Návštěvy bytů

Prostorné 2+kk: Žádné zbytečné příčky navíc, raději větší pokoje

Od   | 

Tento byt nás chytil za srdce od samotného začátku. Dekor dřeva, příjemně zvolený nábytek a kombinace pastelových barev vytváří harmonický domov pro mladý manželský pár. Velká okna, otevřený prostor a světle zvolené stěny byt navíc opticky zvětšují, takže ani na chvíli nemáme pocit stísněnosti. A o to šlo majitelům v první řadě. Nechtěli více místností, ale přáli si raději větší pokoje.

Bytem se prolínají pastelové barvy a černé prvky. Zdroj: Indoor Projekt

Dispozice je v souladu se současnými trendy, tedy propojená kuchyně s jídelnou a obývacím pokojem, který je opticky od vstupu oddělen policovou knihovnou. Dále byt disponuje poměrně velkou ložnicí, koupelnou s toaletou a samostatnou toaletou. V prostoru se prolíná dřevěná podlaha ve světlém dekoru a pastelové barvy, které sem byly zakomponovány jako příjemný, nerušivý element. Aby interiér nepůsobil sterilně, zakomponovali sem architekti módní černou, ale jen v detailech – na svítidla, solitérní knihovnu a v dekorech. Tím se podařilo prostor skvěle oživit, ale ne zatemnit.

 

Ideální pohovka do menších prostor

Při vstupu do bytu se okamžitě ocitáme v samotném srdci domova – tedy spojeném obývacím pokoji s kuchyní a jídelnou. Prostor není sice příliš malý, přesto tu není místa nazbyt. Obývací prostor od kuchyně a vstupní části odděluje policový systém, který slouží jako místo pro oblíbené knihy, či drobnou dekoraci. Jídelní stůl byl situován zcela logicky mezi sedací soupravu a kuchyňskou linku a bez problémů pojme klidně i osm strávníků. Tmavý stůl příjemně kontrastuje se židlemi kombinovanými v dřevěném dekoru a pastelově modré barvě. 

Kuchyně se nese v matně bílé barvě a kontrastuje s černými svítidly. Zdroj: Indoor Projekt

Kuchyňská linka v matné bílé je navržena v moderním duchu. Hlavní část je v jedné rovině a spodní skříňky nejsou doplněny horními. Tento segment sestavy doplňuje pouze odsavač par, zakomponovaný do bílého obložení korespondujícího s tvarem linky. Majitelé mají pak k dispozici ještě nábytkový blok se zabudovanými spotřebiči. Sestava byla zařízena jednoduše a pro běžné vaření dvou mladých lidí naprosto postačí. Bílou kuchyni opticky rozbíjí černá svítidla nad pracovním prostorem i jídelním stolem. 

Obývací pokoj je zajímavý zejména díky dvěma pohovkám situovaným proti sobě. Ty byly zvoleny v pastelově modrém provedení a doplňují je dva konferenční stolky s masivní deskou a kovovou konstrukcí. Barevný dekorativní koberec i abstraktní obraz dodávají místnosti jakousi hravost a rozvernost. Pro útulnou atmosféru majitelé vsadili na stylovou stojací lampu v rohu.

V obývacím pokoji najdeme dvě pohovky umístěné proti sobě. Zdroj: Indoor Projekt

Do ložnice se dostáváme ze vstupního prostoru a na poměrně malý byt je opravdu velkorysá. Výmalba světlým, kávovým odstínem dodává místnosti na útulnosti, kterou ještě podtrhuje dřevěná podlaha i čalouněná postel ve světle šedé barvě. Neotřele působí pudrově růžové doplňky použité na dekorativních polštářcích či vzorovaném kobercem. Ani tady nechybí výrazná svítidla, vešel se i pracovní stůl.

Ložnice je příjemně velká. Zdroj: Indoor Projekt

Poslední místností bytu je kromě oddělené toalety koupelna. Zde pozornost upoutá volně stojící vana, která doslova vybízí k odpočinku. Světlé vybavení rozjasňuje výrazná dlažba, a protože místnost není velká, rozhodli se majitelé pro zrcadlovou stěnu, která ji opticky zvětšuje.   

Koupelna je zajímavá zejména díky vzorované dlažbě a volně stojící vaně. Zdroj: Indoor Projekt

Zdroj: Indoor Projekt

Fotogalerie:

 

Kam pro nádherné záclony, závěsy a další textilní dekorace?

 

 


You must be logged in to post a comment Login