Návštěvy bytů

Řadovým dům po kompletní rekonstrukci vybočuje z řady: Je moderní i trendy

Od   | 

V domku v klasické řadovce bydlely už tři generace, a proto bylo na čase oprášit jeho kabát, aby se vyrovnal ostatním moderním stavbám. Původní řešení bylo příliš stísněné a nevyhovovalo současným trendům. Nezbylo než domek kompletně zrekonstruovat.  

Řadový domek překvapí hned při vstupu. Nejprve vcházíme do zahrady, která je sice malá, ale majitelům bohatě postačí. Zrak každého však padne na prosklené dveře do domu, díky kterým se exteriér příjemně prolíná s interiérem.

V řadovce dominují prosklené plochy. Zdroj: Estúdio BRA

Za velmi zajímavou část domu považujeme vzdušnou a prostornou kuchyni. Její nábytek byl vyroben na míru šikovnými truhláři. Dominantní je zde kuchyňský ostrůvek obložený mramorem, který disponuje varným centrem a jídelním stolem. Vedle něj nacházíme stěnu z lícových  cihel v bílé barvě, která prostor příjemně zútulňuje a prosvětluje. Přestože majitelé milují barvy, svou fantazii drželi na uzdě, a proto se v kuchyni kromě bílé barvy objevuje už jen dřevo a pár tmavších doplňků.

Kuchyni oživuje bílá stěna i ostrůvek obložený mramorem. Zdroj: Estúdio BRA

V obývacím pokoji poskytuje pohodlí nejen sedací souprava, ale i křeslo s lenoškou. Klasickou stěnu nahradil policový systém, který zdobí nejrůznější dekorace a zeleň. Z obývací části se dostáváme na terasu s venkovní kuchyni, která přímo vybízí k letní party s přáteli. Výrazným prvkem terasy je velký keř jaboticaba, který poskytuje dostatek stínu během horkých dnů.

Terase dominuje vzrostlý keř i venkovní kuchyně. Zdroj: Estúdio BRA

Uprostřed přízemí vedou schody do horního patra, které jsou samy o sobě velmi zajímavé. První část schodiště zdobí leštěný železobeton a druhou část masivní kovové desky. V horním patře se nachází dvě samostatné ložnice, z nichž jednu využívají majitelé a druhá poskytuje nocleh pro přátele. Později bude sloužit jako dětský pokoj. Ložnici mladého páru vystihuje ateliérové okno, ze kterého je nejen nádherný výhled, ale také do ložnice pouští mnohem více světla. 

Originální je i schodiště, každé rameno je z jiného materiálu. Zdroj: Estúdio BRA

Schodiště však dále pokračuje na střešní terasu, která je šperkem celého řadového domku. Majitelé zde zasadili nejen trávník, ale vytvořili i malou zahrádku, která není náročná na údržbu. Na terase najdeme také sprchu, která poskytne osvěžení během parných dnů. 

Střešní terasu považujeme my i majitelé za poklad. Zdroj: Estúdio BRA

Zdroj: Estúdio BRA

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login