Návštěvy bytů

Prvky elegance i severský styl. Tento nevelký byt si jednoduše zamilujete, stejně jako my!

Od   | 

Manželský pár od začátku věděl, jak bude jejich nový domov vypadat. Vzhledem k nevelkému půdorysu bylo zřejmé, že každá věc už na začátku musí mít přesně své místo i funkci. A protože žena preferuje eleganci a muž prvky severského stylu, bylo zřejmé, v jakém duchu se interiér ponese. Výsledek posuďte sami.

Byt byl zrekonstruován a sladěn prvky v severském stylu, kde drobné, ale přesto celkem zásadní vybavení nese dekor dřeva. Dobře zvolené hladké povrchy se skvěle kombinují s koberci, polštáři, drobným textilem, barevností stěn, ale i typem nábytku. Díky chytrému uspořádání, ale i volbě světlých odstínů byt vypadá vzdušně, uspořádaně a hlavně světle. 

Jakmile vstoupíme do kuchyně, otevře se nám velký světlý prostor. Možná si jen těžko představíte, jak dokonale může vypadat bílý nábytek na bílých zdech. Tento byt je však důkazem. Vstupním, bílým prostorům kuchyňské linky dominují dřevěné dveře a kávový, dekorativní koberec s geometrickými vzory. Opomenout nesmíme ani dřevěnou podlahu ve světlém odstínu, která celkový dojem povyšuje. Stačily jen tyto maličkosti, aby rozbily jednolitost celé místnosti. Jednoduché, že?

Bílému království kralují dřevěné dveře, podlaha a kávový dekorační koberec

Snem majitelů byla i bílá kuchyňská linka. Jejich přání bylo dovedeno k dokonalosti, a tak kromě lesklých skříněk přibyla i bílá pracovní deska. Díky prostoru bylo možné usadit doprostřed kuchyně ostrůvek s bílými barovými židlemi. Spotřebiče v panelovém uspořádání pod sebou byly zvoleny ve stříbrné barvě, stejně jako designový  vestavný dřez s baterií. A co kontrastního vybrat do bílé místnosti? Postačí váza s pestrými květinami a dřevěné věšáky na zdi. Jak jinak než v severském designu!

Bílá kuchyně vypadá božsky. Stačí přidat květiny a dřevěné doplňky

Jídelna umístěná v otevřeném prostoru mezi kuchyní a obývacím pokojem stojí rozhodně za podívanou. Velký, dřevěný, masivní stůl v tmavé barvě, který hravě pojme osm strávníků, stačilo doplnit béžovými židlemi na jednoduchých kovových nohách. Bílé talíře a květinová dekorace tuto dokonalost ještě podtrhnou. Nad jídelní stůl majitelé zvolili dominantní  světlo v bílé barvě, které se do interiéru hodí hned na první pohled. Protože se nejedná o nijak zvlášť velký byt, bylo na jednu ze stěn instalováno velké zrcadlo s dřevěným rámem. Prostor opticky zvětší a díky celkově světlým barvám, zvoleným po celém bytě, vzhled místnosti ještě provzdušní.

Stačilo zvolit několik jemných odstínů a zajímavě je zkombinovat. Výsledkem je útulné, světlé bydlení

Obývací pokoj se pyšní francouzskými okny po celé jedné straně, díky nimž není nouze o dostatek denního světla. Panel stěny, na které je umístěna televize a hned pod ní televizní stolek v bílé barvě, je lakován příjemnou, šedou barvu, která v kombinaci s bílým vybavením a dřevěnými doplňky tvoří pravý severský styl, který je v posledních letech tolik oblíbený. Na okna byly nainstalovány bílé rolety, které lze jednoduše stáhnout před ostrými slunečními paprsky. 

Francouzská okna po celé straně obývacího pokoje prosvětlí celou místnost a jemné krémové barvy působí elegantně

Kout obývacího pokoje je doslova balzámem pro oči. Světle šedý čtvercový koberec, na kterém je posazena rohová pohovka taktéž v šedé barvě, s několika dekoračními polštáři ani bílý konferenční stolek nepůsobí chladně, ale naopak příjemně a útulně. Vedle pohovky majitelé umístili dřevěný, odkládací stolek, kterému sluší mohutná stolní lampa v bílém provedení. Aby okolí konferenčního stolku nevypadalo tolik prázdně, kralují vedle pohovky dva stylové sedáky se vzorem v bílé a krémové barvě. Část zdi za pohovkou byla opět natřena šedou barvou, na niž byly umístěny tři bílé police pod sebou, které stačilo vyšperkovat dekoracemi, obrazy a květinami, které jsou laděny do bílé, krémové a černé barvy. 

Kombinace světlých barev a dřevěných doplňku je typickým prvkem pro severský styl

Ložnice je sice malá, ale o to vůbec neznamená, že není útulná. Spíš naopak. Na zem byl položen krémový, jednobarevný koberec, který v kombinaci s dřevěným obložením na zdi vytváří příjemnou domáckou atmosféru. Postel byla zvolena v šedé barvě, již majitelé ještě zvýraznili dekoračními polštáři. Ostatnímu nábytku dominuje bílá barva, a to včetně svítidel. Na okno ložnice, které vede přímo na balkon, byly nainstalovány béžové, jednobarevné závěsy, které do celkového vzhledu ložnice skvěle zapadají.

Dřevo, bílá, šedá a krémová barva. I tak málo stačí k vytvoření moderní a přesto útulné ložnice

Koupelně v bílé barvě dominuje béžová, mramorová podlaha, spolu se stejným mramorovým obložením v průhledném, sprchovém koutě. Nad bílé skříňky stačilo namontovat velké nástěnné zrcadlo, které koupelnu opticky zvětší, a jako dekoraci zvolit živou květinu. 

Designové umyvadlo skvěle zapadá do celkového stylu koupelny

Fotogalerie:

Komentáře

You must be logged in to post a comment Login