Návštěvy bytů

Půvabný byt s rozlohou 49 m2: Mladistvá a nespoutaná atmosféra vás bude bavit

Od   | 

Menší byty představují pro architekty vždy výzvu, jak zakomponovat veškeré nezbytné prvky tak, aby prostor nepůsobil stísněně. Užitná plocha 49 m2 nepatří mezi nejmenší, přesto se musí hlídat každý detail, aby majitelé nebyli ochuzeni o prostor a denní světlo. V rámci rekonstrukce byla změněna celá dispozice bytu, jelikož již nevyhovovala aktuálním standardům. 

Dřevo společně s ocelí tvoří dokonalou souhru. Zdroj: CASA100 Arquitetura

Moderní design s nádechem minimalismu je možné pozorovat na první pohled. Byt není přeplněn doplňky, přesto mu nechybí základní úložný prostor pro veškeré nezbytnosti. Jednoduchost vyvolává pocit volnosti i komfortu, jelikož současný design působí přehledně a upraveně. Architekti vsadili na kombinaci industriálních ocelových prvků v harmonickém spojení s teplým odstínem dřeva. Zemitá barva dřeva má schopnost tlumit pocitově chladný dojem, který ledová ocel může v interiéru vzbuzovat. Architekti se snažili využít veškeré původní prvky, které by i nadále mohly přinášet užitek. Pozornost si zaslouží původní dřevěné parkety, které byly zrenovovány. Pomyslná mozaika různých odstínů dřeva rozbíjí chladný dojem oceli a bílé barvy. 

 

Jak sladit domov pomocí textilií?

 

Původní dispozice bytu nedisponovala obývacím koutem. Byt byl vybaven 2 ložnicemi, které momentální majitelé nevyužijí. Stěna nebyla nosná, tudíž mohla být bez problému odstraněna. To zajistilo provzdušnění a prosvětlení celého prostoru. Prvotní dispozice, kdy kuchyňská část byla zcela oddělena od dalších místností, zapříčiňovala nedostatek denního světla. Obývací pokoj i přes odstranění příčky působí odděleně, a to především díky vytvoření pomyslného obývacího koutku. Prostor pro odpočinek i společenské sešlosti si tak zachovává pocit útulnosti a bezpečí. Nespornou výhodou této nové dispozice bytu je skutečnost, že jídelní prostor se nachází blízko obývací části, a tak nedochází k přerušení společenské interakce. 

Společenský prostor působí vzdušně. Plynulé propojení jídelního prostoru s obývacím pokojem nenarušuje společenskou interakci. Zdroj: CASA100 Arquitetura

Elektroinstalace byla vyřešena vskutku pozoruhodným způsobem, který dodává bytu mladistvou a nespoutanou atmosféru. Na první pohled industriální ocelové trubky v sobě skrývají elektrické rozvody. Ocel se vyznačuje svou odolností a bytelností. Toto futuristické pojetí je tedy maximálně bezpečné pro uživatele bytu. Minimalistický design rozbíjí značné množství zeleně. Pokojové rostliny mají blahodárný účinek pro zklidnění a uvolnění mysli. V rámci interiérového designu není radno zapomínat na jejich využití, mají schopnost zútulnit jakýkoliv prostor. Veškerý bytový nábytek se nese v duchu minimalismu. Šedá pohovka s podnožkou je doplněna o textilní doplňky v bílé a černé barvě. Geometrické vzory jsou stále na hlavních příčkách v oblasti interiérového designu. Architekti využili vzor chevronu na koberci, který na první pohled poutá pozornost. 

Architekti si vyhráli především s použitými vzory a materiály. Zdroj: CASA100 Arquitetura

Přestože kuchyně není zrovna prostorná, je vybavena vším, co je zapotřebí. Architekti si skvěle vyhráli se skutečností, že se jedná o malou obytnou plochu, přesto zde majitelé bytu vykouzlí večeři pro rodinu i přátele bez jakýchkoliv obtíží. Úplně vzadu se nachází prádelní koutek. Celý prostor je opticky propojen dlaždicemi s geometrickým a hravým vzorem, ale také využitím kamenné linky. Ta je z jedné strany prodloužená a slouží jako barový i jídelní stolek. Barvy jsou i v tomto případě laděné jednoduše, přesto zde nalezneme designové prvky, které rozbíjí pocit chladu a usedlosti. Stropní příčka je vymalovaná v ledabylém betonovém stylu. Důmyslně vytvořené poličky na knihy nezabírají obytný prostor, ale knihy v nich obsažené jsou vždy po ruce. Barevný longboard umístěný nad vstupními dveřmi plní praktickou i dekorativní funkci. Majitelé tak při každém odchodu mají vše potřebné po ruce. 

 

Trendy jsou bodová svítidla

 

Trubkovité tvary, kombinace industriálního a minimalistického stylu, to vše je zachováno v ložnici i koupelně. Hravý noční stolek snoubí eleganci s praktickým využitím. Knížky zde mají speciální místo, a tak již nemusí ležet na zemi. I v koupelně byla využita typická jednoduchost, vždyť v té je přece krása. Bílý interiér koupelny je doplněn především o černé prvky, které rozbíjí pocit chladu. Hluboké umyvadlo je umístěné na mramorové desce. Designéři se nevzdali geometrických vzorů ani v tomto případě. Hra kulatého zrcadla s obdélníkovou konstrukcí poličky a stolu je neopominutelná.

Hra s geometrickými prvky je v současnosti velmi aktuální. Zdroj: CASA100 Arquitetura

Kam pro sprchový kout? Přeci do Ravaku!

Zdroj: CASA100 Arquitetura

Fotogalerie:

 

Pablo – elegantní i pohodlná pohovka od Natuzzi Italia

 

 


You must be logged in to post a comment Login