Návštěvy bytů

Prostorný byt, kde se nikdo nedusí: Převahu bílé vykompenzovaly veselé barvy na doplňcích

Od   | 

Rodina, která se nastěhovala do tohoto bytu, požadovala především prostor a prosvětlený interiér. Obojí se všem členům splnilo a interiér zařídili skutečně originálně. Najdeme zde prostorný obývací prostor spojený s kuchyní a jídelnou, dětské pokoje, ložnice, pracovnu i dvě koupelny. Pojďte s námi nahlédnout do útulného bytu, který hraje barvami.

Přestože není barevně vymalováno, prostor působí díky zvolenému nábytku barevně. Zdroj: Zarta Studio

Po vstupu do bytu se ocitáme ve spojeném společenském prostoru a hned na první pohled vidíme, že je interiér laděný do bílých barev – stěny i nábytek. Přestože je zde bílé barvy opravdu hodně, byt nepůsobí chladně. Naopak je doplněný barvami a někdy i výraznějšími odstíny, které sem vnášejí hravost. Obývací pokoj disponuje jednoduchou rohovou sedací soupravou v neutrální šedé barvě, kterou však doplňují dekorativní barevné polštářky. Jejich barevná kombinace příjemně koresponduje s dekorativním koberečkem. Toto barevné prolínání zajímavě rozbíjí designové křeslo v mentolové barvě. V obýváku samozřejmě nechybí ani dřevěné konferenční stolky, či jednoduchá obývací stěna, nad kterou byla na stěnu upevněna televize.

Velmi pohodlná sedací souprava Buddie

 

Na obývací pokoj navazuje jídelní stůl, který zároveň opticky odděluje kuchyni od obýváku. Masivní stůl doplněný jednoduchými židlemi má jedno velké plus, a to je jeho umístění u prostorných oken, ze kterých se rodina může kochat během snídaně či večeře výhledem na město. V těsné blízkosti, přesněji v rohu místnosti, najdeme lavici, která přímo láká k posezení u oken. Hodí se také dva malé stolky, například pro odložení knihy nebo kávy. 

Masivní jídelní stůl doplňují jednoduché židle. Zdroj: Zarta Studio

Luxusně vybavená kuchyně, situovaná do tvaru písmene „L“ disponuje také kuchyňským ostrůvkem, sloužícím i pro barové posezení. Dekor dřeva, který se objevuje nejen na jídelním stole, ale i na pracovní desce kuchyňského ostrůvku či panelových vestavěných skříní, bílý prostor decentně změkčuje. Ostatní kuchyňské skříňky zůstaly čistě bílé. Zajímavostí je také bezúchytkový systém skříněk nebo zajímavá závěsná svítidla. 

Kuchyně je zařízena luxusně a nadčasově. Zdroj: Zarta Studio

Dva dětské pokoje nejsou příliš velké, ale dítkům bohatě postačí. V tuto chvíli obývají děti oba pokoje společně. Tedy v jednom z nich spí, proto tu je k dispozici palanda a ve druhém je šatní skříň, ještě jedna postel (to v případě, že by jedno z dětí bylo nemocné a potřebovalo by více soukromí) a prostor pro hraní. Až potomci vyrostou, každý si může zařídit pokoj podle svého, a bude-li chtít, zavře dveře a bude mít soukromí. Před oběma pokoji je spojená malá místnost, kde mají děti dlouhý pracovní stůl a prostor pro studijní materiály. Postačil jednoduchý stolek, poličky na nezbytnosti do školy a pár doplňků.

 

Kam pro koberec?

 

Opomenout nesmíme ani ložnici rodičů, která byla zařízena stroze a jednoduše. Přesto má své kouzlo. Stejně jako v celém prostoru ani tady není výjimkou dřevěná podlaha s bílými stěnami. Doplněna však byla knihovnou s oblíbenými díly. Světlost rozbíjí také barevný obraz nad postelí, který do ložnice vnáší šmrnc. Součástí ložnice je oddělená koupelna a malá pracovna. 

Ložnici doplňuje barevný obraz, i oblíbené knihy. Zdroj: Zarta Studio

Za zmínku rozhodně stojí také společná koupelna. Přestože zde byly zvoleny taktéž světlé odstíny, místnosti dominuje umyvadlová komoda, na které se kromě bílé barvy střídá také modrá, červená či žlutá. Komoda disponuje dvěma zapuštěnými umyvadly a prostorným zrcadlem na stěně. A stejně, jako v ostatních částech domu, ani tady není nouze o denní světlo.

Hlavní koupelna je díky barevní komoda hravá a veselá. Zdroj: Zarta Studio

Zdroj: Zarta Studio

Fotogalerie:

 

Skleněné dveře jsou elegantní. Jaké vybrat?

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login