do něhož lze vystavit sváteční nádobí. 

Koupelna laděná do světlých barev potěší každé oko a není divu. Kombinací krémové dlažby na zemi a z části i na stěně spolu s decentními retro obklady v šedém odstínu docílili majitelé dokonalého vzhledu.

Kuchyni majitelé záměrně ladili do tmavších barev. Na bílých zdech vynikne kombinace černých a petrolejově zelených skříněk. Kuchyně byla zvolena do tvaru písmene „L“, a přestože není obzvláště prostorná, majitelům bohatě postačí. Korpus kuchyně včetně pracovní desky a zad kuchyně tvoří příjemný dřevěný dekor, který se k barevným skříňkám dokonale hodí. 

Decentní a jednoduchý styl stojí za zmínku i v obývacím pokoji, kde rozhodně nenajdeme žádné extravagantní prvky. Místnosti naopak dominují bílé stěny a světlá, dřevěná podlaha, kterou doplňuje šedá prostorná pohovka a praktický konferenční stolek. 

 

Fotogalerie:

 

Jak správně vybrat sedací soupravu do malého bytu


You must be logged in to post a comment Login