Koupelny

Radíme s koupelnou

Od   | 

Jeden z našich milých čtenářů nás požádal o radu, abychom mu pomohli navrhnout dispoziční řešení koupelny. Předkládáme navrhované řešení.

V bytě s jednou koupelnou a samostatnou toaletou žije čtyřčlenná rodina. Dva dospělí a dvě děti. Požadavkem bylo najít praktické řešení, aby koupelna vyhovovala jak provozně, tak i s ohledem na odkládací i úložné prostory. Topení je instalováno do podlahy.

Návrh stavební firmy

Návrh stavební firmy

Návrh stavební firmy

Toaleta je zde umístěna tak, že by v ní případný druhý uživatel neměl žádné soukromí. Rovněž není nutné, aby bylo při vstupu do koupelny rovnou vidět na nahého člověka ve sprše.

Návrh Home In Cube č. 1

Návrh 1

Návrh 1

Toaletu jsme umístili hned ke dveřím a oddělili příčkou. Oddělený je i sprchový kout, ve kterém má uživatel nyní více soukromí. Na stěnu jsme umístili věšáky. Přibyla dvě umyvadla, která jistě ocení více osob v koupelně. Zbylo místo i na prostornou skříňku na ručníky a ostatní potřeby.

Návrh Home In Cube č. 2

Návrh 2

Návrh 2

Oproti předchozímu návrhu zde není sprchový kout oddělen příčkou, ale jen opticky úložným prvkem. Přibylo zde více skříněk na hygienické potřeby a ručníky. Toaleta stále zůstává hned u dveří.

Návrh Home In Cube č. 3

Návrh 3

Návrh 3

Hlavní změnou je vana, která je umístěná pod oknem, kterým mohou uživatelé pozorovat oblohu. Bohužel je ale méně komfortní obsluha okna. Buď se natáhnout nebo vkročit do vany. Umyvadla jsem tentokrát umístili proti sobě, což je praktičtější při používání. Uživatelé si tolik nepřekážejí. Sprchový kout je znovu samostatně v nice.


You must be logged in to post a comment Login