Návštěvy bytů

Prostorné 4+kk: Inspirujte se bytem, jehož interiér získal mezinárodní ocenění

Od   | 

Skutečnost, že byt byl zakoupen ve fázi výstavby domu, umožňovalo široké možnosti úpravy vnitřních dispozic. Architekti tak při této krásné realizaci získali poměrně volnou ruku. Jedinečnost interiéru potvrzuje i získané mezinárodní ocenění. Byt získal ocenění Big SEE Interior Award 2020.

Kontrast teplých a studených barev působí idylicky. Zdroj: Tina Rugelj

Obývací prostor s kuchyní představuje kombinaci barev v přírodních tónech. Dřevěné prvky v teplém odstínu v kontrastu s tlumenou modrou a šedou barvou přímo vybízí ke klidu a harmonické atmosféře. Estetický dojem je umocněn promyšlenými černými detaily.

 

Pablo od Natuzzi Italia: Krásná i elegantní

Předsíňová stěna je na míru vyrobená do bytu. Pohodlná polstrovaná lavice usnadní jakýkoliv uspěchaný odchod z bytu. Zvolený barevný tón perfektně ladí k obývacímu pokoji. Kuchyň, obývací pokoj i předsíň jsou zcela otevřené a propojené, což má za důsledek optické zvětšení a provzdušnění bytu. 

Pohodlné místo pro odpočinek i společně strávený čas je důležité. Zdroj: Tina Rugelj

Na stropě byl ponechán surový beton, který nejen lahodí oku v kombinaci se zvoleným kontrastem teplého dřeva, ale také ponechává bytu jeho vlastní duši. Části budovy byly vystavěny z betonu, což pro architekty představovalo výzvu, kterou úspěšně pokořili. Betonový vzhled je aktuálně velmi trendy a není se čemu divit. Prvek industrialismu, v tomto případě použití betonu, dodává celému vzhledu magický nádech. Architekti se rozhodli použít odstíny modré a šedé barvy. Azurová tapeta umístěná za televizí prosvětluje obývací prostor a opticky prodlužuje okno na terasu. Vzhledem k tomu, že je obývací pokoj propojen s kuchyní, byla zvolena modulární pohovka, na které je možné sedět ze všech stran. Polštáře a opěrky lze tedy otáčet směrem k televizi či jídelnímu stolu dle potřeby.

Atmosféru společných obytných částí bytu umocňuje elegantní a vkusný krb v moderním provedení. Krb je integrován do vestavěné dřevěné stěny. Kouzlo plápolajícího ohně přímo vybízí ke čtení a odpočinku. Architekti tak využili kousek volného prostoru a vznikl čtecí koutek. Pohodlné křeslo s opěrkou doplňuje stylová podnožka a nízko posazený lustr pro příjemné čtení. Okolí krbu je chráněno skleněnou, žáruvzdornou deskou pro maximální bezpečí.

Strop ze surového betonu doplňují další industriální prvky, včetně podnože jídelního stolu. Zdroj: Tina Rugelj

Kuchyně s jídelním koutem je společensky nejvýznamnější prostor v každém domově. Ať už se jedná o rodinné snídaně či večerní posezení s přáteli, zpravidla představuje bod neustálého dění. Kuchyň s ostrůvkem je obložena světlým mramorem s prvky dřeva v teplém odstínu. Ojedinělým kouskem je i masivní dubový jídelní stůl, jehož podnož je vyrobena z litého betonu. V této části bytu je betonový strop doplněn o industriální bodová svítidla v černé barvě. Jídelnímu stolu naopak dominuje světlý a křišťálový lustr v kulatém tvaru. Jak je již z prvního pohledu zřejmé, jednotlivé estetické detaily jsou promyšlené do posledního detailu.

Vestavěná skříň v ložnici nabízí dostatek úložného prostoru. Zdroj: Tina Rugelj

Ložnice je místem, kde se každý chce cítit uvolněně. Designéři tohoto požadavku bezpochyby dosáhli. Pokoj je sladěn do odstínů modré a šedé barvy v kontrastu s teplým dřevem. Vzhled tedy plně koresponduje se společnými prostory bytu. Postel disponuje integrovanou čalouněnou stěnou pro maximální pohodlí. K posteli jsou přisazené i noční stolky, které takzvaně levitují nad zemí. Absence podnože je užitečná především během úklidu. Zepředu postele volně navazuje čalouněná lavice. Nechybí ani tmavě modré závěsy, které jsou především funkční. Zabraňují svitu přímého ranního slunce, a tak si majitelé bytu mohou nerušeně přispat. 

Využití tvaru domečků zvyšuje pocit bezpečí u dětí. Zdroj: Tina Rugelj

Dětský pokoj si žádá lehkou změnu barevných dispozic, přesto modrá barva je stále dominující. Postel je vsazená do vestavěné stěny. Stěna disponuje nízkou lavicí s úložným prostorem. Dítě může lavici využít na sezení, hraní, ale také jako nízký stolek, ke kterému se jen přidá židle. Postel volně navazuje na hrací domeček, který působí vesele, přesto nenarušuje estetický a harmonický dojem pokoje. Designéři zvolili poličky ve tvaru domků. 

 

Kam pro dýhované dveře?

V druhém dětském pokoji dominuje veselá tapeta s barevnými motýly. Kombinace pastelově modré a růžové barvy je něžná, což znamená, že dítě nebude dráždit. Byly zvolené stejně hravé poličky jako v předchozím dětském pokoji. Dětský design doplňuje koberec s ledním medvědem, který rozveselí každou dětskou duši. 

Přímý vstup z koupelny na terasu přímo vybízí k ranní kávě. Zdroj: Tina Rugelj

Byt disponuje dvěma koupelnami, což vícečlenné rodiny zcela určitě ocení. Jedna je společná a druhá se nachází u ložnice, ze které je i mimo jiné vstup na velkou terasu. Výhled z koupelny tak nabízí krásnou městskou scenérii. Design je zvolen minimalistický a nese se v duchu celého bytu – prvky teplého dřeva, odstíny šedé a bílé barvy. 

Zdroj: Tina Rugelj

Fotogalerie:

 

Nábytek na celý život: Kvalita, luxus a elegance

 

 


You must be logged in to post a comment Login